Skocz do zawartości
Lagier

Foxconn Deer 400W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Zamierzam wymienic zasilke w moim kompie bo mam juz dosc meczarni z codegenem (i tak dlugo wytrzymalem i on zreszta tez :lol: :D) i zastanawiam sie co kupic (wiem ze zaraz powiecie ze chieftec 360W lub 420W tyle to ja tez wiem ze to swietne zasilki ale cena troche przeraza :evil: to samo tyczy sie enermaxow i antecow). Przejzalem forum w zdluz i w szerz ale nic konkretnego nie znalazlem na temat tegoz foxconna cena jest interesujaca bo okolo 140 pln specyfikacja rowniez bo:

AC INPUT:

115-230V~, 8-4 A, 60-50Hz

MAX.OUTPUT POWER: 400W

DC OUTPUT:

+3.3V=24.0A +5V=35.0A +12V=15.0A

+5Vsb=2.0A -5V=0.3A -12V=0.8A

tylko jak to sie ma faktycznie do rzeczywistosci prosze o opinie uzytkownikow tegoz zasilacz jesli mozecie podawajcie jak trzyma napiecia i na jakim configu.

z gory thx za posty

pozdrav

Lagier

 

p.s. w gre wchodza tylko i wylacznie nowe zasilki nie interesuja mnie oferty z allegro or smth like that

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest to najlepsza zasilka w swojej klasie cenowej.Za 140zl nic lepszego nie kupisz.Napiec niestety nie podam bo juz nie ma tej zasilki,po wsadzeniu nowych pamieci i fsb240 synchro zaczal wymiekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ a ile na niej wyciagnales MHZtow

dokladnie tyle co na chieftecu.Tyle ze skonczyly sie przypadkowe BSODy.Poprostu moj proc nie idzie dalej jak 2.15GHz,obojetnie czy wieje na niego DELTA na max obrotow ,czy Zalman z 1500rpm.Wiec nie sugeruj sie akurat tym.Tak jak pisalem wczesniej do momentu synchronicznego fsb240 wszystko bylo jak najbardziej OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier ,Ty leniu  :wink: 

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=317...ight=napieciach

 

wiedzialem ,ze kiedys pisalem cos na ten temat.Proc chodzil 12.5x166 synchro z 2x256MB seitec

no tego tamatu to nie widzialem ale ja szukalem pod nazwami foxconn-deer albo foxconn wiec tego akurat mi nie znajdywal :? dzieki stary za poswiecenie.

co do napiec heheh... coz mozna chciec wiecej :D poczekam jeszcze jak wypowiedza sie inni uzytkownicy ale chyba sie juz zdecydowalem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem za to to

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=351...&highlight=deer tu tez ty sie wypowiadales i to wlasnie to bylo powodem dla ktorego zaczalem szukac informacji na temat tegoz zasilacza. Tutaj tez podawales odczyty tylko przy pierwszym poscie w moim watku nie wiedzialem ze to ty to ty :D z tamtego watku hehehe... troche to zamotane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do Lagier'a (mam nadzieje ze tak sie to odmienia) ale mam pytanie o Modecom 300Gt ten ponoc co ma bebechy od fortona czy on bedzie dobry na taki config Soltek Sl-75frn2-l 2x 256 TwinMos/400, Radeon 9100, Amd 2500+Barton@ xxx, i jakis cooler tymczasowoe dopoki nie zloze WC najprawdopodobniej spier falocn rock II, ??? Zasilka musi byc gora 140zł dlatego ze na to co jest powyzej mam gora na maxa 1600zł

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do Lagier'a (mam nadzieje ze tak sie to odmienia) ale mam pytanie o Modecom 300Gt ten ponoc co ma bebechy od fortona czy on bedzie dobry na taki config Soltek Sl-75frn2-l 2x 256 TwinMos/400, Radeon 9100, Amd 2500+Barton@ xxx, i jakis cooler tymczasowoe dopoki nie zloze WC najprawdopodobniej spier falocn rock II, ??? Zasilka musi byc gora 140zł dlatego ze na to co jest powyzej mam gora na maxa 1600zł

