Skocz do zawartości
DedeRR

[post #6]Mini ITX do grania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim komputerze padła karta graficzna (8800 GT), kupuje na dniach R9 270x OC Gigabyte.

W chwili obecnej cały mój set wygląda tak:

CPU: Intel quad q9400 (OC 3.3ghz) + solidne chłodzenie, którego firmy nie znam, ale jest git.

MoBo: MSI p35 neo fir

GPU: nVidia GeForce 8800GT -> Gigabyte Radeon r9 270x OC

RAM: 4GB DDR 2 chyba Kingston (nie jestem pewien, a kompa nie mam pod ręką)

Zasilacz: Enermax Liberty 500w

Obudowa: Chieftec z serii Big Tower

 

Jako, że karta graficzna może być ograniczana przez CPU i złącze PCI 1, to doszedłem do wniosku, że czas wymienić mobo, procka, RAM i dokupić do tego dysk SSD pod system.

Komputer ma służyć głównie do gry w NBA 2k15, GTA IV i żeby był gotowy na GTA V.

 

O ile z wyborem pamięci i SSD nie mam problemu, tak mam wielki problem z CPU i mobo.

Czy szukać core i5 z serii 4xxx czy 3xxx czy 2xxx, a co za tym idzie, jaką płytę główną do tego wybrać?

Czy w przypadku wspomnianych gier jest sens kupować i5 K?

Od płyty oczekuje w pierwszej kolejności PCI 3, fajnie by było mieć 4 sloty na RAM, ale to nie jest aż tak ważne.

 

Do wydania mam 800 zł i nie widzę niczego złego w rzeczach używanych.

Liczę na pomoc.

 

Pozdrawiam

Dede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie nie masz szans załapać się na nowe I5 K + odpowiednia płyta na Z87/ Z97 , taki zestaw to koszt ~1 200 zł .

 

Na wersję non-K też nie masz szans , musiał byś dołożyć ze ~100 zł aby mieć I5 4460 + Asrock H81M .

 

Co innego starsze I5 2300/2400/2500 czy 3470 + płyta na H61 , same procki to koszt 400-550 zł , płyta 120-150 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Tylko czy teraz opłaca się w ogóle kupować i5 z serii 2xxx. Większość jest już bez gwarancji.

 

W który procesor powinienem celować?

Patrząc po forach, allegro i olx zauważyłem, że w interesującej mnie cenie mogę znaleźć przy odrobinie szczęścia 4440/4460, 3350p i 3570k.

Wnioskuje jednak, że do K potrzebna by mi była droższa płytka, prawda?

 

EDIT Po przeczytaniu paru forów zauważyłem, że Karakorum może nie pasować do lga1150, więc i5 4xxx odpadają.

Edytowane przez DedeRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiś czas temu założyłem tutaj temat w którym zastanawiałem się jaki procesor wybrać do kupionego przeze mnie Radeona 270x OC.

Zdecydowałem w końcu, że będę się czaił na okazję by kupić i5 2500k, który wydaje się być najlepszy jeśli chodzi o stosunek cena/jakość.

Po zobaczeniu komputerka, którą ekipa PPC złożyła na PGA, doszedłem do wniosku, że chcę upchnąć wszystko w obudowie mini ITX. Kompaktowa budowa, estetyczność i względna mobilność jest dla mnie bardzo ważna (a dotąd nie wiedziałem, że takie maluchy jak mini itx istnieją).

Docelowo komputer ma służyć do oglądania filmów, przeglądania internetu i grania w NBA 2k15, GTA IV (w przyszłości GTA V) oraz emulowania konsoli Nintendo GameCube.

 

W chwili obecnej mam następujące elementy:

Gigabyte Radeon R9 270X OC.

 

Ze starego kompa chciałbym zostawić:

Napęd DVD BenQ (bliżej nieznany mi model, ale działa i nie sprawia problemów)

Zasilacz Cooler Master 520W (modularny, co przy małej obudowie jest dosyć istotne)

2x hdd 3.5" 500GB (Hitachi i Samsung)

 

Pozostają takie sprawy jak:

Obudowa: Tutaj Cooler Master Elite 130 lub BitFenix Prodigy (czy do jednej jak i drugiej zmieści się moja karta graficzna?)

Procesor: tutaj zdecydowałem na 2500k, jak już pisałem

RAM: tutaj prawdopodobnie Kingston HyperX

Chłodzenie CPU: Rajintek Pallas. Myślałem też o Scythe Shuriken, ale wyczytałem, że przesłania slot PCI na płycie głównej...

 

Właśnie, płyta główna. Do procesora z odblokowanym mnożnikiem potrzebuję MoBo z chipsetem Z77. Problem w tym, że jedyna mała Z77 jaką mogę znaleźć to:

http://allegro.pl/msi-z77ia-s01-itx-ddr3-dvi-hdmi-sata6gb-usb3-fv-i4721945336.html

Nie wiem zupełnie co o tym myśleć.

Płyty z chipsetami H oraz B nie wchodzą w grę, jeśli chodzi o overclocking, prawda?

Czy może lepiej poszukać po taniości jakiejś i5 4xxx bez K i do tego standardową płytę?

Proszę o porady.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...