Skocz do zawartości
save87

Pomoc w rozeznaniu się w temacie 5760x1080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


 


Konfiguracja mojego pudła:


 


Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4 

Intel CORE I5-4670K 3.4GHz ========>> (OC 4.3GHz) 

EVGA GeForce GTX 780 Dual FTW 

DDR3 Crucial Ballistix Elite 8GB 

SSD Plextor 2,5' 128GB 

SSD Samsung 830 128GB 

HDD 1TB 

Obudowa Corsair Carbide Series Air 540 

Zasilacz EVGA SuperNOVA NEX750B 

Chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H100i 

Monitor Benq XL2720Z 144Hz 1ms 

 

 

Chciałbym zrobić rozeznanie na jakie koszta musiałbym się nastawić gdybym chciał zmontować zestaw z 3 monitorów i grać w np w bf4 raczej na niskich ustawieniach bo do takich jestem przyzwyczajony. Z pewnością musiałbym wymienić zasilacz ale nie tego dotyczy moje pytanie. Raczej chodzi mi o jakie i ile kart bym potrzebował abym obsłużył tą rozdzielczość i spadki FPS żeby nie były większe niż ta granica 120 ponieważ gram głównie na 120Hz. Testwoałem rozdziałkę 3840x1080 z tym że na 60Hz i wynik raczje nie spadał poniżej 120 klatek z tym że testowałem to na pustym serwerze bez jakiejkolwiek walki. Zastanawia mnie czy lepiej byłoby sprzedać tego GTX i kupić inne karty czy dokładać kolejne do tej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 760 x 1080 to NV 3D Vision Surround w trybie 3D .

 

Procek i karta mogą dostać ostro w 4 litery .

 

Co do wymagań - potrzebujesz 3 monitory 120+ hz , tutaj masz listę kompatybilnych .

 

Spora część monitorów z listy u nas nie dostępna , kilka które sprawdziłem kosztowały od 1 000 zł do 2 500 zł za sztukę z tym że nie było ich akurat w danym sklepie ( możliwe że monitory już wycofane ) .

 

Co do karty - podejrzewam że dołożenie drugiej GTX780 mogło by pomóc , do tego kręcić procka jak najwyżej .

 

Cenowo to wyjdzie od 4 800 zł do 9 300 zł - same monitory + ew. karta ( nówka ) , z używaną GTX780 może wyjść 600-700 zł taniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam już jeden monitor który zakupiłem kilka dni temu, jest nim Benq XL2720Z. Mieszkam aktualnie w Norwegii i te monitorki tutaj można nabyć nawet taniej niż w PL. Najważniejsza jest kwestia tych kart graficznych bo nie jestem do końca przekonany czy 2x GTX 780 podoła wyzwaniu i utrzyma 120 klatek w bf4 na niskich ustawieniach. Czy lepiej było by sprzedać tego GTX a kupić dwie mocniejsze karty bądź może nawet mule o 3-way sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tu doradzić jak samemu nigdy się z takim zestawem nie miało okazji bawić. Ale sądzę że na niskich ustawieniach na 2xGTX780 i wykręć procka do 4.6Ghz (jak tylko możesz).

Jeśli byś chciał sprzedawać grafy to najlepiej chyba 2xGTX970 w tym wypadku, a jak do ATI nic nie masz to 3x290 i jest dużo taniej, a wydajność tego nie wiem bo jak sobie radzi BF z trzema kartami nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś jednego z użytkowników nowych kart nV z tego tematu http://forum.purepc.pl/topic/360942-geforce-gtx-980-gtx-970-temat-zbiorczy/page-14 o przeprowadzenie testu z użyciem DSR w bf4 w niskich detalach. Wyniki dadzą Ci pogląd co i jak, Twoja karta to mniej więcej poziom 970 :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj autora tego tematu http://forum.purepc.pl/topic/351479-projekt-cooler-master-cosmos-2-wc-by-maragast/

Miał taką konfigurację monitorów i z niej zrezygnował. Gdzieś w temacie były podane motywy migracji na jeden szeroki monitor. Chyba też wypowiadał się tam nt. wydajności. To jedyna znana mi na forum osoba, która miała taką konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Do takich rozdzielczości ekonomiczniejsze będą rdzenie AMD Hawaii (przy obecnym procesorze)

 

2. Jeżeli pójdziesz w SLI to warto zmienić procesor na i7

 

3. Jeżeli zostaniesz przy Nvidia nie martwił bym się o moc zasilacza. Wydaje mi się, że problemy pojawiły by się przy Crossfire z Hawaii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link, ale z tym tematem już się zapoznałem gdy stałem przed wyborem monitora (144Hz vs ultra wide 21:9).Padło na 144Hz i jestem z tego wyboru zadowolony.

Teraz chcę docelowo skompletować 3 takie same (Benq XL2720Z) bądź dwa inne również 144 albo 120Hz. Konsekwentnie będę rozbudowywał zestaw w kolejności: GPU + zasilacz >>>MoBo + CPU>>>> Kończąc na monitorach które utworzą 5760x1080. 

 

Na pierwszy ogień idą karty, zamierzam sprzedać swojego GTX780 http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-780-dual-ftw-w-acx-cooler-03g-p4-3784-kr-604270/ i dołożyć do do dwóch GTX 980 SLI albo GTX970 3-way SLI i tutaj chciałbym zasięgnąć waszej opini co byście doradzili, a może jesczez coś innego?

 

Procka najprawdopodobniej wezmę i7 4790K a nad płytą będę dopiero się zastanawiał.

 

Proszę was o jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w grach procki na S2011 nie mają widocznej przewagi nad S1150 .

 

Obecnie nie ma gry która by poprawnie wykorzystała 6 czy 8 rdzeni lub 64GB ram , choć narzut w trybie 3D przy takiej rozdzielczości może coś zmieni .

 

Podobny temat widzialem na norweskim forum..

 

I zalecaja jednak zmiane platformy na X99 powolujac sie na wieksza przepustowosc PCIE i 780 zamienic na SLI z 980 ;) latwiejsze w chlodzeniu i z mniejszym poborem mocy.

 

Lecz czesc z tych rzeczy w sferze domyslu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...