Pozdrawiam

ja to sie jeszcze zastanawiam nad Feel'em ESP-300ATXSP4 ver. 2.03 PFC on wlasnie posiada bebechy fortrona w testach wypadl naprawde swietnie no i ma PFC oraz regulacje obr. wentyla zaleznie od temperatury gadalem z ludzmi ktorzy posiadaja to cacko i rowniez bardzo go chwala a kosztuje okolo 80 pln tyle tylko ze ma 300W no ale fortrony 300W co potrafia to kazdy chyba wie :twisted: i wlasnie nie wiem czy sie nie zdecydowac na ten zasilacz zreszta wezme ta zasilke na probe jesli bedzie ok to go zostawie jesli nie to oddam i kupie deer'a :D to chyba bedzie najlepsze rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Zamierzam wymienic zasilke w moim kompie bo mam juz dosc meczarni z codegenem (i tak dlugo wytrzymalem i on zreszta tez :lol: :D) i zastanawiam sie co kupic (wiem ze zaraz powiecie ze chieftec 360W lub 420W tyle to ja tez wiem ze to swietne zasilki ale cena troche przeraza :evil: to samo tyczy sie enermaxow i antecow). Przejzalem forum w zdluz i w szerz ale nic konkretnego nie znalazlem na temat tegoz foxconna cena jest interesujaca bo okolo 140 pln specyfikacja rowniez bo:

AC INPUT:

115-230V~, 8-4 A, 60-50Hz

MAX.OUTPUT POWER: 400W

DC OUTPUT:

+3.3V=24.0A +5V=35.0A +12V=15.0A

+5Vsb=2.0A -5V=0.3A -12V=0.8A

tylko jak to sie ma faktycznie do rzeczywistosci prosze o opinie uzytkownikow tegoz zasilacz jesli mozecie podawajcie jak trzyma napiecia i na jakim configu. 

z gory thx za posty

pozdrav

Lagier

 

p.s. w gre wchodza tylko i wylacznie nowe zasilki nie interesuja mnie oferty z allegro or smth like that

hmm to nie lepiej dolozyc 50 pln do Chifa 360W, w koncu to nie majatek a lepsza zasilka :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...hmm to nie lepiej dolozyc 50 pln do Chifa 360W, w koncu to nie majatek a lepsza zasilka :roll:

no wiesz jesli rozumowac by tymi kategoriami to lepiej dolozyc kolejne 50pln do chifa 360 W z activ PFC i dualfan potem kolejne 50 pln do chiefteca 420W etc. wiem ze chiefteci to porzadne zasilacze ale sorry 200 pln to troche duzo :evil: jak dla mnie. Tak jak mowie sprawdze jeszcze tego feela 300W z bebechami fortrona o ktorym wczesniej pisalem tutaj jego test calkiem niezle sie prezentuje byl tez niezle obciazony 3hdd proc po o/c radek 8500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obciążeniu 3,3v=3,33 ; 5v=5,01v +12v=12,86 -12v=12,71

Przy podkręconym procu - patrz podpis  :lol:

nie wiem czy wiesz,ale za wysokie napiecia tez nie sa zabardzo zdrowe dla sprzetu,a Twoje +12v i -12v sa troszke niepokojace :? Mialem kiedys deer'a 350W (a dokladnie dwa),ktory +12v i -12v mial w okolicach 13v i ...... poszedl z dymem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pójdzie z dymem, już dwa załatwiłem (nie DEERy)... Wybaczam mu bo takie napięcia ma na maksymalnie podkręconym sprzęcie, a za 130zeta (tyle dałem) nie dostanę lepszego zasilacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do Lagier'a (mam nadzieje ze tak sie to odmienia) ale mam pytanie o Modecom 300Gt ten ponoc co ma bebechy od fortona czy on bedzie dobry na taki config Soltek Sl-75frn2-l 2x 256 TwinMos/400, Radeon 9100, Amd 2500+Barton@ xxx, i jakis cooler tymczasowoe dopoki nie zloze WC najprawdopodobniej spier falocn rock II, ??? Zasilka musi byc gora 140zł dlatego ze na to co jest powyzej mam gora na maxa 1600zł

