Skocz do zawartości
ZlyDzien

Diablo 3 - klan PPC opinie & dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

KLAN PurePC

 

Struktura klanu

 

Lider

 

ZlyDzien#2460          < Armory >

 

Oficerowie

 

energetyk#2562        < Armory >

everyEnd#2589         < Armory >

PPCjonathan#2303   < Armory >

Trawienny#2157        < Armory >

 

Wymagania

 

*Ukończona kampania D3/RoS (posiadanie punktów paragon)

*Założone konto na forum PPC

 

 

=================================================================

Cześć,

 

Klan PPC w ostatnich miesiącach bardzo urósł i obecnie mamy ponad 120 członków. Wydaje się więc potrzebne stworzenie osobnego wątku aby nie tworzyć bałaganu w głównym wątku gry.

 

Ponieważ tak dużo osób nowych dołączyło do naszej społeczności zaczęły pojawiać się pierwsze kłopoty  - nie wszyscy umieją się dogadać a część zamiast zająć się grą woli uprzykrzać życie innym np spamujac zaproszenia do gry lub inne głupoty na czacie. Tymczasowo pełnię rolę administratora i chciałbym uzgodnić(przynajmniej spróbować) kwestię dotyczącą regulaminu klanu, w szczególności część zawierającą zasady przyjmowania nowych członków.

 

Klan PPC z założenia ma charakter "casualowy", więc nikt nie będzie wymagał codziennego logowania się i 500 paragonow, ale z drugiej strony półroczna nieobecność niczemu nie służy i może ktoś aktywniejszy mógłby zająć to miejsce.

 

Na początek chciałbym żeby klanowicze wyrazili swoją opinie na ten temat np:

 

*Co jest dobrze a co źle w klanie? 

*Czy powinny być wymagania wstępne dla nowych? Jakie?

*Czy powinny być "wykopy" po określonej nieobecności? Po jakim czasie?

*Jakie punkty w regulaminie widziałbyś najchętniej?

*itp

 

Jeżeli ktoś chce napisać uprzejmy donos to proszę na priv ;p

 

Zdaję sobie sprawę, że diablo to nie MMO a możliwości zarządzania klanem bardzo ograniczone ale to nie może funkcjonować w stylu "samopas", bo szybko ludzie zaczną uciekać a nie o to chodzi. 

 

/mam nadzieję że to zostanie w dziale gry, bo inaczej to nikt tego nie znajdzie;p

Edytowane przez ZlyDzien
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam :) 

Mnie najbardziej brakuje (grałem w lineage 2 ponad 4 lata :P ) życia na czacie ... chyba że macie TS i nic nie mówicie :(

Reszta jest spoko, moim zdaniem jesteśmy (jestem) dorosły i klan Casual bardzo mi odpowiada !

Pozdrawiam Bartek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, że zaczynamy myśleć cośkolwiek poważniej.

Jako, że z założenia jesteśmy casuale to specjalnych wymogów nie ma co stawiać, byle by nie rzucać za ostro mięchem na klanowym chacie, osobiście razi mnie to.

Wykopy tudzież czystka - wskazana, proponuję robić na koniec sezonu.

Na razie tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby robić wykopy trzeba chyba ustalić najpierw zasady jak mogło by się to odbywać. Czy wywalać ludzi którzy nie grali przez x dni/tygodni/miesięcy? Do tego trzeba podejść z głową żeby nikt nie poczuł się urażony. Jeśli chodzi o nowych członków - przydała by się przynajmniej weryfikacja via forum. Na chwilę obecną, z tego co przekazał mi Zły, większość osób to raczej znajomi znajomych. Klan jest otwarty ale chyba nie o to chodzi żeby ściągać każdego jak leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili żeby dowiedzieć się ile jakaś osoba nie logowała się, trzeba mieć ją w znajomych - inaczej nie wiadomo. No i co innego logować się a co innego grać. Ja nie zamierzam siedzieć z arkuszem Xcela i robić bazę danych codziennej aktywności. Dopóki jest więcej miejsca niż chętnych , nie ma w sumie problemu. Możemy np ograniczyć się do przyjmowania osób, które mają konto na PPC i przynajmniej ukończyły kampanię w D3(+RoS?). Nie chce już odpowiadać na pytania " Co mam robić jak skończę kampanie?" ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie mozna postawic post ze z dniem konca aktualnego sezonu wszystkie osoby ktore nie maja w Clan Note swojego nicka z forum PPC (tak jak mam to ja czy energetyk/BLANTMEN) beda musialy sie pozegnac z klanem i zrobi sie troche porzadku. Przynajmniej bedzie wiadomo z kim mamy do czynienia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobry pomysł. Można w MOTD wrzucić prośbę o weryfikację nicków i dopisanie ich do notki niezależnie od tego czy nazwa konta jest identyczna jak login na PPC czy nie. MOTD wyświetla się za każdym razem podczas logowania tak że jest szansa że każdy przeczyta. Będzie też widać kto założył konto na PPC tylko po to żeby zostać w klanie a kto nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam się z ograniczeniem do ludzi z kontem na forum. W sumie ukończona kampania to też niezły pomysł.

