Skocz do zawartości
mouse

Złożenie PC, budżet około 12k, główne zastosowanie Photoshop

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie złożyłem 2 zestawy komputerowe i jest mi potrzebna pomoc w wyborze. Im mniej zapłacę tym lepiej, na czym można przyciąć to przycinajmy. Będę składał kompa z dotacji. Zajmuję się grafiką (WEB oraz DTP, zdarzają się ogromne pliki w photoshopie więc 32GB ramu to mus!), ale w gierki też czasem pocinam. Koszty chcę ciąć jak to tylko możliwe, ponieważ nie chcę ładować wszystkiego w PC, ale na procesor, ramy i kartę graficzną jestem raczej w 100% zdecydowany (nie chcę GTX970, chyba, że mnie przekonacie) Dysk twardy SSD minimum 512GB no i jakiś magazyn. Kminię jeszcze chłodzenie i obudowę i tutaj się zastanawiam czy Macho da radę z i7 @ 4.5 GHZ, obudowa raczej zostanie chyba, że znacie coś bardziej przewiewnego w tej cenie. Pomóżcie w miarę możliwości. Istotna kwestia, będzie OC procesora naprawdę ile fabruka dała, tyle spróbuję. Może x99?

 

Moje propozycje:

 

1150 -> http://www.morele.net/inventory/info/tNXOM2/

x99 -> http://www.morele.net/inventory/info/gwvyYv/  ( w tym wypadku nie szukałbym kompromisów tylko szedł od razu w 8 rdzeniowca, przeraża mnie tylko fakt, że dd4 jest tak słabe i drogie jednocześnie )

 

Reszta należy do was ;)

Edytowane przez mouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu w braniu GTX980 .

 

GTX970 jest sporo tańszy i nie wiele słabszy .

 

MSI Z97 to też przesada , spokojnie starczyła by tańsza płyta np. MSI Z97 Gaming 5 czy Asrock Z97X Killer .

 

Albo nawet tańsze jak MSI Gaming 3 .

 

Pomyśl nad Samsungiem 850 Pro , chyba najlepszy obecnie SSD na SATA III ale dość drogi , wersja 512GB to koszt ~1 200 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę wybrałem taką tylko ze względu na 10 usb z tyłu, u mnie wszystkie będą zajęte. Poza tym nie jest wiele droższa od GAMING 5, zastanawiam się tylko czy nie zmienić na GAMING 7. Chyba, że znasz w tej kwocie (600-700 zł) płytę główną, która ma kartę sieciową INTELA to z chęcią przygarnę, te killery e2200 mnie nie przekonują. Mówisz, że lepiej wziąć GTX970 i kosztem tej różnicy dorzucić do dysku SSD? Jeśli tak to jaką wersję? Najbardziej mi odpowiada Gigabyte G1 Gaming i EVGA ACX 2.0 FTW. Co z x99?


Złożyłem zestaw ze zmianą karty i SSD i powiem szczerze, że dużo nie oszczędzam i nie wiem czy jest sens zamiany GTX980 na SSD, słyszałem, że ten Crucial MX100 jest naprawdę spoko.

 

http://www.morele.net/inventory/info/CMSr1c/


Mam jeszcze pytanko co do pamięci czy fajniejszą opcją nie byłyby hyperX SAVAGE, głównie ze względu na niższy radiator, a jak z wydajnością? Słyszałem, że w tych g.skillach siedzą jedne z lepszych pamięci Samsunga. Jak więc porównywać te 2 rodzaje pamięci?

Edytowane przez mouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 pro ma ten duży plus, że daje aż 10 lat gwarancji i wykorzystasz w pełni sata 3.

Chociaż oczywiście Crucial też może być.

Z 970 najlepiej brać Asusa lub Msi - mają półpasywne chłodzenie - do 60-70 st. - wiatraki się nie kręcą, GB jest głośniejszy, ale też chłodniejszy. Brałbym Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze pytanko, może zamiast GTX970 dorzucić trochę i wziąć GTX780TI GHZ edition?

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-780-ti-ghz-edition-windforce-3x-gv-n78tghz-3gd-625688/

 

Nie mam jakoś szczególnego parcia na energooszczędność, a wydaje mi się, że za nie wiele więcej mogę mieć lepszą kartę niz GTX970. Ktoś pewnie zaraz powie, że sterowniki sprawią, że GTX780ti zacznie odstawać, ale gdzieś czytałem, że to bujda, a zanim DX12 wejdzie do powszechnego użytku to jeszcze zdążę ją zmienić pewnie ze 3 razy.