Pozdrawiam

ja to sie jeszcze zastanawiam nad Feel'em ESP-300ATXSP4 ver. 2.03 PFC on wlasnie posiada bebechy fortrona w testach wypadl naprawde swietnie no i ma PFC oraz regulacje obr. wentyla zaleznie od temperatury gadalem z ludzmi ktorzy posiadaja to cacko i rowniez bardzo go chwala a kosztuje okolo 80 pln tyle tylko ze ma 300W no ale fortrony 300W co potrafia to kazdy chyba wie :twisted: i wlasnie nie wiem czy sie nie zdecydowac na ten zasilacz zreszta wezme ta zasilke na probe jesli bedzie ok to go zostawie jesli nie to oddam i kupie deer'a :D to chyba bedzie najlepsze rozwiazanie

No to jak go przetestujesz to daj znac, bo ja niestety tez nie mam kasy na zasilke chocby za 200zł, a co do tego Modecom 300Gt (PFC) to on ma tez bebechy od fortona??? Slyszalem ze tak ale pewnosci nie mam, bo jezeli okazaloby sie to prawda to za 115 zł niczego lepszego na gwarancji nie znajdę raczej. Jakby ktos mogl sie sensownie wypowiedziec na temat tej zasilki to bardzo proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...hmm to nie lepiej dolozyc 50 pln do Chifa 360W, w koncu to nie majatek a lepsza zasilka :roll:

no wiesz jesli rozumowac by tymi kategoriami to lepiej dolozyc kolejne 50pln do chifa 360 W z activ PFC i dualfan potem kolejne 50 pln do chiefteca 420W etc. wiem ze chiefteci to porzadne zasilacze ale sorry 200 pln to troche duzo :evil: jak dla mnie. Tak jak mowie sprawdze jeszcze tego feela 300W z bebechami fortrona o ktorym wczesniej pisalem tutaj jego test calkiem niezle sie prezentuje byl tez niezle obciazony 3hdd proc po o/c radek 8500

no coz zrobisz jak chcesz, ja wiem jedno ze jak ktos ma malo kasy to tym badziej nie powinno go stac na tanie rzeczy :roll:

 

 

BTW

mialem u siebie jakiegos Feela 300W i Derra 400W to na obu skoki napiec byly w zasadzie identyczne (na Deeru 3,3V podskoczylo z 3,15 na 3,19V) i na oko oba tyle samo wazyly 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak.....tez kiedys zal mi bylo dac 200zl na zasilke,ale po tym jak spiecie w zasilaczu wymusilo kupno nowego procka i plyty,nauczylem sie ,ze akurat na tym polu czasem nie warto oszczedzac :? wiec radze dozbierac te pare zlociszy i kupic chiefa 360W ,niz ryzykowac utrate cenniejszego sprzetu przez szmelcowaty zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak masz racje Vip ale jezeli nie ma szans na dozbierania, a w dodatku jestem w takim wieku ze raczej zarobic tez nie ma jak, dlatego tak usilnie szukam odpowiedzy na nurtujace mnie pytanie czy ten Modecom 300Gt ma to w rzeczywistosci jest Forton, i czy wytrzma to co napisalem u gory po overclokingu (nie ekstremalnym)

A jak nie to jaką inna zasilke polecasz, ofcorurse do 130-150zł ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obciążeniu 3,3v=3,33 ; 5v=5,01v +12v=12,86 -12v=12,71

Przy podkręconym procu - patrz podpis  :lol:

no pierwsze dwa napiecia masz eleganckie ale to 12v :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak masz racje Vip ale jezeli nie ma szans na dozbierania, a w dodatku jestem w takim wieku ze raczej zarobic tez nie ma jak, dlatego tak usilnie szukam odpowiedzy na nurtujace mnie pytanie czy ten Modecom 300Gt ma to w rzeczywistosci jest Forton, i czy wytrzma to co napisalem u gory po overclokingu (nie ekstremalnym) 

