Skocz do zawartości
david911

Jak uratować dane z Win8?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem laptopa od znajomego do uratowania danych. Fabrycznie zainstalowany jest win8, ma problem bo przy uruchomieniu krzyczy o recover. Chciałem z poziomu jakiegoś botowalnego CD przekopiować ważne dane a później przeinstalować system. Niestety partycje nie są czytelne z poziomu linuxa (próbowałem z najnowszym ubuntu). W jaki sposób dostać się do dysku i zabrać dane?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyfrowania raczej nie, chyba że to domyśla opcja tego systemu. MiniXP pokazuje jedynie dwie partycje: RamDrive (990MB) i MiniXP (116MB). Z tego co słyszałem, to ósemka domyślnie miała ustawione inne niż ntfs partycjonowanie i obawiam się, że to właśnie jest problemem.


Dobra, nie wiedzieć czemu:

 

Slax 6.2.1, miniXP ze starego Hiren'sa nie widzi dysków

Ubuntu najnowsze (14?) Wywala coś takiego:

Bez_nazwy.png

 

Stare ubuntu (8.04) tym razem zaskoczyło (chyba). Skopiowałem całą zawartośc dysków. I teraz - nie mając ani płyty z systemem, ani recoverCD, ani nawet kodu systemu na maleńkiej naklejce jak mam przywrócić system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to W8 fabrycznie zainstalowana, to klucz jest zaszyty w Biosie. Pozostaje albo recovery albo zdobycie gdzieś obrazu ISO, tyle że wersji OEM ( z tego co wiem wersja pudełkowa nie podbierze sama klucza)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...