Skocz do zawartości
quba102

be Quiet! Pure Power L8 600W - czy da radę z takim zestawem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  będę miał możliwość przetestowania u siebie konfiguracji z 2 kartami w SLI, zastanawiam się czy mój PSU udźwignie taki zestaw:

2x MSI GTX 970 OC, 4690k 4,5ghz oc (1,220V) +Swiftech H220 (pompka + 2 wiatraki), msi z97 gaming 7, 2x4gb 2133mhz cl9 1,65V, do tego 2xSSD, 2xHDD, 1xDVD, 3x wiatraki obudowy.

Mam 2 kable PCI-E, każdy zakończony końcówką 2x 6+2pin.1sz. GTX'a podpinałem już pod pojedynczy kabel, działał normalnie chociaż obecnie mam go wpiętego pod dwa kable a dodatkowe końcówki sobie wiszą. 

Czy możecie podpowiedzieć, czy nie przeciążę PSU lub czy karty dostaną dostatecznie dużo mocy?

Czy podpięcie karty pod jedną linię jest poprawne?

 

Wg. kalkulatora PSU cooler mastera, wypada 550W, więc na styk. Są może jakieś podobne stronki które liczą zużycie ?

Edytowane przez quba102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca niewątpliwie zasilacz masz dobry ale zalecane do jednej karty jest 30A więc do dwóch zalecane to 60A Twój zasilacz o ile się nie myle ma 45 A więc bezpieczniej byłoby na przykład na takim Link który ma 62,5A więc lepiej poza tym zasilacze osiągają najlepszą sprawność przy 50% mocy .

 

P.S nie twierdze że Twój zasilacz nie da rady tylko wskazuje lepsze rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w czym te rozwiązanie będzie lepsze?

I co z tego, że zasilacze najwyższą sprawność osiągają przy 50% obciążenia? Rzadko wstrzelisz się w 50% - każda gra w innym stopniu obciąża komputer, do tego nie każdy spędza cały czas przy grach. Poza tym różnica w sprawności przy 50% a 100% obciążenia to w porywach 4% :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLi na tym zasilaczu latało bez najmniejszego problemu, obie karty podkręcone, procesor i pamięci też. Owszem mocniej się grzał bo czuć było że wentyl szybciej zasuwa ale poza tym bez problemu. Niestety nie mam nic do zmierzenia ile komputer bierze ze ściany ale w tej chwili i tak zmieniłem zasilacz na model z certyfikatem platinium a nie bronze więc bez względu na obciążenie zużywa mniej prądu od poprzedniego. 

Edytowane przez quba102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...