Skocz do zawartości
ThimGrim

Acer V3-772G ~3000 dostępność, alternatywy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów,

 

Polowałem kiedyś na takiego laptopa:

 


 

W skrócie:

 

Acer V3-772G 

i5-4200M

GT750M (DDR3)

FHD z matową matrycą

 

Ale z racji tego, że jest on teraz niedostępny i nie wiadomo czy w ogóle pojawi się ponownie w sprzedaży (a winnym tego procederu jest zapewne nadchodzący acer nitro), chciałem zapytać, czy jest na rynku może coś w podobnej cenie i o podobnych parametrach? Głównie zależy mi na... wszystkim ;). Tzn. na pewno matowa matryca, FHD i 17 cali - dużo pracuję z tekstem i po prostu potrzebuję dobrej matrycy i sporej przestrzeni roboczej (a z testów na notebookcheck wiem, że matryca w tym acerze jest niezła). Ale po godzinach przydałoby się jakoś rozerwać. Powyższy procesor i karta graficzna wydały mi się w miarę OK, choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że to żaden potwór (szczególnie ze względu na DDR3 w GT750). Nie liczę na żadne cuda na kiju, ale fajnie by było uruchomić jakąś nową gierkę i żeby chodziła płynnie choćby na najniższych detalach.

 

Ps.1. W moich poszukiwaniach natknąłem się na coś takiego:

 


 

Ale nie znajduję żadnych dodatkowych informacji o tym modelu, więc nie wiem co to warte. A parametry ma w zasadzie identyczne z Acerem, tylko nie wiem czy karta graficzna to też DDR3, a może DDR5?  :biggrin:

 

Ps.2. Jeżeli ktoś poleci Lenovo i nie będzie lepszej opcji, to z bólem, ale może się zastanowię nad tą propozycją... ;) Naczytałem i nasłuchałem się trochę o ich serwisie, więc wolałbym unikać tej marki.

Ps.3. MSI (w zasadzie chyba każdy model) odpada ze względu na układ klawiatury (klawisz \| po prawej od spacji i przesunięty prawy alt).

Ps.4. No a najlepiej byłoby po prostu znaleźć gdzieś tego Acera. Wiem, że na polskim ebay'u można znaleźć te modele, ale z niemiecką klawiaturą. Tak wiem, klawiaturę można wymienić...

Edytowane przez ThimGrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten acer był rzeczywiście w sprzedaży, ale nieco się spóźniłeś...

 

Karta GT750 na DDR3 przy rozdziałce FHD pozwoli zagrać w starsze gry. W coś nowszego musiałbyś skalować ekran do zwykłej HD.

 

Envy sobie odpuść, moim zdaniem są to marne konstrukcje.

 

Nie wiem natomiast co masz zamiar dokładnie robić na tym lapku?

Potrzebujesz systemu?

 

W tym budżecie z 17'' dostaniesz lenovo Z710. Jeżeli potrzebujesz mocniejszego procka to wraz z i5 są zazwyczaj już montowane karty GT840M, które są słabsze od GT750/745M

Dlatego skupiając się na grach to lepiej byłoby wziąć konfigurację z GT745M

Z710 z i3 i GT745M

Ale to nie jest moim zdaniem najlepszy wybór w tym przypadku.

 

Proponował bym spojrzeć jednak na 15'' - masz możliwość na:

R510JK z i5 i GTX850 FHD

 

Wydajnościowo bije na głowę GT750 DDR3 z acera. Więc odpalisz coś więcej.

Poza tym to bardzo dobry laptop szczególnie jeżeli bierzemy pod uwagę aspekt wydajność/cena, a to jest dla Ciebie najistotniejsze jeżeli myślisz o zagraniu w nowsze gry.

Obszar roboczy pozostaje ten sam - tylko masz mniejszy ekran...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Proponował bym spojrzeć jednak na 15'' - masz możliwość na:

R510JK z i5 i GTX850 FHD

 

Wydajnościowo bije na głowę GT750 DDR3 z acera. Więc odpalisz coś więcej.

Poza tym to bardzo dobry laptop szczególnie jeżeli bierzemy pod uwagę aspekt wydajność/cena, a to jest dla Ciebie najistotniejsze jeżeli myślisz o zagraniu w nowsze gry.

Obszar roboczy pozostaje ten sam - tylko masz mniejszy ekran...

Systemu nie potrzebuję, ale zapomniałem wspomnieć, że dobrze by było mieć dysk SSD. Nad tym Asusem R510JK też się właśnie zastanawiam, może jednak odpuszczę 17 cali, bo nic w tym segmencie na razie nie znajdę, ale z drugiej strony, nie za dużo wiadomo o R510JK, tzn. niby jakieś opinie są, ale żadnej recki. Muszę jeszcze poszukać na forum notebookcheck, Z tego co widziałem, to ten lapek jest też w wersji z SSD, tylko nie wiem, czy można to SSD dodać też samemu czy trzeba kupić gotowca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R510 to to samo co X550 - plastik i słabe wykonanie, mocna specyfikacja. Za 3100 masz Lenovo Y510p z i7 i kartą GT755. Laptop posiada matrycę HD a więc sprawdzi się w grach, (do fhd potrzeba conajmniej 850 ddr5 aby jako tako pograć), podświetlana klawiatura, miejsce na dodatkowy dysk SSD na złaczu m.2, niezła jakość wykonania (aluminium), pojemna bateria, głośniki JBL. Posiadam i jestem zadowolony

 

opcjonalnie MSI GP60 z i5, 8GB RAM, kartą GTX850 i matrycą FullHD

 

Dysk SSD zawsze możesz dokupić a procesora czy karty graficznej już nie zmienisz.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że GP60 jest gorszy jakościowo od x550/r510 za 1500zł. Nie wspominając już o fatalnej matrycy w Asusie. Skalowanie rozdzielczości w dół w laptopie kończy się marnym skutkiem. W tej cenie albo wysoka wydajność w grach (+ monitor dedykowany do pracy) albo wysoka rozdzielczość do pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, może plastik nie jest gorszy jakościowo. Mnie subiektywnie lepiej podchodzi ten Asus, pomimo, że to jest budżetowa konstrukcja.

 

Nadal 200zł przepłacasz za tą samą wydajność...

Przy Asusie 200zł zaoszczędzone pakujesz w dysk SSD.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...