Skocz do zawartości
vegitto

Masło czy majonez? Z czym robicie kanapki?

Masło czy majonez?  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym smarujesz kanapki?

    • uznaję wyłącznie masło!
    • majonez najlepszy!
    • z jakiegoś powodu wolę margarynę


Rekomendowane odpowiedzi

A ja się podzielę nowym odkryciem, narzeczona ma od dawna fazę na zdrowe gotowanie i zamiast margaryny używamy na kanapki oleju kokosowego, ale takiego bez smaku. I muszę wam powiedzieć, że w smaku to taki miks masła i margaryny, idealny pod kanapki z dżemorem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam keczup zmieszany z majonezem! Zawsze do własnoręcznie robionych hamburgerów dodawałam taki mix i smakowało... orientalnie :D Co do masła, to prawda, że trzeba mieć dobre znajomości, by prawdziwie ekologiczne zamówić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku pierwszy raz spotykałem się z czymś takim jak smarowanie chleba majonezem, ale cóż ... Jeżeli chodzi o mnie, to smaruję margaryną, chociaż wolę masło, ale z powodu problemów z rozmrażaniem, to margaryna pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

Po pierwsze juz nie bebe sie wypowiadal jak zjechalby mnie Klaus za taki temat.

 

 

NO ALE

 

 ja preferuje tylko musztarde. Ostatnia wypalilo mi dziubek kiedy kupilem musztarde kozacka.

Wszyscy w domu mieli ze mnie, mowiac w jezyku dzieci ze szkoly podstawowej, BEKE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majonez zamiast masła? Tego jeszcze nie słyszałem. Rozumiem używanie tego i tego ale zamiast? Dziwne ;p  Ja używam masła, albo serka naturalnego, śmietankowego do smarowania. Margaryny nigdy bo jetst bardzo nie zdrowa i mi nie smakuje. Majonez uwielbiam:) do kanapek z pomidorem lub szynką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za margaryną Nigdy nie lubiłem. O wiele bardziej lubię tradycyjne masło. No i czasami jak chcę jakiegoś urozmaicenia to robię sobie jakąś domową pastę do chleba. Pycha jest pasta z awokado. 

Zaczyna się sezon na dynie i pewnie zacznę robić pastę z dyni ( świetna, polecam spróbować). 

https://www.przepisy.pl/przepis/pasta-z-dyni

Edytowane przez geek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...