Skocz do zawartości
anktyk

Na jaki ram zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam aktualnie

 

2x 2GB DDR3 1600Mhz PC3 12800 Model OCZ3G1600LV6GK Gold Edition

Napięcie: 1,65v

8-8-8-24 

 

Chcę kupić 8 gb ramu

Myślę nad:

 

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

 

P.S.  W komputerze miałem 1.5v ramu przed wymianą, więc chyba powinienem 1,5v mieć

Edytowane przez anktyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo rozsądne wyjście.

 

Aczkolwiek teoretycznie dobrze by było znać płytę główną oraz procesor. Może uda się coś wymyślić lepszego? Jaki masz budżet? Do czego używasz komputera?

Plus jeśli ma działać na zasadzie plug&play, to tym bardziej (choć większość osób na forum nie ma problemu z wejściem do biosu - warto zapytać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo rozsądne wyjście.

 

Aczkolwiek teoretycznie dobrze by było znać płytę główną oraz procesor. Może uda się coś wymyślić lepszego? Jaki masz budżet? Do czego używasz komputera?

Plus jeśli ma działać na zasadzie plug&play, to tym bardziej (choć większość osób na forum nie ma problemu z wejściem do biosu - warto zapytać).

http://i.imgur.com/4hU9aUP.png

 

Komputer używam do gier, no budżet tak ok 300 zł.

No, jest jeszcze inne wyjście, gdyż posiadam 6 sztuk tych złotych ramów, różnią się tylko kolorem blaszki(?)3x zielone, 3x czarne (czy co to), i mam stare 2x 2gb ram  nazwa NT2GC64B8HA0NF-CG firmy Nanya.

 

Mam 4 wejścia do ramu.( podłączałem te złote 2 takie i 2 takie, lecz blue screen robił się jak przeglądałem internet.)

Edytowane przez anktyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy, jaką masz licencję. Jeśli musisz kupić OS, jest to wydatek ok 350-400zł.


W grach te dodatkowe 4GB nic ci nie da. Poza słabym cpu masz pewnie słabą grafikę. Wydaje mi się, że będzie to 300 zł wyrzucone w błoto...

 

Ale to chyba nie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy, jaką masz licencję. Jeśli musisz kupić OS, jest to wydatek ok 350-400zł.

W grach te dodatkowe 4GB nic ci nie da. Poza słabym cpu masz pewnie słabą grafikę. Wydaje mi się, że będzie to 300 zł wyrzucone w błoto...

We wtorek dostanę Geforce GTX 750 Ti.

Edytowane przez anktyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze skoro masz inny sprzęt warto o tym napisać.

Po drugie trudno ci pomóc jeśli operujesz zwrotami "zielone blaszki" lub "580W" - nie chcemy cię wprowadzić w błąd, a takie informacje niewiele nam mówią. Nikt nie chce mieć na sumieniu spalonego sprzętu. Dla ułatwienia może numery seryjne?

Po trzecie szukaj upgradeów do OS - są tańsze. Choć pewnie jak się tym nie martwisz to korzystasz z DreamSparka.

 

Ogólnie twój pomysł jest całkiem niezły, choć przy takiej konfiguracji sprzętu może dać niewiele.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, jestem zielony w takich sprawach, dlatego spaliłem stary dysk twardy, przez założenie CoolerMaster Radiator v10.

 

Dzisiaj chciałem przeinstalować system na 64 bity, ale dowiedziałem się że jest to nie możliwe, może to być powód nowego dysku twardego?

Zasilacz Hiper Power 580W Model HPU-4M580-PK

Płyta główna, oraz procesor jest ten sam co na screenie pokazałem.

Edytowane przez anktyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba naprawde jesteś zielony. Zacznijmy od początku. Dlaczego jest niemożliwa instalacja systemu 64-bitowego?

 

Chodzi o fakt, że jak kupiłeś system 32-bitowy to nie można go "zmienić" bez względu na podzespoły. Tak, musisz kupić nowy system, najlepiej mininimum Windows 7 64-bit. Inaczej uprade komputera, poza kartą graficzną, nie ma sensu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...