Skocz do zawartości
Nazwa Użytkownika

upgrade komputera (karta graficzna do gier)

Rekomendowane odpowiedzi

witam, przygotowania do wiedźmina trwają i swięta sie niedługo zaczynają więc czas na ulepszenie komputera. Myślę nad wymianą karty graficznej mam teraz gtx 660 OC procesor i5 2500 4,2Ghz i 8gb ram. Doradźcie jaką wybrać kartę graficzną żeby jeszcze ze 2 lata na jak najwyższych ust. graficznych pograć. myślę nad: gtx'em 970(nowym), gtx'em 690(używanym do 1200zł) i gtx'em 780Ti(używanym do 1350zł) co radzicie wybrać? wiem, że gtx 690 robi się stary ale ma 4 gb pamięci a 780Ti ma tylko 3gb CO WYBRAĆ???

Edytowane przez Nazwa Użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 ze względu na niski pobór energii. A czy wystarczy na 2 lata to ciężko powiedzieć.  Chyba chodziło Ci o zwykłego 780? 780Ti zaczynają się od 1650 zł używka na allegro. GTX 690 to dwurdzeniowiec, więc w  grach gdzie SLI słabo działa będzie niższa wydajność. IMO lepiej brac GTX 970 od MSI.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli gtx 690 odpada. Chodzi mi o gtx 780Ti,bo  tuż po premierze 980 referenty chodziły po 1100zł z tym gtx'em 780Ti to po prostu chcę zapolować na okazję.

czyli co wybrać 780Ti VS 970? co by na dłużej wystarczyło?

Edytowane przez Nazwa Użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 ze względu na niski pobór energii. A czy wystarczy na 2 lata to ciężko powiedzieć.  Chyba chodziło Ci o zwykłego 780? 780Ti zaczynają się od 1650 zł używka na allegro. GTX 690 to dwurdzeniowiec, więc w  grach gdzie SLI słabo działa będzie niższa wydajność. IMO lepiej brac GTX 970 od MSI.

Bolanda to bardzo dziwny kraj. Gdzie przestarzały złom ciągle w cenie. http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-063-KF&groupid=701&catid=1914&subcat=1402 nówka z dwuletnią gwarą i z pocałowaniem w [gluteus maximus] :> Imo tylko 970'tka wchodzi w grę. 780TI nie ma takiej przewagi aby usprawiedliwić zacofanie technologiczne, a biorąc pod uwagę cenę w PL to już w ogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz do gtx 970? wystarczy mój czy muszę kupić lepszy?

Mój zasilacz to: http://www.i-tec.pl/?t=3&v=134 wystarczy do gtx 970 w wersji gigabyte g1 gaming? będę podkręcać. warto kupić używany zasilacz, żeby wyszło taniej? a może na moim obecnym zasilaczu ta karta zadziała ale jej nie podkręce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bombę z opóźnionym zapłonem a nie zasilacz .

 

W dodatku 700W to on ma na papierze , w rzeczywistości mniej niż 500W .

 

GTX970 nie jest prądożerna - dobre 450W czy ostatecznie 550W spokojnie starczy , zależnie jak wygląda reszta sprzętu .

 

Np. Corsair VS 450W czy Fortron HCN 460W za ~150 zł z tych tańszych , ew. Cooler Master G450M/G550M za 210-270 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nawet nie podłączał karty do tego pseudo zasilacza bo może się okazać że karta spali się razem z zasilaczem i nie tylko ona ( najgorszy scenariusz ) .

 

Teoretycznie może i ruszy - ma te 484W na linii +12V ( minimalnie 288W bo ma 2 linie +12V ale nie wiem jak są one skonstruowane ) ale nie wiem czy zabezpieczenia ( o ile jakieś są ) i elektronika tego czegoś da radę .

 

Do tego chcesz kręcić kartę więc zasilacz jeszcze bardziej dostanie w 4 litery .

 

Na twoim miejscu poszukał bym tych 150 zł i kupić choćby Fortrona HCN czy Corsaira VS 450W , lepiej dmuchać na zimno niż potem żałować że coś się spali .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ten zasilacz mam i w tym linku jest strona gdzie w opisie tego zasilacza jest napisane, jakie ma zabezpieczenia. Czy dzięki temu mogę się czuć Bezpieczniej? Tj. nie rozwalę se całego pc?

Edytowane przez Nazwa Użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwalisz. Papier (w tym przypadku internet) wszystko przyjmie więc pisać to sobie mogą, w rzeczywistości może być jedno wielkie bum i 1.500 zł za nową kartę zostanie spuszczone w kiblu. Chcesz tego? 

Kup coś markowego z wyżej polecanych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że sam zasilacz to badziewie, noname, kiepskie elementy.

Szukaj markowego sprawdzonego zasilacza.

970 ma bardzo niski pobór mocy, nawet 300w zasilacz pociągnie ten config.. Oczywiście nie ma sensu brać tak słabego, ale nie potrzebujesz więcej niż 400w.

 

szukaj czegoś nowoczesnego, super flower (golden green), seasonic

Jak ma być taniej, thermaltake smart se 530, albo be quiet l8 430

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio radziłem się was (i nie tylko) apropo mojego zasilacza do nowej karty graficznej.

Okazało się, że w pierwszej kolejności powinienem zmienić swój niemarkowy zasilacz i-tec 700w.

doradźcie mi, jaki zasilacz wybrać do 250 zł, mój komputer: gtx 970, i5 2500 4,2Ghz . Komputer wykorzystuje oczywiście do gier,  zamierzam podkręcać kartę graficzną a procesor mam już podkręcony. Znalazłem takie zasilacze: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-core-550w-psu-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/ http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-550w-80plus-120mm-fan-cp-9020097-eu-649048/ http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-m1-550w-psu-80plus-bronze-modular-4xpeg-spc088-584919/ który wybrać?? a może poradzicie jeszcze inny? czy opłaca się kupić markowy, używany zasilacz na allegro? myślałem nad np: http://allegro.pl/atx-corsair-520w-bcm-i4740496600.html Czekam na waszą opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych to albo XFX Core 550W albo dołożyć do CM G550M 550W - modularny i kompatybliny z Haswellem ( stany C6/C7 ) .

 

Co do używanych zasilaczy  - z tym to może być różnie , nie wiadomo w jakich warunkach pracowały i jak wygląda ich elektronika .

 

W razie W jesteś na lodzie bo zasilacz nie ma gwarancji .

 

Choć linkowany Corsair HX 520W to dość dobra konstrukcja , pytanie jaką cenę osiągnie ten zasilacz .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...