Skocz do zawartości
Człowiek ♥♥uj

Cały komputer do + - 11 000 zł (w tym monitor, klawiatura, myszka, głośniki)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Za + - 2 tygodnie chce sobie złożyć bardzo wydajny komputer w kwocie do + - 12 000 zł.
Komputer do codziennego użytku, do grania (główny nacisk), do amatorskiej zabawy grafiką i do nadawania w sieci podczas grania, itp, itd.

Obecnie złożyłem sobie wirtualnie na Morele taki zesatw:

Monitor:
Asus PG278Q
Ciekawią mnie inne propozycje do monitorów maks 28 calowych, nie potrzebuje 4k.
Tutaj G-Sync ma mega plus.

Płyta Główna:
Co polecicie ??
Proszę o uwzględnienie wybranych przez mą osobę kości Pamięci Ram pracujących na 2400MHz.
Skoro Karta Graficzna, Karta Muzyczna i Karta Wi Fi z Asusa to może i Płyta Główna z Asusa do kompletu ??

Procesor:
Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) - Devil's Canyon
Tutaj jestem pewien wyboru.

Pamięć Ram:
G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz CL10 F3-2400C10D-16GTX
Tutaj jestem pewien wyboru.

Karta Graficzna (SLI):
Asus Strix GeForce GTX 970 4GB DDR5 (256bit) DP, HDMI, DVI (STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 x 2 w SLI
Na początku chciałem GeForce GTX 980 ale polecono mi GeForce GTX 970 w SLI, bardziej wydajne i nie wiele drożej.

Karta dźwiękowa:
ASUS Xonar DX/XD/A
Sprawdzi się ta karta dźwiękowa pod głośniki 2.0 / 2.1 i przedni panel do którego będą podpięte słuchawki ??

Dysk SSD:
Samsung 840 EVO - 2.5 Cala SSD - SATA 6G - 250 GB (MZ-7TE250BW)
Tutaj jestem pewien wyboru – mam już jeden taki zrobię RAID 0

Dysk HDD:
Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
Tutaj już jestem pewien wyboru – wystarczy mi jako uzupełnienie 2 x SSD w RAID 0.

Zasilacz:
Cooler Master V650S 650W MODULARNY 80+ GOLD (RS-650-AMAA-G1)
Czy wystarczy mi ten zasilacz pod owy zestaw z SLI i przyszłym OC ??

Karta sieciowa:
Asus PCE-N10 bezprzewodowy adapter WiFi N150, IEEE 802.11b/g/n, PCI Express, transfery do 150Mbit/s, 64/128-bit WEP, WPA/WPA2-PSK, obsługa WPS [Low profile]
Tutaj już jestem zdecydowany.

Obudowa komputera:
Corsair Graphite Series 600T Srebrny CC-9011020-WW
Tutaj już jestem pewien wyboru – chyba, że mi się ma 2 x Asus GeForce GTX 970 w SLI nie zmieści ale chyba nie powinno być problemu.

Chłodzenie procesora:
CPU Noctua NH-D15 - 165mm, 1320, 24.6 dB
Titaj już jestem pewien wyboru – poczytałem sporo w tym temacie i zapewni mi zapas wydajności pod przyszłe OC.

Klawiatura:
Razer Deathstalker (RZ03-00800100-R3M1)
Tutaj już jestem pewien wyboru.

Myszka:
Mysz Razer Taipan Expert (RZ01-00780100-R3G1)
Tutaj już jestem pewien wyboru.


Głośniki:
Głośniki komputerowe Creative 2.0 GigaWorks T40 II (51MF1615AA000)
Możecie polecić jakąś alternatywę 2.0 / 2.1 która będzie w podobnej cenie ??

System operacyjny:
Microsoft Windows 8.1 x64 Polish 1pk DVD OEM (WN7-00604)


Czy wedle was trzeba coś jeszcze poprawić w tym zestawie ??
Zestaw składany pod przyszłe OC.

