Skocz do zawartości
Qustich

Jaki interfejs napędu optycznego? (Płyta główna MSI Z97 GAMING 5)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zwracam się o pomoc odnoście wyboru napędu optycznego do mojego komputera. Dokładna nazwa mojej płyty głównej to - MSI Z97 GAMING 5, Intel Z97, 4xDDR3, 1xM2, VGA, GbLAN, ATX. Głównie chodzi mi o interfejs, jaki owy napęd powinien posiadać.

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SerialATA, sata, s-ata. Napedy optyczne stare maja ATA lub PATA ( to samo ) a nowe ( od 5-10 lat ) maja Sata. Ewentualnie USB jak zewnetrzny. Wez sobie naped z gotowych zestawow, chyba ze chcesz jakis konkretny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zamawiałem zestaw złożony na tej stronie z wyjątkiem napędu, ponieważ mam swój, który jest sprawny. Tylko tu zaczyna się problem. Ma on wejście SATA takie płaskie, a gdy otworzyłem obudowe żeby go zamontować znalazłem tylko dwa kable, które miały wejście z 4 bolcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do SATA potrzebne są 2 wejścia, jedno szerokie a drugie wąskie. Ja znalazłem tylko szerokie, które się podłącza pod moc, a tych pod sygnał (wąskich) nie widzę.

Każde urządzenie wymaga kabla zasilającego (od zasilacza) i kabla sygnałowego od płyty głównej (tego mniejszego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby trochę Ci uporządkować te informacje, ponieważ zrobił się mały bałagan:

 

Z tyłu napędu powinieneś mieć takie 2 złącza:

1285146346842_hz-cnmyalibaba-web4_20732.

 

Do szerszego z nich podłączasz taką wtyczkę od zasilacza (na pewno włożysz ją dobrze, ponieważ jest asymetryczna):

Connector_mbpow_sata.png

 

Do podłączenia napędu do płyty głównej potrzebujesz takiego kabla...:

sata.jpg

 

...który wtykasz w to węższe złącze w napędzie i takie złącze na płycie głównej (kabel nie jest kierunkowy, więc nie ma znaczenia, którą jego wtyczkę gdzie podepniesz):

gigabyte_890gpa_sata.jpg

 

To by było na tyle.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...