 

Nick z forum ułatwiałby życie żeby sie nie zastanawiać z kim mam do czynienia.

 

Usuwanie (nie nazywałbym tego wyrzucaniem na pewno) po braku aktywności ok 3 miesięcy spoko. Ale jeśli ktoś będzie np aktywny na forum w temacie Diablo a mimo to nie gra mógłby zostać.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym usuwaniem na podstawie braku aktywności trzeba uważać. MarK dla przykładu na forum udziela się coraz rzadziej (lub w ogóle jak tak teraz patrzę), ale grać gra. Ma podobnie jak ja dłuższe okresy z przerwami w grze, ale wg mnie to nie powinno klasyfikować kogoś do usunięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ewentualnie mozna postawic post ze z dniem konca aktualnego sezonu wszystkie osoby ktore nie maja w Clan Note swojego nicka z forum PPC (tak jak mam to ja czy energetyk/BLANTMEN) beda musialy sie pozegnac z klanem i zrobi sie troche porzadku. Przynajmniej bedzie wiadomo z kim mamy do czynienia  :P

 

OK, to poproszę taką notkę albo awans na Oficera, bo AFAIK teraz nie da się tego ustawić samemu jako "Member".

 

Wymagane przejście kampanii nie jest głupie, ostatnio ktoś grający na miękko miał pretensje, że "nie chcę" z nim grać moją postacią HC  :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

OK, to poproszę taką notkę albo awans na Oficera, bo AFAIK teraz nie da się tego ustawić samemu jako "Member".

 

 

Oficerowie+ i tylko oni tez widza te notatki atm, ale póki co rozmawiamy o potencjalnych zmianach tutaj.  Spodziewam się że część osób założy konto na forum tylko po to żeby być w klanie, ale to też jakaś promocja portalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu i tu :) jak będzie aktywny gracz to nawet z ... ciekawości zaglądnie na forum :), trzeba stworzyć w miarę prosty (proste reguły) regulamin zero wyzwisk, jazdy po rodzinie itp, TYLKO proszę WULGARYZMY muszą być :D. A wywalanie jak ktoś ma nie grać np 1 miesiąc zgłasza wcześniej w grze (pw) clan note, albo na forum i jest proste, na dzień dzisiejszy Internet to już nawet w aparatach fotograficznych jest to z komunikacją nie powinno być problemu. Pamiętajcie im PROŚCIEJ tym lepiej bo mniej rzeczy do obejścia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobić listę klanowiczów w pierwszym poście tak jak ktoś próbował w temacie o Diablo3 ale nie wyszło ;) członków klanu w połączeniu z nickiem D3, może nawet z linkiem do battletagu.

 

Co do przekleństw to rozumiem że mamy na myśli ogólny czat klanu a nie drużyny ;)

 

Ważne jest żeby ludzie potrafili korzystać z czatu bo ostatnio o to coraz gorzej. Normalnie aż sie zastanawiam czy nie powinien w regulaminie znaleźć się zapis: umiejętność korzystania z czatu  :wink:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój nie jesteśmy dziećmi (chyba w zdecydowanej większości) więc to nawet nie jest temat do poruszania.

Wystarczy umiar i zdrowy rozsądek. Jak ktoś będzie przesadnie ekspresyjny w grupie to wystarczy go wywalić z drużyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak się do Was zapisać? mam 90 poziom paladyna hehe

 

Wybierz Clan & communities (shift+O) , clan i w wyszukiwarce wpisz PurePC. Możesz też dodać mnie do znajomych (ZlyDzien#2460) lub któregoś z oficerów to dostaniesz zaproszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artuditu78#1988 http://eu.battle.net/d3/pl/profile/Artuditu78-1988/hero/15751555

 

 

nie zauważyłem wpisu złydzień...

 

Weźmiesz je z klanu ale chyba też chodzi o to żeby powiązać je z kontami z PPC. Chyba że coś źle zrozumiałem ;)

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to w ogóle chciałem z tym poczekać aż ustalimy co ma być w regulaminie i jak postępować z osobami nie spełniającymi tych warunków, żeby się nie narobić ;p No ale ok.

 

To może piszcie chociaż na priv w grze albo na forum, jak już uzupełnię listę w pierwszym poście - będziemy wtedy weryfikować konta na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...