Skocz do zawartości
Janek_SiD

PHANTEKS Enthoo Pro VS Fractal Design Define R4 Black Pearl - jaka obudowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się która obudowa będzie lepsza do zestawu składającego się z części wymienionych poniżej. Przy okazji dodam, że nie będę wodował, modował, ani ekstremalnie podkręcał. Interesuje mnie tylko odpowiednia przestrzeń, wygoda montażu, jakość wykonania i cisza. System i tak będzie działać pasywnie przy małym obciążeniu.

 

Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX

ASRock Z97 Extreme6

Asus Strix GeForce GTX 970 4GB DDR5

4x 8 GB G.Skill TridentX DDR3 2400MHz CL10 F3-2400C10D-16GTX

Plextor M6S 256 GB

Seagate Constellation ES.3 1 TB

SeaSonic SS-860XP F3

Thermalright HR-02 Macho BW

Samsung SH-224DB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są całkiem różne obudowy. Phanteks jest otwarty, wszędzie siatki, przez to wentylatory i dyski z wnętrza będą bardziej słyszalne. Druga rzecz to mogący dostawać się od góry kurz. Za to temperatury wewnątrz będą niższe. Opowiada się za nim też sposób montażu dysków. Dla ciszy bierz Fractala. Muszę Cię ostrzec, bo ta obudowa lubi wpadać w rezonans z pracującym HDD.

Edytowane przez biczuuu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to kwestia konkretnie mojej sztuki, czy jakiegoś dysku. Dopóki dysk siedział w sankach, zdarzał się rezonans, rzadko ale jednak. Jak skręciłem go śrubami w zatoce 5,25 jest cisza.
 

BitFenix Ghost,

NZXT H230,
nzxt h440
Lian Li B16
Anidees AI6 Black

Antec P100

Corsair 330R
Nanoxia Deep Silence 4
Coolermaster Silencio 652S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...