A jak nie to jaką inna zasilke polecasz, ofcorurse do 130-150zł ???

sorry za OT ale jak to czytale to Matrix mi sie przypomnial :lol: :lol: :lol:

 

No ale wracajac do tematu zasilaczy - mialem prze dluzszy okres czasu Deer'a 400W i musze powiedziec ze zasilka jest jak najbardziej OK,ma cichutki wentylek z automatyczna regulacja wzgledem temperatury.Co do feela to jest to loteria.Co niektorzy sobie chwala,ale moj kumpel ma zasilke feel'a w obudowie ModeCom FineII (chyba) i ma wahania napiec o ktore mozna by podejrzewac codegena :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obciążeniu 3,3v=3,33 ; 5v=5,01v +12v=12,86 -12v=12,71

Przy podkręconym procu - patrz podpis  :lol:

no pierwsze dwa napiecia masz eleganckie ale to 12v :?

Wiem, wiem, zauważyłem, że zwiększając V procku one idą w górę... Muszę dodać że do tego jeszcze dwa wentyle w obudowie mam... Cóż zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytargalem jeszcze tego deer'a 400W z jego nowego domu (skladam drugiego kompa :) ) i zrobilem kilka fotek,sorry za jakosc ale aparacik porzyczylem i zostala tylko kamerka internetowa

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

no napewno jest lepiej niz w rubikonach i codegenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak masz racje Vip ale jezeli nie ma szans na dozbierania, a w dodatku jestem w takim wieku ze raczej zarobic tez nie ma jak, dlatego tak usilnie szukam odpowiedzy na nurtujace mnie pytanie czy ten Modecom 300Gt ma to w rzeczywistosci jest Forton, i czy wytrzma to co napisalem u gory po overclokingu (nie ekstremalnym) 

A jak nie to jaką inna zasilke polecasz, ofcorurse do 130-150zł ???

sorry za OT ale jak to czytale to Matrix mi sie przypomnial :lol: :lol: :lol:

 

No ale wracajac do tematu zasilaczy - mialem prze dluzszy okres czasu Deer'a 400W i musze powiedziec ze zasilka jest jak najbardziej OK,ma cichutki wentylek z automatyczna regulacja wzgledem temperatury.Co do feela to jest to loteria.Co niektorzy sobie chwala,ale moj kumpel ma zasilke feel'a w obudowie ModeCom FineII (chyba) i ma wahania napiec o ktore mozna by podejrzewac codegena :wink:

ja mowilem o konkretnym modelu Feela jedynym chyba z PFC osobiscie nie slyszalem aby ktokolwiek narzekal na niego benek go chyba nawet mial w lapkach :D

 

p.s. dzieki za fotki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko,nie ma problemu.Teraz ten deer bedzie napedzal D850 i EPoX'a 8K7A+ .Jeszcze tylko tam wsadze jakiegos GF2MX ,128MB ramku i bedzie fajny sprzecik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko,nie ma problemu.Teraz ten deer bedzie napedzal D850 i EPoX'a 8K7A+ .Jeszcze tylko tam wsadze jakiegos GF2MX ,128MB ramku i bedzie fajny sprzecik  :wink:

cholerka ale dylematos z tym zasilaczem :? :evil: a moze faktycznie kupic tego chiefa tylko ten dual fan i z aktywnym pfc kosztuje 275 pln w 4maxie a ten z pasiv PFC 214 :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko,nie ma problemu.Teraz ten deer bedzie napedzal D850 i EPoX'a 8K7A+ .Jeszcze tylko tam wsadze jakiegos GF2MX ,128MB ramku i bedzie fajny sprzecik  :wink:

cholerka ale dylematos z tym zasilaczem :? :evil: a moze faktycznie kupic tego chiefa tylko ten dual fan i z aktywnym pfc kosztuje 275 pln w 4maxie a ten z pasiv PFC 214 :evil:

w tedsoft sa po 199 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...