Dziękuję wszystko z góry za pomoc !! smile.gif

Edytowane przez Człowiek ♥♥uj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram zdecydowanie F3-2400C10D-16GTX

nie wiem czemu komputronik, to sklep z jedną z większych marż na rynku :(

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x8gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-16gtx-478220/

 

w środku siedzą kostki Samsung HCH9, najwydajniejsze chipy DDR3, inne chipy nawet zegar w zegar osiągają gorszą wydajność

 

Co do grafiki to weź ASUSa Strix, ma wszystkie kostki pamięci po stronie z coolerem, lepsze chłodzenie pamięci=stabilniejsze OC pamięci, a cooler Strix jest równie dobry co TwinFrozrV

 

najlepsze chłodzenie CPU jakie możesz kupić powietrzne to Noctua NH-D15, ale sporo przekracza twój budżet. Może Mehalems + osobno porządny wentylator na przykład właśnie noctua?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Noctua NH-D15, koszt to maks 400 zł, więc pewnie i tak się na niego zdecyduje.
Wolę kupić coś gotowego niż jeszcze coś dokupować.

O tym ramie G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz CL10 F3-2400C10D-16GTX, też myślałem właśnie, około 750 zł.

A co do grafiki to chodzi ci o ten model ??
ASUS GeForce GTX980 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC, cena to 2 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze z coolerow

 

Be Quiet! Dark Rock Pro 3 od 294 zl
Noctua NH-U14S od 274  ma podobna wydajnosc do d15 a sporo tansza
Scythe Mugen 4 PCGH

 

http://uk.hardware.info/reviews/5629/5/39-cpu-coolers-review-what-is-the-best-choice-graphs-cooling-socketn2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze z coolerow

 

Be Quiet! Dark Rock Pro 3 od 294 zl

Noctua NH-U14S od 274  ma podobna wydajnosc do d15 a sporo tansza

Scythe Mugen 4 PCGH

 

http://uk.hardware.info/reviews/5629/5/39-cpu-coolers-review-what-is-the-best-choice-graphs-cooling-socketn2011

Póki co zbieram propozycję i zdaje sobię sprawę, że dużo coolerów będzie oferowało podobną wydajność, więc docelowo chyba wygląd zadecyduje :). Z Boku obudowy jest okno :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o Cooler Master V650S 650W MODULARNY 80+ GOLD (RS-650-AMAA-G1) 400 zł.

Więc tak naprawdę została do wyboru Płyta Główna, Karta Graficzna i Głośniki.

Ewentualnie gdybam jeszcze nad monitorem z 4K w podobnej cenie i nie większym niż 28 cali.
Ktoś coś poleci ??
 

Edytowane przez Człowiek ♥♥uj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.enermax.outervision.com/PSUEngine

 

wpisując tutaj twoją konfigurację przy peak load (100% obciążenia) i procku 4,5GHz 1.3V, dwie GTX980 wyszło 550W, także myślę że masz zapas i na OC kart i na drugą kartę :)

Nawet jeśli jakimś cudem była by wymagana wymiana zasilacza za jakiś czas to akurat nie jest kłopotliwe więc to kwestia tylko uzbierania gotówki i zrobienia tego.

Ale też tak jak liczyłem to dobre i pewne 650W wystarczy z zapasem.

Chyba jednak zamówię wszystko na Morele.net.

 

Bo mimo dodania Windowsa to zestaw wyszedł i tak taniej niż bazując na X Kom i Komputroniku:

 

Do zapłaty na Morele:  10 840,97

 

Nie wliczałem tutaj tych rezerwowych 500 zł na coś o czym mogłem zapomnieć.

Edytowane przez Człowiek ♥♥uj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, poczytam, wcześniej z telefonu patrzałem to coś źle doczytałem :).

 

Jakieś jeszcze rady ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego HDD na magazyn nie widzę, nie żartuj że się w 500 GB zmiescisz

Obecnie będę miał 2 x 250 GB SSD a docelowo pewnie HDD jakiś ale to można zawsze dokupić potem, jako uzupełnienie brakującej pamięci.

 

Teraz chce blisko 11 000 być a zawsze coś jeszcze wyskoczy :).

 

A jeśli nic na Morele nie pomyliłem to obecnie jest już:

11 158,04 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym od razu z 2 TB wziął a monitor też bym pomyślał nad ROG SWIFT PG278Q bo do 4k to ci dwie 980 w SLI braknie

Czytałem o tym modelu ale nie dość, że droższy i to o 800-1000 zł to jeszcze nie ma go w X Kom, Komputroniku czy też Morele.

