Skocz do zawartości
13th

Mój mały, tani zestaw - prośba o pomoc/ocenę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w tej chwili posiadam:

 

  • MSI K9N Neo v1.0 
  • Athlon 64 X2 6000+ 
  • 4 GB DDR2 
  • NVIDIA GF 9800GT 512MB 
  • Logic 400ATX
 
Zależy mi na graniu w NBA2k15 no i nowego PESa ewentualnie. NBA na low klatkuje w newralgicznych momentach (widownia pożera dużo zasobów, bo bez niej - trening - gra działa idealnie, niestety widowni całkiem nie można wyłączyć).
Chciałbym coś taniego złożyć (tj. płyta, procek, ram - następny miesiąc karta bo w tym już za dużo z wypłaty się upłynniło ;), no i pewnie zasilacz) 
 
Wymyśliłem coś po kosztach takiego: 
  • MSI A58M-E35
  • AMD Athlon X4 740
  • no i jakieś 4GB DDR3 (ewentualnie 8 od razu, lub za miesiąc)
  • i tutaj jakiś zasilacz jakby ktoś polecił 

Czy jest to zestaw, który jako tako da radę? Czy może coś Intela (choć nie wiem czy nie wyjdzie drożej, a chciałbym coś 4-rdzeniowego)?.

 

Za to co wyżej na allegro wychodzi trochę ponad 500zł. Doliczając zasilacz to budżet mam tak około 650zł. 

Także proszę o opinię na temat tego co zrodziłem i jeśli jest to coś co da radę to proszę o polecenie jakiejś karty i zasilacza. Ewentualnie o polecenie czegoś innego (monitory mam, nowy dysk także, więc to nie potrzebne, no i mam starą obudowę MUSTANG 1072B).

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie FM2 - nie dość że słabe CPU wybrałeś to jeszcze platforma bez większych perspektyw rozwoju .

 

Proponuję platformę Intela :

 

CPU : Pentium G3220 - 199 zł

 

MB : Asrock H81M - 180 zł

 

RAM : Goodram 4GB DDR3 1 600 mhz CL9 PLAY - 155 zł

 

Razem : 534 zł , ceny z morele.net

 

Do tego np. Fortron HCN 460W za 133 zł .

 

Dysk jaki masz - SATA ( wąskie złącze ) czy ATA ( szerokie złącze ) .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziękuje za odpowiedź :)

 

Mam SATA, dysk WD kupiony z pół roku temu, więc prawie nówka :) 

 

Ale moje pytanie następujące czy ten wskazany przez Ciebie procesor będzie wydajniejszy niż toto co ja dobrałem? Nie znam się za bardzo więc wiesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo będzie podobny lub nieco lepszy , 740 niby ma 4 rdzenie ( tak na prawdę 2 ) ale wydajność rdzenia kuleje i to mocno .

 

Tu masz test nieco szybszego X4 750K , jak widać dostaje od Pentium poprzednich generacji , czasami nawet Celeron jest od niego lepszy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że wymagania NBA 2015 są mocno zawyżone - szczególnie że pomiędzy tymi wymaganiami a wymaganiami minimalnymi jest ogromna przepaść .

 

@13th

 

Twoja obudowa i zasilacz nadają się do kosza , buda ciasna i głośna , zasilacz z czarnej listy .

 

Na twoim miejscu kupował bym markową budę i zasilacz z przyciął na czym innym .

 

Karta na razie może zostać .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że wymagania NBA 2015 są mocno zawyżone - szczególnie że pomiędzy tymi wymaganiami a wymaganiami minimalnymi jest ogromna przepaść .

 

@13th

 

Twoja obudowa i zasilacz nadają się do kosza , buda ciasna i głośna , zasilacz z czarnej listy .

 

Na twoim miejscu kupował bym markową budę i zasilacz z przyciął na czym innym .

 

Karta na razie może zostać .

 

Kupiłem to co podałeś w pierwszym swoim poście, razem z zasilaczem. Tylko, że wziąłem od razu 8GB 1600. Wyszło nieco ponad 8 stówek. Na następny miesiąc grafika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno z Waszą pomocą złożyłem nowy komputer:

 

G3220

Asrock H81M

8GB DDR3 1 600

Fortron HCN 460W

 

Czas wymienić też starego GF 9800GT na coś lepszego (nową, nie używaną). Budżet to tak +/- 400zł. W podlinkowanym temacie polecono mi coś

Ale może ktoś ma coś innego w zanadrzu do polecenia?

