Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

No i powtórka z rozrywki. Pierwsze wersje chipsetów bug-owate.

  The first wave of Z87 chipsets can lose contact with USB 3 flash drives, and a fix won't arrive until July.

http://www.pcauthority.com.au/News/335598,intels-upcoming-z87-chipset-has-an-annoying-usb-3-bug.aspx

chrzanić to, domyślnie wyłączam C3 i C6 bo wiecznie stwarzają problemy zwłaszcza w grach. mi te pare W w tą czy  w tamtą różnicy nie robi Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi po teście na THG już się tak z87-gd65 nie podoba, asus wypada znacznie lepiej...

Intel Haswell 4th Generation Core i5 & i7 Overclocking Guide
 
gdyby ten JJ tak nie zamulał to może i bym to obejrzał a tak dla wytrwałych Dołączona grafikaNewegg TV: ASUS Z87 4770K Overclocking Tutorial & Demo - 4.8GHz OC!

 

 

czy Waszym zdaniem po zmianie na hansa mam jakiekolwiek szanse na zauważalną różnicę w wydajności w GRACH przy SLI z 680, przy założeniu oc na poziomie 4,5-4,6 w stosunku do tego co mam w podpisie?

 

ten tutaj stękał Dołączona grafika http://youtu.be/xrLtjgbga5g że hans @4,6 w cinemabench jest wydajnieszy od ivy na @4,8... analogia do sandy vs ivy

 

 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach widać że różnica jest mierzalna ale pewnie zupełnie nie wyczuwalna. Z SLI będzie raczej podobnie.

 

 

Co do offsetu na MSI, rzut oka w manual serii MPower i:

 

"CPU Core Voltage Offset Mode" - tada...nareszcie

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Waszym zdaniem po zmianie na hansa mam jakiekolwiek szanse na zauważalną różnicę w wydajności w GRACH przy SLI z 680, przy założeniu oc na poziomie 4,5-4,6 w stosunku do tego co mam w podpisie?

Poważny Ty jesteś ? Dołączona grafika Pierwszy lepszy test z równie mocną grafą jak 2x680 :

 

Dołączona grafika

 

2 FPSy w skali 65 do dla Ciebie zauważalnie, czy nie ? Osobiście prędzej wpakowałbym trzecią 680tkę niż zastanawiał się nad takim pomysłem. 

 

Mi odeszła chęć zmiany i7 930 na Haswella po testach a co dopiero mówić z Ivy ... ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja raczej jestem napalony na nowe instrukcje w Haswellu - chodzi o TSX, niestety dostepnych tylko w prockach z zablokowanym mnoznikiem.

Jednak sa dwa problemy - system/liby musza byc skompilowane z wykorzystaniem tych flag, orazaplikacja musi sie dawac wykorzystwac w temacie.

 

A jak to działa? http://www.sisoftware.co.uk/?d=qa&f=ben_mem_hle

 

Wykresy dosłownie mniażdżą. Bazy danych będą jeszcze bardziej wymiatać.

W marzeniach: jakby się to dało sparować ze sterownikiem video nvidii i taką fajną kartą jak 680 albo Titan (lub 7xx) to mogłoby być ciekawie....

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja raczej jestem napalony na nowe instrukcje w Haswellu - chodzi o TSX,

Dopóki nie znajdzie to zastosowania w codziennym użytku, tzn. dopóki system nie będzie tego wspierał i aplikacje z których korzystasz, ja bym się tak nie napalał. Wiadomo, warto mieć na uwadze, ale kupić tylko wtedy, kiedy faktycznie znajdzie to realne zastosowanie. Dołączona grafika Np. kupisz Haswella a na dobrą sprawę TSX wejdzie w popularne życie dopiero przy Broadwellu, i będziesz zły, że nie dość, że nie masz 'K' to jeszcze stare, wielkie 22nm zamiast 14nm. ;) 

 

"Neither Windows 7 nor Windows 8 use TSX at this time, but it is possible they will be updated or Windows 8.1/"Blue" - pożyjemy, zobaczymy. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam się. Po prostu własnoręcznie nie znalazłem takich miejsc, gdzie widziałbym 100% obciążenia CPU, nawet na mapach z dużą ilością przeciwników, wybuchów, zieleni itp. Akurat miejsc testowych trochę przerobiliśmy, tak najmniej kilkanaście i zależność od CPU była wszędzie niewielka / umiarkowana bez względu na detale, co wyszło nawet przy teście kart graficznych na platformach AMD FX-8350 i i5-3570K. Jeśli lokacje wybitnie zależne od procesora wydają się być w mniejszości, to czy będą reprezentatywne? Moim zdaniem - nie. Jeśli możesz, to podrzuć save z takiej lokacji gdzie CPU ciśnie po 100% – chętnie rzucę okiem czy nawet do testów wstawię Dołączona grafika

Caleb, tu masz lokację z Crysis 3 wyraźnie zależną od CPU, obciążenie CPU dochodzi do ~90%

 

http://testybezsciemy.blogspot.com/2013/05/ograniczanie-karty-przez-procesor.html

Edytowane przez Wooojciech1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i powtórka z rozrywki. Pierwsze wersje chipsetów bug-owate.

