Skocz do zawartości
Człowiek ♥♥uj

Cały komputer do + - 11 000 zł (w tym monitor, klawiatura, myszka, głośniki)

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest ok, reszta to już szczegóły które od twoich potrzeb zależą i od portfela ☺

Jeśli chodzi o chłodzenie wodne to gotowe zestawy do 500 zł to ledwo powietrzu dorównuje na coś konkretnego to grubo ponad 1000

Czyli póki co daje sobie spokój ...

Bo jak się bawić to w wodne dla całego kompa a nie dla procka ...

Plus koszty wodnego są spore więc lepiej pójść w OC i SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawiałeś się nad podstawką 2011-v3 , jakiegoś haswell-a , procesor Intel Core i7-4960X do tego Asus Rampage V Extreme . Przy takim budżecie rozważłbym takie rozwiązanie , raczej na lata z ogromnymi możliwościami OC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie tak droga płyta główna, to samo z pamięciami i chłodzeniem. Do tego średni dysk SSD i głośniki oraz tandetny monitor za cenę niemal profesjonalnego.

 

Podaj, co ma ta Gaming9, że koniecznie potrzebujesz ją, a nie np. Gaming5. Pamięci też znajdziesz tańsze o 100zł przy tych samych parametrach, a na chłodzenie z zapasem wystarczy Macho. Różnicę tych trzech produktów możesz wpakować w lepszego SSD-ka, np. MX100 512GB, i porządną kartę dźwiękową, np. Xonara DX. Z typowo komputerowych głośników lepsze będą któreś od Edifier, czy Microlaba.

 

No i ten nieszczęsny Asus PG278 - należy przeklinać dzień, w którym w ogóle został zapowiedziany. Warty może 1000-1200zł, reszta to znaczek RoG i hasło "for gamers"...

 

 

Co do chłodzenia wodnego, to sobie je odpuść. Kompaktówki ze sklepu mają wydajność porównywalną z dobrym AC, a by samemu złożyć komplet, który ma sens, to trzeba troszkę się zapoznać z tym tematem i wyłożyć ponad 1k (na komplet CPU+GPU). I to są pieniądze, które Ci się nigdy nie zwrócą - takie rzeczy robi się hobbystycznie/z pasji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znowu się wypowiem bo akurat nie wiem jak reszta doradców mam większość sprzętu jaki ci się proponuje  :D

MIanowicie xonar'a dx używam ze dwa lata więc przerobiłem wszystkie wersje sterowników i nic nie zmieni, że nie gra źle tylko za cicho. Jeśli się podbije ponad 78% tłumi basy i ma się wrażenie że sama muza się "scisza".

Walczyłem z tym długo aż doczytałem że te 78% to według sterów jest +0 dB a więcej jak się podniesie to już jest podbicie. W gaming 9 z kartą xear cmedia i słuchawkami mam wrażenie że wszystko lepiej słyszę nie wspominając że słuchawki grają w końcu tak głośno jak chce.

Microlaby 6c też posiadam i złego słowa nie powiem ale edifier'y chyba lepsze. Co do monitora ma dell u2713hm w porównaniu do starej tn'ki to masakra jest  :D do asusa porównania nie mam. Msi gaming 5 nie polecam do sprzętu za 11k. lepiej 100zł dołożyć do gaming 7 z racji dual biosu chociaż.   


Co do monitora, widzę żę do full hd dochodzimy.

29" i full hd to porażka będzie bo już przy 27 to różnie wygląda i do tego w full hd to 980 się bedzie nudzić to lepiej do 970 zejść albo monitor 1440p wziąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wymienionych gier zestaw jak najbardziej wystarczy, ale myśląc przyszłościowo to proponowana opcja z Rampage V Extreme, o której wspomniał lukas37 będzie dobrą inwestycją

Edytowane przez TheGent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mówią Ci że monitory które wybierasz są g.... warte a ty nadal się upierasz więc, powyższy komentarz jakoby jutro rano pójdziesz z tornistrem do gimbazy jest całkowicie poprawny :/

 

A tak serio, jeżeli jesteś inteligentny to bierz tego Della od Dammeron'a i uwierz mi że będziesz zadowolony.

Edytowane przez dida1007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak serio, jeżeli jesteś inteligentny to bierz tego Della od Dammeron'a i uwierz mi że będziesz zadowolony.

 

Akurat o Dellu wspominał Devil, ale tu go w pełni popieram - to dobry allrounder z niezłą ceną w stosunku do możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę, że już Ci nikt niczego nie poleca więc sobie pozwolę na podsumowanie :)

Monitor musisz wybrać czy idziesz w reklamę i wybierzesz coś gamingowego na podrasowanej TN'ce i z g-sync czy po prostu weźmiesz sprawdzonego ips'a jak dell u2713h czy jego tanszego brata hm (i tak do użytku domowego nie ma co dopłacać).

Głośniki to jeśli masz miejsce to lepszy wybór i wygląd mają microlaby 6c czy edifier'y tylko musisz mieć miejsce na biurku (no chyba że solo 7c ale to już na biurko nie wejdzie :D ) a creativy to jeśli miejsca nie masz. 

Xonar DX to dobra karta (sam jej używałem 2 lata) ale musisz się pogodzić ze sterami (sam bedziesz musiał przełączać na przedni panel w sterach) i do słuchawek  Pioneer SE-A1000 będziesz potrzebował jakiegoś wzmacniacza bo po prostu bedą za cicho grać.

Teraz zostaje płyta główna. Polecają ci msi gaming 5, miałem ją 2 dni i niestety płyta na trzeci dzień nie uruchomiła się i nie pomógł reset biosu i po kontakcie z serwisem musiałem wysłać i zamieniłem na gaming 9. Dobry test płyt z z97 jest na psimlabie http://pclab.pl/art57950.html tam możesz poczytać o plusach i minusach i wydaje się żę lepsza w okolicach 500 zł będzie gigabyte gaming 5 ze wzmacniaczem dla słuchawek i dual-biosem lub coś asusa z wifi jak i tak będziesz brać dongla wifi 

Pozdrawiam

Edytowane przez Zedd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...