Skocz do zawartości
dexion

karta graficzna do zestawu z i5 4690k, GTX970 ?

Rekomendowane odpowiedzi

siemka.

Chciał bym prosić was o pomoc w dobraniu karty graficzej. Zamierzam robic OC (nie wiem jeszcze jak...ale mam nadzieje ze to łatwe i sie uda)

do gratów brakuje jeszcze kart graficzej wybór po przeczytaniu wielu tematów padl na GTX 970

 procek i5 4690k - odrazu moge zadać pytanko, do jakich wartosci optymalnie podkrecić zeby nic nie zje...zepsuć :) ?

płyta głowna msi z97 Gaming 3

 

i głowny watek tematu karta graficzna. Póki co nei zamierzam jej krecić

 

Gigabyte GTX 970 

wybór 1 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/

 

czym one sie róznia i która lepsza ?

 

oraz wybór 2

 

MSI GTX 970

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-produkt-dostepny-od-reki-649152/

 

wiele słyszałem o piszczących cewkach

 

generalnie bardziej przekonuje mnie Gigabyte ale nie wiem jaka roznica w tych 2 modelcha ale również wiele dobrego słyszałem o MSI, prosze o uporządkowanie mętliku w mojej głowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczące cewki przy GTX970 wystepują u każdej z wyzej wymienionych firm,więc nie kieruj się "wiele słyszałem o piszczących cewkach" tylko bież jak Ci pasuje,Gigabyte jest najgłośniejszy,MSI nie ma backplate a Asus ma PCI 1x8pin(co nie którzy uwazaja za wade a drudzy nie)inne firmy mają 1x8pin i 1x6pin a piszczące cewki występują jednakowo u każdego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w tym wątku: http://forum.purepc.pl/topic/363222-gtx-970-który-wybrać/?p=3916176

Jakby nie patrzeć, to Asus wypada najlepiej w praktyce. 

 

Z tym, że to MSI jest najczęściej wybieranym modelem. Być może, to właśnie ten czynnik powoduje, że zgłasza się sporo osób z problemem piszczących cewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam wersje od Msi kupioną wcześniej za 1499 teraz ze względu na swietna sprzedaz tych kart ceny poszybowały w góre ale do rzeczy odnosnie msi nie moge powiedziec zlego slowa swietna wydajnosc bezglosna zero piszczacych cewek oczywiscie pisze o swoim konkretnym modelu  nikt nie moze zagwarantowac przy żadnym producencie jak bedzie w sumie zależy od szczescia . Według opini i testów Msi , Asus , Gigabyte wypadają najlepiej. Gigabyte g1 jest delikatnie szybsza ale i najglośniejsza (nie twierdze że głośna ) Asus i Msi posiadają półpasywne chłodznie (podczas spoczynku wentylatory się nie  kręcą ) z różnic między nimi dodam że msi ma podłączeni 1x6 i 1x 8 pin a asus 1x8 pin oraz asus ma zamontowany backplate a msi nie

Edytowane przez bzykuk19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczące cewki przy GTX970 wystepują u każdej z wyzej wymienionych firm,więc nie kieruj się "wiele słyszałem o piszczących cewkach" tylko bież jak Ci pasuje,Gigabyte jest najgłośniejszy,MSI nie ma backplate a Asus ma PCI 1x8pin inne firmy mają 1x8pin i 1x6pin a piszczące cewki występują jednakowo u każdego producenta.

Też postawiłbym na ausa troszkę droższy ale sądzę , że warto DirectCU II sprawia jednak iż będzie chodziła ciszej niż inne przy dobrych temperaturach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...