Skocz do zawartości
zavader

TANI I SPORY DYSK -> 5400 czy 7200 RPM ??

Rekomendowane odpowiedzi

Hello!

Chce sobie kupic twardy dysk (drugi) bo jeden mi sei rozwalil i serwis bedzie go trzymal jeszcze miesiac... Mam ok. 250-300 zł Chcialem zeby byl duzy - 40 GB, i wlasnie nie wiem czy 5200 czy 7200 RPM. Za jakis miesiac bedzie dzialal jako drugi, a nie systemowy jak teraz wiuec czy jest sens dorzucac 50 zl i miec 7200? Poradzcie. SZYBKO bo musze ten dysk miec dzis lub jutro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu to bym troche dolozyl i kupil 60.

Mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 5400, bo miedzy nim a 7200 nie ma jakiejs tam wielkiej roznicy, ale dobrze by bylo miec 7200.

 

Polecilbym Seagate Baracuda 7200.7 60GB, sam go mam i jestem max zadowolony. Szybki i co najwazniejsze CICHUTKI.

Bylby juz idealny gdyby mial 8MB Cache'u... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mam taki tyle ze w rozsypce i serwis i go odda za jakis iesiac:) Potrzebuje dysku ktory bedzie dobry tyle ze ma byc niedrogi. Jak wroci moja stara Barakuda to bedzie dzialal jako drugi:) Wiec dlatego chce go kupic za jakies 250 zł... Smasung? On podobno ma jakis tani dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem jazdy z poprzednia plyta i w wyniku tego pierdyknal mi poprzedni dysk Seagate Baracuda IV 60GB.

Po 13 dniach przyszedl mi nowy, ten ktory mam w podpisie.

 

CO TO ZA SERWIS CO MA MIESIAC TRZYMAC!

WAL DO NICH Z TEKSTEM: "CHU**, ODDAWAC PIENIADZE!!!"

 

Do Seagate'a nic nie mam, a mialem juz ich kilka. Sa naprawde dobre.

I jak bede szedl po nastepny HDD to napewno po Seagate'a z 8MBCache i ze 120GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz - 21 dniu roboczych. Jest to tylko 5 dni na miesiac (bo sobota nie jest robocza!!) czyli wychodzi 4 miesiace i jeszcze troszke:) Prawda ze do [gluteus maximus]? Coz co sadziesz o jakims dysku? Jakas propozycja na te 40 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz - 21 dniu roboczych. Jest to tylko 5 dni na miesiac (bo sobota nie jest robocza!!) czyli wychodzi 4 miesiace i jeszcze troszke:)

CHYBA 5 DNI NA TYDZIEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CZYLI 4 TYGODNIE. GDZIES TY SIE MATMY/ZYCIA UCZYL!!!!

A POZA TYM TO MA BYC 14 DNI ROBOCZYCH...*

 

* Co jeszcze nie znaczy ze jak maja 4 tygi to i tyle beda trzymac :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja posiadam szajsunga 80 /5400 2mb keszu.. (350 zl) wymienilem po padzie 2 seagatow 40/5400 .. Nie mierzylem zadnym softem ale na oko to chodzi szybciej , a napewno o niebo ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASZ RACJE, srki pomylka w nazewnictwie. 5 dni na tydzien daje 4 tygodnie czyli miesiac!!! 14 dni ale tylko wtedy kiedy towar maja na miejscu, a tu sie moze okazac ze to trzeba "wyslac dalej, przykro mi"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty za Seagate'y miales? 2x 4GB? Ze tak ci glosno chodzily?

Tego, ktory teraz mam, przy zamknietej obudowie wcale nie slychac.

 

Poza tym ze miales 2 padaki :mrgreen: o niczym nie swiadczy. Ja mialem 4 i padl tylko 1 i to przez pizniete MOBO. Zreszta wiesz, to wszystko to sztuka. Jeden sie trzyma a drugi, taki sam - padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Olecku, w Warminsko-Mazurskim. Oddalem dysk do sklepu, a oni odeslali do twojego rodzinnego miasta (to jakies 360KM). Wrocil po 13 dniach kalendarzowych.

Wiesz co sie dzieje z odsylanym sprzetem?

Wraca do jakiejs hurtowni. Tam go sprawdzaja czy rzeczywiscie nie dziala i czy nie ma uszkodzen mechanicznych. Jezeli nie dziala i nie byl rzucany - automatyczne dostajesz nowy. W Polsce raczej nie ma fachowcow, ktorzy by to naprawiali, a z reszta tego sie nie naprawia - tylko wymienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz sproboje. Jest tylko jeden problem. Byl kupowany w zestawie ktory mial plomby. Plomby mam dawno zdjete, a dysk powinien miec jeszcze rok gwar. Moga mi powiedziec, ze ploby zdjete to dysk traci gwarancje, prawda? I wtedy [gluteus maximus]:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zjeza (a moga i napewno to zrobia), to powiedz im zeby sie pier_do_li_li. Kupiles sobie nowa karte graficzna czy cos takiego i musiales ja do zestawu wlozyc. Dobry kit nie jest zly...

