Skocz do zawartości
bart119

Radeon R9 280 - duże losowe obciążenie karty mocno zwalnia komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakupiłem ten zestaw: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_pazdziernik_2014?page=0,13

 

Niestety po instalacji najnowszych sterowników ATI (również testowałem te dołączone do karty), komputer zaczyna losowo wariować (problem występuje na Win7 i Win 8.1).

 

Np. korzystając z  np. z przeglądarki internetowej nagle słyszę, że karta graficzna bez powodu zaczyna pracować pod większym obciążeniem, GPU-Z pokazuje iż procek karty jest obciążony do 80-90%. Komputer zaczyna przez to bardzo zamulać (prawie uniemożliwiając pracę). 

 

System jest nowo postawiony i przeskanowany programami antywirusowymi). 

Sama karta jest podłączona za pomocą HDMI do Monitora. 

 

Co dziwne w samych grach problem nie występuje lub bardzo rzadko. Z tego co zauważyłem głowinie pojawia się jak odpalę jakąkolwiek przeglądarkę internetową i też nie od razu). 

 

Co może być przyczyną takiego stanu? Proszę o pomoc. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem problem powtarza się nadal. Teraz na 3 próby odpalenia BF3 ostatnia nie spowodowała zamulenia PC. Kabel sieciowy jest wyjęty z karty. Użycie CPU w grze to około 50% a GPU 99% ustawienia ultra i nie zamula. Ale jest to trzecia próba odpalenia gry, wiec problem się powtarza losowo. Czy ktoś się z takim zachowaniem spotkał?

 

Dodatkowo zauważyłem że karta wywołuje zakłócenia gdyż na podłączonych słuchawkach słychać szum rosnący wraz z obciążeniem karty graficznej. Czy coś jest nie tak z samą kartą?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bart119

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie komponenty nowe.

 

Dodam że problem tez się pojawia w takich sytuacjach jak np. odpalenie filmu na YT. Nie wiem czy problem jest w samej karcie czy gdzieś indziej. Jak karta jest wyjęty nie ma problemu wszystko działa nic nie muli.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bart119

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...