Skocz do zawartości
quba102

bq Dark Power P10 850W czy Seasonic SS-860XP2 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak w temacie - który zasilacz wybrać? Dla mnie to totalny dylemat. Do wydania kwota absolutnie max 800zł.
Priorytetem jest przede wszystkim cisza i max stabilność do OC aczkolwiek obecny system nie powinien stanowić żadnego wyzwania dla takich potworow.
Z tego co mi wiadomo bq P10 jest na bazie starszego 860XP, w układzie quad-rail a XP2 to prawdziwy single-rail... w prawdzie w bq jest możliwość połączenia linii tylko nie mam pojęcia czy to w jakikolwiek sposób przekłada się na walory użytkowe.
Kusząca jest też perspektywa pracy półpasywnej Seasonic'a bo obecny powinien się spokojnie łapać na tryb pasywny, mimo filtrów zawsze to mniej kurzu w środku. Natomiast widzę że potrafią się zdarzyć piszczące cewki, kable tak samo liche jak bq chociaż mają złocone piny. 7 lat gwarancji.
Do Bq mam już zbudowane zaufanie, używałem L8 600W do tej pory (wędruje do innej skrzynki gdzie wykitował modecom) i nie sprawiał najmniejszego problemu, był niesłyszalny. Niestety krótsza gwarancja bo 5 lat.
Tyle z różnic które wychwyciłem z recenzji..
Podpowiedzcie.. jestem w kropce

Edytowane przez quba102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem na tą chwilę zestaw nie jest wyzwaniem nawet dla zasilacza 500W:

4690K i GTX 970, 2xSSD, 2xHDD, 1xDVD, 5x wiatraków + swiftech h220. Wiadomo taki zestaw za wiele nie bierze, nawet mocno podkręcony ale planie mam SLI za jakiś czas plus pełne wodowanie. Nie wiem jeszcze tylko czy będą to gtx'y 980 czy ati wypuści coś ciekawego w odpowiedzi na maxwelle a równie prądożernego jak stare karty. Tak czy siak przy odrobinie szczęścia, zasilacz zostanie ze mną na lata i nie chciałbym już więcej martwić się o kwestię prądu czy stabilności w OC, bez względu co wstawię.

Seasonic przy obecnym obciążeniu miałby szanse chodzić większość czasu totalnie pasywnie. Z jednej strony to kusi, tym bardziej że kurz się mniej zbiera a z drugiej to trochę bez znaczenia na tle praktycznie niesłyszalnego wiatraka bq p10.

Oba zasilacze i tak zginą akustycznie przy hałasie ze swiftecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki ten plan nie zostanie zrealizowany, odpuściłbym na Twoim miejscu taki zakup. W skrócie - kup zasiłkę razem z kartami. Nie ma sensu wydawać teraz kasy, jeśli wykorzystanie tej dodatkowej mocy to pieśń nieokreślonej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że jego moc na tą chwilę nie będzie w pełni zagospodarowana jednak tak czy siak jakiś zasilacz muszę kupić, nie wiem czy doczytałeś że w innym komputerze padło psu i obecny bq l8 wędruje do niego. 

Zasilacz się nie zestarzeje w taki sposób jak karty, nie widzę potrzeby przekładania zakupu, bo zasilacz takiej klasy powinien służyć bardzo długo, skoro już jestem przy zakupię chcę wybrać bez poprawki, po co potem kupować dwa razy i na styk? Oczywiście masz sporo racji, chwała Ci za to że starasz sie racjonalnie podejść do tej kwestii ale jednak wymienione argumenty nie przeważyły w żaden sposób.

Eh, uprzejmie proszę o radę w zakresie wyboru najlepszego zasilacza o wymienionych parametrach, a nie o wnikanie w to jak bardzo jest mi w tej chwili potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak jakiś zasilacz muszę kupić, nie wiem czy doczytałeś że w innym komputerze padło psu i obecny bq l8 wędruje do niego.

Czyli można to tak tłumaczyć, że do jakiegoś paździerza chcesz kupić zasilacz za 800 zł zamiast za 150 zł. To oczywiście twoje pieniądze, ja nie wnikam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj paździerz widzę jest o wiele ciekawszy od twojej rakiety z podpisu. Moderator a niegrzeczny i zero merytoryki wypowiedzi tylko ot, serio nie mogłeś się powstrzymać? Skąd taka wredna przypadłość zaglądania koniecznie do cudzego portfela. 

Piszę że będę rozbudowywał komputer, do poziomu gdzie spokojnie osiągnę 400-450W czyli poziom największej efektywności takiego zasilacza 850W. Pytam tylko który lepszy a nie czy w ogóle.

Nie wiecie, brak wam wiedzy na temat różnic i zalet ale za to sypiecie mądrości które nic nie wnoszą.

Dzięki panowie nie wysilajcie się już.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pozór wydaje się to szaleństwem ale ja w sumie popieram quba102

sam 6 lat temu miałem przypływ gotówki, kupiłem zasilacz dośc drogi, służy mi do dziś, nawet wentyl nie hałasuje, akurat zasilacz jest najmniej chętnie zmienianym komponentem, bo jego zmiana nie przynosi wzrostu wydajności, więc lepiej raz kupić, a dobrze, a że drogi, dla jednego drogi dla drugiego nie, zależy od miejsca siedzenia nie ma co wnikać ;)

 

p.s. odnośnie kultury na forum wypowiadałem się ostatnio,  ale fakt, że coraz bardziej mnie zadziwia ...

Edytowane przez TSRules
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce, niech wariuje, absolutnym high end będzie Corsair z serii AX, powiedzmy Corsair AX Professional Series 760W 80+ Platinium 120mm modular lub jakiś bardzo wysoki model Seasonic'a. Mnie kusi przy tym Corsair ta gwarancja, co nie zmienia faktu, że często to może być taka marketingowa papka i np. po 2 latach za kondensatory producent już nie odpowiada, albo coś w ten desen. Ten Corsair ma pod względem technicznym świetne wykonanie, dobrego producenta, parametry pracy obłędne pod każdym względem, ale czy ostatecznie jest warty takiej dopłaty względem sporo tańszego, ale i tak świetnego Seasonic SSR-650RM 650W 80+ Gold 120mm modular, który także ma świetną gwarancję i wykonanie oraz oczywiście bardzo stabilne napięcie na wyjściu. Można także poszukać jakiegoś Antec'a, który będzie zrobiony i tak przez Seasonic'a. W Europie często Seasonic w opakowaniu Antec'a jest tańszy od oryginału.

 

Jest wiele zasilaczy, za które bym nie dał 200 400 czy też 600 stów, te powyżej są warte tej kasy.

 

Jest jedno ale względem waszej pięknej filozofii odnośnie tego aby kupić raz a dobrze... Zasilacz ten czy też inny, każdy musi posiadać choćby głupie kondensatory i wentylator, więc choćby nie wiem co, jaki by on nie był, kwestia czasu i każdy padnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno ale względem waszej pięknej filozofii odnośnie tego aby kupić raz a dobrze... Zasilacz ten czy też inny, każdy musi posiadać choćby głupie kondensatory i wentylator, więc choćby nie wiem co, jaki by on nie był, kwestia czasu i każdy padnie!

 

zapewne, lecz na te lepsze jest 5 lat gwary, więc 5 lat spokojnego snu w konfigu kompa to dość wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...