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wiem ale taki serwisant ma cie gleboko w d... bo on juz kase wzial prawda? Tacy ludzie to banda zlamasow i trudno sie dogadac... Choc z drugiej strony idiocie latwiej wcisnac kit niz jakiemos inteligentowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:idea:

 

jak nie bedzie robil za systemowy (choc z powodzeniem moze) to SAMSUNG SV0602H - 60GB, 5400rpm, 2MB bufor, pojemnosc talerza 60GB (czyli ten ma 1 talerz 2 glowice) - w miare szybki nie tylko jak na Samsunga ale jakna dysk 5400rpm, dosyc chlodny (poza elektronika), cichy nie tak jak BIV ale i tak ledwie slyszalny, no i 36 miechow gwarancji a kosztuje w okolicach 300-320zl (zalezy od sklepu) - mam od jakiegos czasu i sobie chwale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, zobacze... Najwiekszy dylemat to te 7200 bo nie wiem czy warto dokladac 60 zl do tego 7200. Bo 5400 faktycznie kosztuje od 290 do 320... Ale juz 7300 do 380 wiec drozej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:idea: 

 

jak nie bedzie robil za systemowy (choc z powodzeniem moze) to SAMSUNG SV0602H - 60GB, 5400rpm, 2MB bufor, pojemnosc talerza 60GB (czyli ten ma 1 talerz 2 glowice) - w miare szybki nie tylko jak na Samsunga ale jakna dysk 5400rpm, dosyc chlodny (poza elektronika), cichy nie tak jak BIV ale i tak ledwie slyszalny, no i 36 miechow gwarancji a kosztuje w okolicach 300-320zl (zalezy od sklepu) - mam od jakiegos czasu i sobie chwale :D

Też bym sobie chwalił jakbym mógł zmieścić ponad 1,5 miliona gierek i programów z Atarynki 8O :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaknajbardziej polecam samsunga. Mam dwie sztuki po 120GB (jeden udało mi się na allegro kupić za 460zł - nówka 8O ) 5400 samsunga właśnie i żadnych problemów nie stwierdzam. Ciche i niezawodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, zobacze... Najwiekszy dylemat to te 7200 bo nie wiem czy warto dokladac 60 zl do tego 7200. Bo 5400 faktycznie kosztuje od 290 do 320... Ale juz 7300 do 380 wiec drozej

Według mnie nie warto dokładać do 7200... bowiem ten dysk i tak bedzie u CIebie służył jako drugi (choćby na filmy) a wówczas jego prędkość nie będzie odgrywać z takiego znaczenia...

Sam am dysk 5400 i sobie go chwalę. Jedyna wada to fakt iżjest trochę głośny,ale za to pci >40 znosi bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie mam zaufania co do Dyskow SAMSUNGA. Kojarzy mi sie z monitorami :) Ale skoro tak mowicie to wezme tego samsunga (looknijcie tu i powiedzcie co sadzicie :http://www.artland.com.pl/index.php?str=opis&nr=15577) TO WLASNIE CHE KUPIC... Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto dołożyć 45zł i kupić 60GB? Chyba że masz wstręt do kupowania na allegro...http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14130975

319zl na Allegro to drogo :!: - w sklepie w Wa-wie najtaniej widzialem za 312zl a z tej firmy nie dostalem (jak kiedys pytalem) odpowiedzi czy mozna odebrac osobiscie czyli trzeba dodac koszt przesyli (z Wa-wy do Wa-wy :?) i czas i ryzyko uszkodzenia po drodze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 zł za 20 GB to tyle co nic, a dysk o połowę większy :!: nie wiem nad czym się zastanawiać :?: a 5400 a 7200 jest różnica ale kiedy windows sięwgrywa lub jakiś pojemny programik przymęcza. na drugi dys klepiej IMO 5400 bo tańszy, chłodniejszy i może cichszy.

a samsung ... mam 1.6 GB i jest zawaliście głośny ale chodzi bez badów do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7200 jak 7200...

Mowie ci, doloz i wez 60GB.

Za niewielka doplate dostaniesz 50% wiecej przestrzeni...

Ponagrywasz kilka filmow, kilka gier, kilka programow, nie mozna tez zapomniec o kilku zdjeciach pieknych (ewentualnie nagich) panienek :wink:

i okaze sie ze Disk Full!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej przestancei sei klocic... Spoxzobacze ale musze kupic ten dysk i nie wkladam w to ZNI zlotowki tzn. ok. 100 zł babcia i 150-180 rodzice wiec musze jakos kombinowac, nie mam tych 60 zl wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...