Skocz do zawartości
tiomor

Zestaw do gier - ocena [~2300]

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej!

 

Jestem 151231231321591038741 osobą którą prosi to forum o pomoc. 

 

Nie idę jednak na łatwiznę i sam co niego poskładałem.

 

Mianowicie takie coś:

http://www.morele.net/inventory/info/EjmNzf/

 

Pamięć ram i dysk niech zostaną bez zmian (bo raczej koła i tak się tutaj nie wymyśli). Procek to chyba najlepszy w tej cenie, płyta główna raczej też jest wystarczająca. 

 

Ale co z kartą? Trochę na przypał wybrana, bo nie specjalnie widzę różnice pomiędzy GeForcem (gtx660 chyba:)), a Radkiem (r9 270)(do tego drugiego mam sentyment, stąd znalazł się w tym zestawie). Będę wdzięczny za poradę co do tego, która po prostu jest najlepsza. 

 

Do czego jest mi potrzebny? Ma służyć jako konsola :D. Stale podłączony do TV (gry+filmy). Kiedyś - o ile pojawi się - zainstaluję na nim SteamOS :>.

 

W co gram? Z tych gier na co warto zaznaczyć to Arma 2 (3 jak będzie nowy komp:)), DayZ, NBA 2k15 (jak ktoś ma doświadczenie, taka konfiguracja styknie do max detali?), Fifa15 + w przyszłości Tom Clancy The Division i Kingdom Come. Tak więc gry nie jakoś mega wymagające graficznie. 

 

Cena? Fajnie by było jakby została przy obecnej, ale jak kilka złotych podrośnie to dramatu nie będzie. A najlepiej jak spadnie cena i wzrośnie wydajność ;)

 

Aha, jestem otwarty na OC. 

 

Pozdro!

Edytowane przez tiomor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 270 jest trochę szybsza niż GTX660 , to rebrandowany HD7870 .

 

Do OC musiał byś dołożyć - I5 4460 nie da się kręcić , płyta też na to nie pozwala .

 

4690K kosztuje jakieś 200 zł wiecej , od biedy Asusie H81 czy B85 ( np. Asus H81M-E ) dało by się podkręcić tego procka , ale nie wiem jak z rezultatami OC .

 

Jak byś chciał lepszą płytę do OC to byś musiał dołożyć kolejne 100+ zł aby mieć płytę na Z97 , bo tylko tam masz w pełnie działające OC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pułapie cenowym ~650/700zł, można przemyślać zakup np. 270X Hawka, XFX DD albo DCII:
Karta graficzna MSI Radeon R9 270X HAWK, 2GB GDDR5 (256 Bit)
Karta graficzna XFX Radeon R9 270X 1050M Boost 2GB GDDR5
Karta graficzna Asus Radeon R9 270X DC2 2GB DDR5 (256BIT)

 

Obudowe rozważyłbym jeszcze Zalman ZALMAN Z3 - USB3.0 - CZARNA , 3-went. w komplecie.

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie R9 270X Hawk. Może polecę populizmem, ale to najlepszy model R9 270X dostępny na polskim rynku.

Trzy lata gwarancji, z reguły niezłe możliwości OC no i ten cichutki układ chłodzenia. 

 

Wygląd, w tym backplate też swoje robi.

Asus jest ciut za głośny, a XFX ograniczony dwuletnią gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...