 

A nie jednak jest w tych firmach dostępny i najtaniej w X Kom:

 

http://www.x-kom.pl/p/209783-monitor-lcd-led-27-asus-pg278q-czarny.html

 

Ale to i tak kolejny wzrost ceny :(.

 

Edytowane przez Człowiek ♥♥uj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma matryce TN, więc dla mnie na starcie jest spalony.

 

 

http://www.morele.net/monitor-dell-u2713hm-27-ips-wqhd-2560x1440-usb-90-rot-dvi-dp-hdmi-3yppg-516421/

 

Matryca 8bit. Dość szybka do gier.  Po co zaraz brać wszystko najdroższe z masą bajerów, które bledną przy jakości obrazu jaki oferuje ten ASUS na TN.

 

W ogóle ten komp można złożyć znacznie taniej i równie wydajnie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma matryce TN, więc dla mnie na starcie jest spalony.

 

 

http://www.morele.net/monitor-dell-u2713hm-27-ips-wqhd-2560x1440-usb-90-rot-dvi-dp-hdmi-3yppg-516421/

 

Matryca 8bit. Dość szybka do gier.  Po co zaraz brać wszystko najdroższe z masą bajerów, które bledną przy jakości obrazu jaki oferuje ten ASUS na TN.

 

W ogóle ten komp można złożyć znacznie taniej i równie wydajnie.

Jednak np: G-Sync robi lekką różnicę ...

I tak wiem oraz zgadzam się, nie bierze się wszystkiego co najlepsze tylko ze względu "bo najlepsze"

 

A porównując ten model monitora co Ja wybrałem do tego co Ty podałeś to jak to wygląda ??

Tak dla laika, bo w temacie monitorów to u mnie średnio :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Della i nie powiem o nim złego słowa do asusa bym nie dołożył 1000 ale wymieniłem go tylko jako kolejną rzecz do wzięcia pod uwagę(ma sens chyba tylko przy mocnym kompie i jesli duzo w fps'y sie gra).

Branie monitora 4k ma sens ale przy ponad 30 calach lub jesli sie z grafiką na kompie pracuje, 1440p wystarcza i to aż nadto do zabawy.

Co do i7 brałbym go pod uwagę tylko wtedy jeśli coś więcej robi się na kompie oprócz grania bo i5 4790k i tak w 100% wystarczy do wszystkiego.

Co do płyty też wziąłem Msi Gaming 5 i po jednym dniu szlag ją trafił nie wiadomo dlaczego (code 00 i brak jakiejkolwiek reakcji) w x-komie po 1.5 tyg załatwiłem wymianie z dopłatą na inny model.

Także jeśli o mnie chodzi to przy kompie za tyle kasy oszczedzanie 100zł na płycie bedzie kosztowało troche nerwów przy aktualizacji biosu (dual bios jest w modelu msi gaming 7 i kosztuje cos ponad 600 zł).

Płacenie 1000zł za gaming jest do przemyslenia jesli sie uzywa dobrych słuchawek i karty wifi ac jesli sie bedzie grało na głosnikach i wifi ma leżec nieuzywane to lepiej kase wsadzic w coś innego.

Teraz dysk, nie wyobrazam sobie kompa bez ssd (kto raz uzywał takiego dysku juz nie wróci na hdd) a obecnie mam 6TB na hdd czyli jesli bym miał tylko 500 GB to na jakis tydzien by starczylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor Asusa robi różnicę i w cenie ale i w jakości - widziałem filmiki w których to porównywano.
Będę siedział na przeciwko monitora a nie z boku, więc przeżyję jego minusy ...

Płytę wezmę MSI G 9, słuchawki już mam dobre teraz (bez microfonu ale to nie problem) Pioniera, wybierałem je 3 tygodnie i w kwocie 300 - 400 zł dla mnie magia. Więc przyda się ten panel na przód - poczytałem i oglądałem o tym rozwiązaniu.

Wi Fi AC chce mieć bo router mam już pod to bo zmieniłem dla telefonu, google chrome, itp, itd - więc AC jest już używane.

