Skocz do zawartości
Sol92

Notebook 11,6", który wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Zamierzam kupić notebooka 11,6 ", który ma służyć do pracy poza domem, dlatego zależy mi na jak najmniejszej wadze urządzenia, jednak maksymalnie dobrych parametrach w moim przedziale cenowym (1500 - 1800 zł). 

 

Korzystam z programów Autocad i Archicad, czasem Photoshop bądź Indesign. Służy mi do tego głównie laptop jednak z uwagi na jego sporą wagę, chciałabym mieć też coś mniejszego co pozwoli mi na odczyt plików w tych programach oraz w miarę płynną pracę, raczej w 2D, kiedy będę poza domem. 

 

Rozważam 2 modele : 

 

http://www.x-kom.pl/p/181873-notebook-laptop-11-6-asus-vivobook-f200ma-n3520-4gb-128500-win8.html

 

lub

 

http://www.saturn.pl/warszawa-zlote-tarasy/notebook-lenovo-ideapad-s210-touch-bialy,id-959406

 

I teraz moje pytanie, który wybrać ? :) Czy warto dopłacić do Asusa z SSD czy lepszy będzie w tym przypadku Lenovo ? Przyznam że nie znam się komputerach i spotkałam się z różnymi opiniami, co do tego czy lepszy Asus z SSD ale z Pentium czy Lenovo który ma i3, dlatego proszę o pomoc w wyborze :)  Może znacie jakiś inny model który dobrze by się sprawdził ? Z góry dzięki za pomoc :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli pomiędzy tym procesorem w Lenovo a tym w Acerze nie powinno być wielkiej różnicy jak odpalę archicada tak ? To główny program z którego korzystam, więc nieraz pewnie będę musiała coś tam poprawić.  Przepraszam że tak dopytuję ale polecono mi szukać czegoś z min. 1,6 GHz a jako że się nie znam wolę się upewnić  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym, żeby trochę ten sprzęt mi posłużył zgodnie ze swoim przeznaczeniem, Lenovo byłoby idealne gdyby miało te 6gb ramu, zastanawiam się co da mi lepszą pracę czy mocniejsze CPU czy więcej RAMu ? Bo rozumiem że w Lenovo nie ma możliwości dołożenia RAMu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo nie posiada już wolnych slotów na RAM. Jeśli na laptopie nie będziesz robiła zaawansowanych projektów tylko je prezentowała, poprawiała to można wziąć acera z 6GB RAM. Jeśli masz zamiar na tym coś więcej dłubać to lenovo z wyżej taktowanym procesorem. Tak czy siak te laptopy nie są sprzętem przeznaczonym do tego typu zadań więc na nic wielkiego bym się nie porywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...