Skocz do zawartości
Ymir

Poprawa zestawu do ~2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, iż jest to mój pierwszy post na tym forum witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Obecnie wymieniam sprzęt na nowy i chciałbym się zastanowić jak obniżyć cenę mojego zestawu nie tracąc wiele na wydajności. Posiadam z poprzedniego sprzętu HDD, zasilacz (o tym dalej), być może obudowę, napęd. Skupiłem się na najważniejszych podzespołach, w miarę upływu czasu zamierzam zakupić nowy HDD i SSD. Wzorując się na zestawach Pana Redaktora złożyłem coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/AtJJnp/

Dochodzi do tego Chieftec 530W 560W, i Seagate 500GB. Zastanawiam się jak można zmniejszyć cenę zestawu (z tych 2600 zrobić ~2000zł, może ciut więcej) i czy obecny zasilacz wytrzyma obciążenie. Póki co nie zamierzam podkręcać podzespołów. Pracować zamierzam w FullHD, aplikacje biurowe, programowanie, nieco obróbki foto/video, czasem jakaś nowsza gra. Wiem, że za dwa tysiące nie można oczekiwać cudów, ale chciałbym, aby działało to możliwie sprawnie. Jestem otwarty na wszelkie propozycje, aczkolwiek wolałbym pozostać przy AMD i Radeonie. Do złożenia jest oczywiście samo pudło, bez monitora, myszy etc. Bariera, której nie mogę przekroczyć to 2200zł.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Ymir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie FX-8350 , za tą cenę masz I5 4590 + Asrock H97 Pro4 .

 

Do tego Crucial Ballistix Tactical 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL8 za 310 zł .

 

ew. zrezygnować na razie z dodatkowego chłodzenia i kupić Asrock Z97 Pro4 ( lub inną płytę na Z97 ) i do tego G.Skill Ripjaws X 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 za 355 zł .

 

Procek szybszy i chłodniejszy niż ten FX .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, iż jest to mój pierwszy post na tym forum witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Obecnie wymieniam sprzęt na nowy i chciałbym się zastanowić jak obniżyć cenę mojego zestawu nie tracąc wiele na wydajności. Posiadam z poprzedniego sprzętu HDD, zasilacz (o tym dalej), być może obudowę, napęd. Skupiłem się na najważniejszych podzespołach, w miarę upływu czasu zamierzam zakupić nowy HDD i SSD. Wzorując się na zestawach Pana Redaktora złożyłem coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/AtJJnp/

Dochodzi do tego Chieftec 530W, i Seagate 500GB. Zastanawiam się jak można zmniejszyć cenę zestawu (z tych 2600 zrobić ~2000zł, może ciut więcej) i czy obecny zasilacz wytrzyma obciążenie. Póki co nie zamierzam podkręcać podzespołów. Pracować zamierzam w FullHD, aplikacje biurowe, programowanie, nieco obróbki foto/video, czasem jakaś nowsza gra. Wiem, że za dwa tysiące nie można oczekiwać cudów, ale chciałbym, aby działało to możliwie sprawnie. Jestem otwarty na wszelkie propozycje, aczkolwiek wolałbym pozostać przy AMD i Radeonie. Do złożenia jest oczywiście samo pudło, bez monitora, myszy etc. Bariera, której nie mogę przekroczyć to 2200zł.

 

Pozdrawiam serdecznie

po co ci  płyta główna za 550zł to jest płyta do ekstremalnego podkręcania ja tez wymieniam zestaw zostawiam zasilacz dyski oto mój sprzęt zamówiony i ty zrób to samo cena moja to 2000zł ale ty możesz dołożyć do fx 8370 kupić dobre chłodzenie lub dołożyć do r9 280x a zresztą zrobie to za ciebie łap

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=75090&s=80034&s=93594&s=15240&s=66509

na stock chłodzeniu wyciągnąłem 4,62ghz i temp w OCCT max 83 a wiatrak mi nie przeszkadza gram na DUŻYCH GŁOŚNIKACH nic nie słychać jak gram wszystko stabilne więc nie trzeba drogich płyt do podkręcania a zasilacz to huntkey HK600-53A bardzo dobra i cicha zasiłka

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale niby co przemawia za AMD?

 

Za AMD przemawia stosunek cena/wydajność. Średnio interesuje mnie problem wysokiego poboru energii i wyższych temperatur niż przy konkurencyjnych modelach Intela. Temperaturę załatwię dodatkowym chłodzeniem, a pobór prądu, jak już wspomniałem, nie ma dla mnie znaczenia.

 

po co ci  płyta główna za 550zł to jest płyta do ekstremalnego podkręcania(...)

Nie wiedziałem, że jest to płyta do ekstremalnego podkręcania. Co prawda rzuciłem na nią okiem, ale jakimś cudem to pominąłem...  :zonk:

Panowie, a co z zasilaczem? Da rade?

Edytowane przez Ymir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to dość stara konstrukcja ( okolice 2006 roku lub wcześniej ) do tego nie za mocna ( 440W na linii +12V ) ale powinien dać radę .

 

Kupiłeś fabrycznie nowy czy używkę z allegro/olx etc. ?

