Skocz do zawartości
Xaorus

Głośniki komputerowe (150-250zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje Cretive SBS 380 powoli padają. Kable się przetarły i pada dźwięk. Tym samym szykuje się do zakupu nowych głośników pod PC. Jestem graczem ale uwielbiam głośno słuchać muzyki (głównie elektronicznej typu house i progresywny house). Zależy mi na możliwie najlepszej jakości w tej cenie i czymś co będzie miało moc dużo większą niż moje poprzednie głośniczki. Szczerze nie wiem na co się nastawiać. subbufer to fajny bajer ale czy faktycznie nie da się go zastąpić jakimś konkretnym zestawem dwukolumnowym? Moje maluszki mają coś w okolicach 12 w na satelitach i 16 na subbuferku. Znalazłem jakieś Geniusy które mają 60 w na kolumnie. Podobno również głośniki drewniane brzmią dużo lepiej niż te w plastikowej obudowie. Średnio się w tym orientuję ale chcę coś możliwe mocnego z soczystym basem w dobrej cenie. Pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy faktycznie 2.1 jest lepsze od 2 kolumn. Zależy mi przede wszystkim na dźwięku. bo to jest najważniejsze. Z tego co widziałem ostatnio dwie kolumny cieszą się sporą popularnością. Nie wiem jednak czy jest to spowodowane hypem na "studyjne wykończenie pokoju" czy faktycznie takie kolumny mogą zastąpić zestaw z oddzielnym subbem. 

Znalazłem coś takiego:

http://www.edsystem.pl/crono-cs-2002-glosniki-2-0-2x-50w-czarne-drewniane-pilot-zdalnego-sterowania/product-390942

http://www.ceneo.pl/15328928

http://www.ceneo.pl/27186270#tab=spec 

W sumie nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem ostatnio dwie kolumny cieszą się sporą popularnością. Nie wiem jednak czy jest to spowodowane hypem na "studyjne wykończenie pokoju" czy faktycznie takie kolumny mogą zastąpić zestaw z oddzielnym subbem.

 

Wiele zestawów 2.1 gra sopranami i dudnieniami (nie mylić z basem). Jeśli sub dasz na podłogę pod biurkiem, to o precyzyjnym basie zapomnij (choć będzie dudniło głośno - ale to nie jest bas). Osobiście wolę 2.0 bo oferują wyższą jakość, od 2.1 w tej samej cenie. Z podanych przez Ciebie kolumn wybrałbym Edifier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyglądają już trochę archaicznie, ale z czystym sumieniem mogę polecić Logitech X-230. Sprawdzają się w każdych warunkach. Jedyne to, że regulacja basów jest na subwooferze, a regulacja głośności, włącznik i gniazdo mini-jack na jednym z glośników (w droższych modelach całość znajduję się na osobnym pilocie).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...