  The first wave of Z87 chipsets can lose contact with USB 3 flash drives, and a fix won't arrive until July.

http://www.pcauthority.com.au/News/335598,intels-upcoming-z87-chipset-has-an-annoying-usb-3-bug.aspx

http://us.hardware.info/news/33716/usb-30-problems-for-intels-haswell By Frank Everaardt, Friday March 1, 2013 06:06 AM

 

Poważny Ty jesteś ? Dołączona grafika Pierwszy lepszy test z równie mocną grafą jak 2x680 :

Obrazek

2 FPSy w skali 65 do dla Ciebie zauważalnie, czy nie ? Osobiście prędzej wpakowałbym trzecią 680tkę niż zastanawiał się nad takim pomysłem.

Mi odeszła chęć zmiany i7 930 na Haswella po testach a co dopiero mówić z Ivy ... Dołączona grafika

"Drugi" lepszy test.

Dołączona grafika

Wnioski zgoła odmienne.

 

@Wooojciech1983: Nieregulaminowa sygnatura.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Drugi" lepszy test.

 

Wnioski zgoła odmienne.

Dołączona grafika że niby gdzie ?

3570K @ 4.5GHz : 44,0FPS

4670K @ 4.7GHz : 47,6FPS

 

Różnica 3,6FPS - a no to rzeczywiście, zgoła odmienne ... Nie wspominając już o różnicy 200MHz. Z pewnością wymiana na Haswella da mu więcej, niż gdyby dokupił trzecią 680tkę. Dołączona grafika Zaodrze - wymieniaj procka ! 

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaśniepan zauważy spłaszczenie wyników.

i5 3570K 3400MHz 38,4 fps

i5 4670K 3400MHz 44,9 fps

Okej, widzę Twój punkt widzenia, więc :

 

http://www.hardocp.com/article/2013/06/01/intel_haswell_i74770k_ipc_overclocking_review/5#.Ua8z7ds17O4

 

Tutaj mamy ładny test, na Titanie, pokazujący różnicę w CPU. Dalej postulujesz za "wnioskiem zgoła odmiennym" , że warto zmienić CPU (w tym i mobo), aby tak marginalnie poprawić wydajność ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaśniepan zauważy spłaszczenie wyników.

i5 3570K 3400MHz 38,4 fps

i5 4670K 3400MHz 44,9 fps

Radziłbym ci samemu potestować tą grę , a nie wklejać jakieś wyniki jak robot. Powtarzam ten level jest sp... i można wyciągnąć całkowicie złe wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle tak zwane testowanie procesorów w grach przez zaniżanie ustawień na lou i mniejszą rozdzielczość to bezsens. Szukanie różnic na siłę na ustawieniach których prawie nikt nie będzie korzystał. Kiedy na normalnych ustawieniach różnice między tymi procesorami to od 0% do 3% kiedy ustawimy je zegar w zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a czego się spodziewałeś, proces technologiczny ten sam. Sandy i Ivy Bridge to naprawdę mocne procesory. W kontekście wydajności w grach nie ma co oczekiwać dużego wzrostu, przecież to karta graficzna ma o wiele większe znaczenie, szczególnie grając w max ustawieniach. Myślę że jakiś większy wzrost może przynieść dopiero Brodwell który będzie w niższym procesie technologicznym i do tego czasu nie ma co zmieniać poczciwego Sandy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dziś do mnie przyleci  i5 4570  jakie jest bezpieczne napięcie przy oc dla tego proca? takie jak dla ivy? Niestety wypadłem z obiegu ostatnio i zatrzymałem się na c2d a chciałem pyknąc kilka testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo, po weekendzie jak tylko wyjde z zaległośći z pracy postaram się w miarę możliwości powiedzieć kilka słow o owym wynalazku - czy jest to gra warta świeczki , ale już na " teraz" można stwierdzić że jest to niemal to samo co Ivy.. nie licząć GPU. A przebudowana architektura to tylko dla naprawdę zaawansowanych użtykowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo z niego nie wyciśniesz bo masz procka bez K. zresztą śledząc kilka różnych for wychodzi mi na to że 4770k kręci się średnio na 4,4 przy napięciu 1,25-1,32v  także jedna wielka lipa. jedynie co jest fajne w tej całej nowej platformie to natywne 6 portów sata 3 (można w końcu podpiąć więcej dysków ssd Dołączona grafika) oraz usb 3.0. pewnie dlatego msi nie bało się wypuścić tuż przed premierą hansa płytę z77-gd65 gaming bo dobrze wiedzieli że obie na z87 i z77 będą się dobrze sprzedawać. 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244 tak tak wiem przyjacielu że nie wyciągne za wiele z niego ale nie zależało mi na wysokim oc, jeśli by tak było poczekałbym i kupiłbym później coś z K, do oc nie przywiązuje aż takiego priorytetu, wystarczy mi nawet te 4,2GHz, Poza tym myslę że na tą chwilę i5 4xxx i nawet Sandy Bridge to jest taki mały przerost formy nad treścią jeśli chodzi o np - gry bo tak naprawdę oferują dosć wysoką wydajność i to wystarcza.

Poza tym nie mam jeszcze chłodzenia :) i mam nadzieję że nie długo się to zmieni bo nie wyobrażam sobie życia z boxem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...