 

Zasilacz kupiony fabrycznie nowy.

nieźle się usmiałem a jak jeszcze dodatkowe chłodzenie to juz całkiem ekonomicznie nieuzasadniony zakup

miałem fx8350 i przeszedłem na i5 więc nie trafiają do mnie Twoje argumenty

Więc co proponujesz z Intela? Złożyłem taki sprzęt: http://www.morele.net/inventory/info/KGJrf1/ , ale nie wiem do końca. Procesor jak od Intela to koniecznie odblokowany, płyty głównej też nie chciałbym brać byle jakiej. Zmniejszyłem ilość RAMu z 8 do 4GB, żeby cena wyszła niższa. Co jeszcze można tutaj zmienić? Możliwe, że budżet można nieco naciągnąć, powiedzmy do ~2600zł.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie w tym budżecie o odblokowanego I5 - sam procek i płyta na Z87/Z97 to będzie ~1 200 zł .

 

Ew. I5 4670K + jakiś Asus na H81 - ponoć wszystkie płyty na H81/H87/B85 od Asusa mają zdjętą blokadę OC , ale jak jest na prawdę to nie wiem .

 

Jak morele zacznie znowu działać to rozpiszę ci co i jak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

= Nie szanujesz swoich pieniążków.

 

Kup pan i5 4590, mobo na B85/H97, 8GB ramu, będziesz pan zadowolony.

 

 

Miałem na myśli, że nie zamierzam podkręcać AMDka. Intel mimo wielu testów, benchmarków i recenzji, obawiam się, że będzie dla mnie nie wystarczający (mam na myśli 4x 3.1GHz). W laptopie mam i5, również 4 rdzenie, również nieco ponad 3 GHz i niestety pracuje to średnio. Poza tym różnica w cenie między tymi procesorami (FX-8350 i Intel i5-4670K) wynosi prawie 300 złotych, a nie stać mnie na wymianę na kolejnego Intela za jakiś czas, w razie gdyby ten okazał się nie sprostać moim wymaganiom. Wolałbym teraz dopłacić parę złotych i mieć w przyszłości możliwość OC. Co do płyty głównej chyba podjąłem już decyzję - jeżeli zostanę przy Intelu to wezmę http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z97-hd3-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-z97-hd3-641616/ .Dobra, leciwa marka, która ma moje zaufanie. Z tego co wyczytałem zrobiona jest ze świetnych materiałów, nadaje się do OC, wytrzymałość na przyzwoitym poziomie. Zauważyłem także, że ceny na zagranicznym serwisie newegg.com są dużo niższe od tych z morele.net . Pytanie tylko czy ktoś zamawiał z rzeczonej strony i czy nie było z niczym problemu.

 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, pozdrawiam serdecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopowe I5 tak na prawdę 2 rdzenie + HT , to coś podobnego jak I3 tyle że dodatkowo mają tryb Turbo .

 

Do pełnych , desktopowych I5 trochę im brakuje .

 

Także liczy się kwestia jaki to I5 dokładnie oraz jaki to był laptop - może to że ci się źle pracowało na lapku wynikało z czego innego - słabej karty , wolnego dysku czy jeszcze czegoś innego .

 

Newegg.com to sklep z USA , sam sklep nie wyśle ci bezpośrednio sprzętu , musiał byś skorzystać z pomocy jakiegoś pośrednika , do tego możliwe że na granicy doliczą VAT .

 

Może się okazać że taka zabawa wyjdzie drożej niż kupno sprzętu u nas , do tego dochodzi czas czekania na paczkę i ew. brak gwarancji na sprzęt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki to dokładnie procesor?

 

O tym czy pracuje się średnio czy komfortowo decyduje nie tylko procesor.

4 wątki, nie rdzenie. Mój błąd. Gdzież w laptopie dostanę i5 na czterech rdzeniach... Dokładnie to dwa rdzenie przy 3,1 GHz w Turbo. Model i5-3210M. 

Oczywiste, że nie decyduje jedynie procesor. Chce złożyć komputer, który będzie mi służył długo i bezawaryjnie. Stąd moje wątpliwości i niezdecydowanie. Poprzednie komputery miałem na AMD i nie miałem żadnych powodów do narzekania - wszystko działało bardzo dobrze. Do niedawna miałem sprawny 7-mio letni procesor od AMD (sprzedałem go kilka tygodni temu). Po przeczytaniu wypowiedzi tesela zaczynam widzieć sens w kupnie Intela - co prawda przy filmach wiele nie majstruję... Liczę jeszcze na odpowiedź, czy wystarczy na moje dość wygórowane wymagania (jak na ten budżet) i5-4590 czy lepiej dołożyć niespełna 200 złotych i kupić i5-4690K z możliwością OC w przyszłości?


 

Także liczy się kwestia jaki to I5 dokładnie oraz jaki to był laptop - może to że ci się źle pracowało na lapku wynikało z czego innego - słabej karty , wolnego dysku czy jeszcze czegoś innego .

 

Newegg.com to sklep z USA , sam sklep nie wyśle ci bezpośrednio sprzętu , musiał byś skorzystać z pomocy jakiegoś pośrednika , do tego możliwe że na granicy doliczą VAT .

Laptop od początku działał jak działał, więc nie jest to wina "zaśmiecenia" dysku czy systemu. Po prostu wygląda na to, że "ten typ tak ma". ;)

Jak podsumowałem zakupy na 1400 zł doliczyli ponad 350 zł podatku i cła oraz wysyłkę za niespełna 140 zł. W sumie 1900. W takim wypadku faktycznie lepiej zamówić sprzęt w Polsce.

Edytowane przez Ymir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sądzicie?

To chyba i tak nie istotne. Nie warto pakować kasy w OC, jeśli nie masz zamiaru kręcić od pierwszego dnia.

Pamięci maja wysokie radiatory i może być je ciężko pogodzić z dobrym chłodzeniem cpu.

 

Zrezygnuj z OC i kup lepiej ssd, bo coś mi mówi, że masz zamiar kisić system na hdd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...