Skocz do zawartości
kamizelka

Laptop Asus X551CA nie wyłącza się

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na początku zaznaczę, że nie wiem czy problem jest hardwareowy czy softwareowy, ale najpierw temat umieszczę w tym dziale. Jest to ciekawy przypadek. Mianowicie-laptop Asus X551CA, windows 8 64 PRO. System jest zainstalowany przeze mnie, nie jest on systemem producenta. Nie wiem czy problem występował wcześniej. Zainstalowałem wszystkie sterowniki, wszystkie programiki asusa z oficjalnej strony. Przeprowadziłem też aktualizację biosu i Windowsa. 

Problem:

Komputer nie wyłącza się, nie uruchamia się ponownie ani nie usypia. 

 

Po kliknięciu zamknij, ekran wygasza się dosłownie po sekundzie i tyle. Świeci się lampka power, wentylator pracuje ledwo słyszalnie i ledwo wyczuwalnie. Po próbie zamknięcia ze skrótu z parametrami /s /f /t 00, zamykanie trwa tak jakby dłużej tj. wyświetla się "zamykanie", "trwa zamykanie", wyłącza się ekran i tyle. Ten sam skutek, co w przypadku powyżej.

 

Po kliknięciu uśpij-ekran gaśnie w pół sekundy, później objawy jak przy zwykłym zamykaniu.

 

Najciekawsze przy próbie ponownego uruchomienia. Komputer się wyłącza, ale nie uruchamia ponownie.

Próbowałem kontaktować się z serwisem asusa. Podpowiadali, żebym zrobił przywracanie ustawień fabrycznych z recovery. Najgorsze jest to, że nie mam partycji recovery, żeby odzyskać preinstalowalny system. Jak się do tego przyznałem to namawiają, żebym odesłał do serwisu...

 

Dodam jeszcze, że przy próbie wyłączenia-chyba wyłącza się dysk. Bo gdy przyłożę ucho do obudowy słychać charakterystyczny dźwięk.

Edytowane przez kamizelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować odpalić windowsa w trybie awaryjnym i wtedy zobaczyć czy się normalnie zamknie. Strzelam, że jest to wina niezgodności sterowników albo jakiegoś błędu podczas instalacji. Wiec zawsze możesz spróbować jeszcze raz zainstalować system od zera względnie sprawdzić inną wersję biosu.

 

Na stronie Asusa znalazłem coś takiego:

 

ASUS wprowadza nowy tryb oszczędzania energii (Ship Mode) na czas dostarczenia produktu do klienta. Tryb ten może przyczynić się do zmniejszenia utraty energii i chroni baterię do czasu pierwszego jej użycia. Przed pierwszym uruchomieniem sprzętu proszę podłączyć zasilacz i naładować baterię. Podczas pierwszego uruchomienia notebooka Ship Mode zostanie wyłączony i będzie można normalnie używać sprzętu.

Zobacz czy jak jest podłączony pod zasilanie to będzie się zachowywał normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. 

Na poprzednim biosie to samo. Windowsa próbowałem instalować 2x. Próbowałem go wyłączać na gołym systemie i ze sterowniami, po windows update. i przed. Zawsze efekty takie same. W trybie awaryjnym jak tylko dysk "się wyłączy" ekran zamiera-trwa wyłączanie i cześć. 

Odpaliłem kubuntu z usb. To samo-ekran zamiera z logiem systemu i można czekać w nieskończoność. Za to uruchomienie ponowne wyłącza komputer :D. Chyba to jednak problem hardware. Mógłbym poprosić moderatora o przeniesienie tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...