Co do dysków, będę miał na początku 2 x 250 Samsunga SSD i pewnie 1 TB wezmę teraz lub dokupię, większego pojemnościowo póki co dysku nie potrzebuje a jak coś wolę dokupić kolejny - mniejsza szansa, że jeśli będzie awaria stracę więcej danych.

Podczas grania chce też nadawać "do sieci" plus bawić się grafiką, itp, itd - więc i7 w tym wydaniu zapewni mi spokojny zapas mocy.

I tak doskonale rozumiem, że czasem te 100 zł oszczędności może się czkawką odbić.

Teraz ponownie zastanawiam się nad konkretnym modelem karty graficznej z serii 980... Nie wiem sam już co wybrać.

A cały zestaw dodatkowo pod OC chce mieć przyszłościowo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi gaming 9 będę miał chyba we wtorek to ci mogę opisać co i jak i czy się opłaca

Co do słuchawek to które pionki masz bo ja mam se-a1000 to też Ci mogę napisać co i jak bo do porównania mam xonara DX

A kartę mam strix Asus'a i bo dla mnie cisza przede wszystkim się liczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi gaming 9 będę miał chyba we wtorek to ci mogę opisać co i jak i czy się opłaca

Co do słuchawek to które pionki masz bo ja mam se-a1000 to też Ci mogę napisać co i jak bo do porównania mam xonara DX

A kartę mam strix Asus'a i bo dla mnie cisza przede wszystkim się liczy

To napisz mi co i jak o MSI G9.

Słuchawki mam te same jak Ty i jakie masz porównanie ?? :)

 

Ale to co to Asusa i MSI co ja proponuje graficzną to opisz mi różnice jak możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli póki co finalnie decyduje się na takie coś (mam jeszcze 2 tygodnie na dopieszczenie tego zestawu)"
 

Monitor Asus PG278Q – 3 099 zł

http://www.x-kom.pl/p/209783-monitor-lcd-led-27-asus-pg278q-czarny.html

Morele:

 

Płyta główna MSI Z97 GAMING 9 AC

1028,01

 

Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) - Devil's Canyon

1335,00

 

Pamięć G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz CL10 F3-2400C10D-16GTX

745,00

 

Karta graficzna MSI GeForce GTX 980 4GB GDDR5 (256 Bit), DVI, HDMI, 3xDP, BOX (GTX 980 GAMING 4G)

2449,00

 

Dysk SSD Samsung 840 EVO - 2.5 Cala SSD - SATA 6G - 250 GB (MZ-7TE250BW)

465,00

 

Obudowa Corsair Graphite Series 600T Srebrny CC-9011020-WW

641,00

 

Chłodzenie CPU Noctua NH-D15 - 165mm, 1320, 24.6 dBA

394,01

 

Klawiatura Razer Deathstalker (RZ03-00800100-R3M1)

299,00

 

Mysz Razer Taipan Expert (RZ01-00780100-R3G1)

289,00

 

 

Głośniki komputerowe Creative 2.0 GigaWorks T40 II (51MF1615AA000)

439,01

 

 

 

System operacyjny Microsoft Windows 8 Professional PL UPG 32/64-bit BOX (3UR-00030)

435,00

 

 

 

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

205,00

 

 

 

Nawigacja GPS ModeCom FreeWAY MX3HD + AutoMapa Polska

 

382,00

 

Do zapłaty:

 

9106,03

 

CAŁOŚĆ Z GPS = 11 823,03 ZŁ.

Zestaw stworzony pod MOC, przyszłe OC i SLI.


I teraz takie jeszcze pytanie odnośnie chłodzenia.
Czy opłaca mi się przy tym procesorze w tej obudowie z tymi częściami iść w chłodzenie wodne procesora ??

Jak tak to z jakimi kosztami się to wiąże patrząc na to iż docelowo bym chciał OC procesora ...

Edytowane przez Człowiek ♥♥uj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok, reszta to już szczegóły które od twoich potrzeb zależą i od portfela ☺

Jeśli chodzi o chłodzenie wodne to gotowe zestawy do 500 zł to ledwo powietrzu dorównuje na coś konkretnego to grubo ponad 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...