 

Mam też możliwość z obecnego kompa zostawić sobie GTX780 i po prostu dokupić GTX750 do niego, bo on i tak będzie służył mi do pracy w innym miejscu i tam nie będzie potrzebna mega moc obliczeniowa, w sumie to nawet integra z i5 by wystarczyła i po prostu zamiast kupować kartę zostałbym z moim GTX780 GHZ edition i poczekał i wymienił jak NVIDIA wprowadzi coś całkiem nowego. Jakoś mnie te nowe MAXWELLE nie przekonują, głównie przez obecne problemy ze sterownikami i, że to są kastraty (256 bit szyna).

Edytowane przez mouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze pytanko, może zamiast GTX970 dorzucić trochę i wziąć GTX780TI GHZ edition?

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-780-ti-ghz-edition-windforce-3x-gv-n78tghz-3gd-625688/

Ten model ma słabe opinie, ludzie narzekają na awaryjność i artefakty nawet bez podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem ostateczny koszyk. Nic więcej nie zmieniam (mam nadzieję). Dzięki za pomoc chłopaki ;)

 

http://www.morele.net/inventory/info/ENq93r/

 

Jeśli jeszcze coś jest złego to oczywiście piszcie. Chciałbym jeszcze przyoszczędzić na obudowie, ale nie wiem co jest dostatecznie przewiewne do mocnego OC i jednocześnie takie, że zmieści mi ten cooler. Kusi żeby było równe 8k :P

 

EDIT

 

Ok dorzuciłem jeszcze do zestawu monitory, które mam zamiar kupić (1 do grania, 2 do pracy). Myślicie, że przy takim zamówieniu morele są w stanie dać mi jakiś rabat? Chętnie bym zapłacił poniżej 14k. Tym bardziej, że tego ASUSA idzie dostać w X-KOM za 3100 zł. Jakie macie doświadczenia w negocjowaniu cen? Przy zakupach za 1000 zł raczej ciężko, ale przy takich myślę, że nie powinno być problemu. Zmieniłem dysk na Samsunga 850 pro, stwierdziłem, że lepiej nie oszczędzać na tym komponencie.

 

http://www.morele.net/inventory/info/YgmWhC/

Edytowane przez mouse
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mi ten monitor się podoba, ma 144hz jest duży i ma 1440p. Poza tym pewnie nawiązujesz do tego, że nawet GTX980 nie jest mi w stanie zagwarantować więcej niż 144 klatek przez co kupowanie monitora 144hz mija się z celem. Otóz posiadam w tym momencie monitor 120hz i niektóre gry np. Crysis 3 na obecnym kompie rownież mi nie wyciągały więcej niż 120 klatek, a i tak jest zdecydowanie przyjemniej niż na [ciach!]ianym 60hz (DELL u2412m), który stoi obok. Więc dla mnie ta teoria, że karta musi generować więcej fps niż monitor ma hz to bujda wyssana z palca, bo mam namacalne doświadczenie, że nawet gdy jest 60 fps, a monitor jest ustawiony na 120hz to rozgrywka jest płynniejsza i przyjemniejsza. Do tego główne gry w jakie gram to CS GO, LOL i FIFA i rzadko kiedy rownież korzystam z AA i nie potrzebuję fapować do ULTRA ustawień w grach (np jak gram w CS to pomimo dobrej jednostki i tak cisne ze wszystkim na LOW i 1080p na ten moment.)

No i wolę mieć 2 monitory 1440p niż jeden 1080p a drugi 1440p, a jestem już tak bardzo przyzwyczajony do 120hz, że jak kupię teraz 2x60hz to dostanę szajby. Jeśli coś jest niezrozumiałe to napisz, postaram się wyjasnić.

Edytowane przez mouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw.

Tylko grafę bym zmienił sobie na Asusa strix ze względu na pasywne chłodzenie w spoczynku. W GB wentyle kręcą się z dużą prędkością nawet w ide, a osobiście lubię ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że wybór podzespołów do zestawu po waszej pomocy poszedł w dobrym kierunku i nie macie zastrzeżen co do podzespołów w ostatnim koszyku?

 

W takim razie jak wasze doświadczenia z negocjacją cen w morele? Dam radę coś z tego uhandlować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, kupujący zawsze ma prawo targować się o cenę, nawet kupując chleb w sklepiku, a tym bardziej zestaw za 15 k pln.

Edytowane przez MiG29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by miło gdybyś zrobił filmik z składania tego zestawu ,jak coś to mogę ci zaproponować zadzwonienie i zapytanie o takie sprawy. Troszkę na pewno zejdą. Według mnie mają dobrą komunikację i podejście do klienta.

Edytowane przez GamalPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...