Skocz do zawartości
~Ave~

SSD, a SATAII - ile tracę względem SATAIII

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do kupna SSD aby przyśpieszyć system, którego uciągnięcie 1TB Samsungowi F1 - zapełnionemu w 95%) przychodzi już z wielkim trudem.

Mam jednak zasadnicze pytanie:
- podłączając SSD przez SATAII ile relatywnie tracę z prędkości / przepustowości zapisu względem SATAIII?
Mierzę raczej w budżetówki 120-128GB Crucial, Plextor.

Posiadam i7-860 na rzecz jasna LGA1156 bez SATAIII niestety, ale nie pali mi się zmieniać platformy chyba...że podłączanie SSD przez SATAII mija się z celem? A może nie?

Będę wdzięczny za odp.

Pozdrawiam

Edytowane przez ~Ave~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczuwalny będzie tylko spadek transferu i tych operacji które na transferze bazują np. kopiowanie czy wyszukiwanie .

 

Choć jak nie miałeś nigdy SSD to i tego nawet nie odczujesz .

 

SSD@SATA II i tak będzie szybsze niż klasyczny HDD@SATA II czy SATA III .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

 

Mam bardzo podobny problem, dlatego nie chcę zakładać nowego tematu tylko podepnę się pod istniejący.

Przechodząc do rzeczy, przymierzam się do zakupu dysku SSD, ale moja płyta główna posiada tylko jedno gniazdko rozszerzeń SATA III i tu pojawia się dylemat co powinienem zrobić. Czy pod SATA III podpiąć SSD, a pod SATA II HDD, czy na odwrót?

 

Nie jestem od tego typu zagadnień specjalistą więc dlatego moje zapytanie kieruję do was forumowicze.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

 

Dodatkowe informacje:

Płyta główna: MSI B75A-G43

Obecny dysk HDD: Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...