 

Dodam, że za jakieś 3-4 miesiące zamierzam zmienić procesor na coś z czterema rdzeniami i "i" w nazwie.

Edytowane przez 13th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że post mi przemieniono do poprzedniego tematu ;)

 

Dzięki za propozycję. No, w sumie zobaczę może zainwestuję więcej to porozglądam się za tą kartą o której piszesz :)

 

Raczej pewnie zdecyduję sie na tą droższa opcję, a mam jeszcze pytanie - ta karta jest coś warta? 

Edytowane przez 13th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takiej tragedii nie ma chyba z nią? Bo gdyby próg zwiększyć do 500zł z groszem to coś jeszcze udałoby się wygrzebać wartego uwagi? I czy ewentualnie ta 750Ti byłaby w miarę okej wyborem? 

Edytowane przez 13th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up obawiam się że braków w jednostkach wykonawczych, raczej nie da się poprawić, chyba ze wydadzą jakąś 750ti-v2, ogólnie karta dość nierówna, raz wydajność w okolicach HD7850, innym razem bliżej do R7 260X, R9 270 jest z pewnością wydajniejszym gpu, nawet R7 265 jest wydajniejszą opcją.

 

http://www.anandtech.com/bench/product/1080?vs=1130 - R9-270 vs 750Ti

 

http://www.anandtech.com/bench/product/1127?vs=1130 - R7-265 vs 750Ti

 

http://www.purepc.pl...re_r9_285_dualx
beznbsptytu1420u_zps52f13723.jpg

 

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.hardware.fr%2Farticles%2F916-19%2Frecapitulatif-performances.html
http://www.hardware.fr/articles/916-19/recapitulatif-performances.html
beznbsptytu1420uz_zps438073c1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm możliwe, że skusze się na tą kartę. Tak pośrodku tych zaproponowanych przez @Devil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podrążę temat. W cenówce 500-600zł co jest wartego kupna (tylko nówki)? Ta r7 265 będzie dobrym wyborem, czy coś innego? 

Edytowane przez 13th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@13th 

Jak ci chodzi nba w zestawie z tym pentiumem i 9800gt?

na low wszystko jest płynnie?

 

 

Da się wyłączyć publikę itp po pierwszym pachu (są już 2)

plik videoconfig w:

Appdata/Roaming/2kSports/ NBA2k15

crowd na 3

 

Właśnie kupiłem r270 od asusa za 640zł z przesyłką (narazie jest b.cicha)i z moim celeronem g530 2,4ghz klaci się bądz microstutter na low na najniższych w 640x480 ale może to proc ogranicza ,czekam na i3 2120  używkę ciekawe czy będzie ok 

Edytowane przez darch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darch
 
Chodzi płynnie nawet na średnich (ale z publiką na low) w 1440x900 (wyżej nie patrzyłem). Jedynie co to tak do półtorej minuty się mecz ładuje. Niestety ciągle mam problem z wywalaniem mnie do pulpitu w sklepie czy meczu online. Support mi napisał, że pracują nad tym...
 
Gdzie kupowałeś tą 270? 
 
Faktycznie widzę w tym folderze, że nawet jest "help" od 2k co do czego w tym pliku. Nie wiedziałem, że tą publikę da się wyłączyć. Ale gra i tak śmiga płynnie więc już (na szczęście) nie potrzebuje tego :)

 

 

http://msi.strefamarek.allegro.pl/msi-radeon-r9-270-oc-gaming-2gb-ddr5.html

 

no 659 zł

 

trochę ponad budżet :D no ale jeśli możesz dołożyć to warto

 

Początkowo pc też miał byc w okolicach 500 a wyszło ponad 900zł razem z obudową, także... ;)

Edytowane przez 13th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli procesor dwurdzeniowy ale szybszy niż 2,4 celeron daję radę ,czekam z niecierpliwością na mojego i3 3,3ghz sandy za 240 z przesyłką ,mam nadzieję że ramy 1300 vs 1600 nie spowodują zacięć.

 

Kupiłem grafę tu 

http://www.zadowolenie.pl/karty-graficzne/asus-radeon-r9-270oc-2gb-ddr5-pci-e-256bit-2dvi-hdmi-dp-box,id-64159?order=ASC

darmowa dostawa ale podrożała 6zł ,kurier był nazajutrz.

Cicha jak dla mnie bardzo i dobry obraz na d-sub,o msi czytałem że ludzie mieli problemy z obrazem na d-sub,ale większość zadowolonych ,podobno msi jeszcze cichsza.

Edytowane przez darch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...