Skocz do zawartości
MattDarkslayer

Dobieranie zasilacza do wybranej konfiguracji.

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam. Chciałbym kupić zasilacz do praktycznie złożonego PC (jeśli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze, a u mnie z tym cienko ;D ). Komputer składam pod wymagające gry i z nadzieją na jak najwyższe ustawienia, ale liczę się z tym, że takie rekiny jak Crysis 3 na Ultra chodzić nie zechcą (ba na wysokiej może się czołgać). Maksymalnej kwoty do wydania nie podam, ale chce jak najtańszy sprzęt (markowy) jaki możliwy jest pod konfiguracje.

 
Posiadane:
 
-ASRock B75M-DGS R2.0
-Intel Core i3 3240
-AOC e2352phz (zamierzam używać 3D w grach przy rozdziałce 1920x1080)
-Gigabyte HD 4650 1GB (dopóki CRT mi nie padł, to była karta... wszystko na Ultra zasuwało ;( )
-Logic 620W (oczywiście do wymiany ze względu na między innymi: brak wystarczającej ilości pinów do nowej karty i czarna lista (choć nie odczułem jeszcze tego, że się tam znajduje [niskożerna konfiguracja]))
-Stacja Dysków DVD-RW SATA LG (dokładnego modelu nie znam)
-Dysk WD 250 GB Sata 1 (do wymiany)
-Obudowa ModeCom Logic B36 (kupowałem wraz z zasilaczem) [bez LCD]
-Windows 8.1 (od niedawna ze względu na nowsze sterowniki do nowej konfiguracji)
 
Wymarzone:
 
-Asus R290 / R290X (w zależności od stanu majętności w chwili zakupu) DirectCUII
-Dysk 1TB HDD Sata3
-Jakieś dodatkowe chłodzenie do kompa (Jeszcze się zobaczy)
-Dodatkowa kość 4GB, bądź zastąpienie jedną 8GB
 
Niekonieczne, ale być może w przyszłości:
 
-Dysk SSD
-Wymiana procka na jakiś porządniejszy (daleka przyszłość)
_________________________________________________________________
 
Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procka nie ma sensu brać nic większego niż R9 280 lub GTX 760. i3 to troszke za mało jak na karte pokroju R9 290. Zasilacz możesz wziąć ten:

 

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/
 

Jest to budżetowy, ale dość dobry zasilacz. Ostatnio nieco podrożał jak wszystko zresztą.  Taniej do i3 +  R9 280/GTX 760

 

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-550w-80plus-120mm-fan-cp-9020097-eu-649048/

 

Będzie to zasilacz pod ew rozbudowę zestawu o mocniejszy procesor. Wtedy można pomyśleć nad lepszą karta.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zależy mi na TrueAudio, którego 280 nie oferuje ;) . Kiedyś prawdopodobnie kupię jakąś i5/i7. Dzięki za podsunięcie zasilacza.

A co z tym? Odpowiadał, by do zestawu? http://www.morele.net/zasilacz-corsair-builder-series-cx-750w-80-bronze-cp-9020015-eu-515720/

Edytowane przez MattDarkslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zależy mi na TrueAudio, którego 280 nie oferuje ;) . Kiedyś prawdopodobnie kupię jakąś i5/i7. Dzięki za podsunięcie zasilacza.

 

A co z tym? Odpowiadał, by do zestawu? http://www.morele.net/zasilacz-corsair-builder-series-cx-750w-80-bronze-cp-9020015-eu-515720/

 

Tak jak kolega napisał za  mocny. Po kiego Ci tak mocny zasilacz. Do tego zestawu wystarczy z powodzeniem 450W zasilacz, a Ty chcesz 750W, bo ktoś Ci tak powiedział lub gdzieś przeczytałeś. Weź tego Thermaltake 530W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 
-Asus R290 / R290X (w zależności od stanu majętności w chwili zakupu) DirectCUII
-Dysk 1TB HDD Sata3
-Jakieś dodatkowe chłodzenie do kompa (Jeszcze się zobaczy)
-Dodatkowa kość 4GB, bądź zastąpienie jedną 8GB
 
Niekonieczne, ale być może w przyszłości:
 
-Dysk SSD
-Wymiana procka na jakiś porządniejszy

Jeden z wyżej wymienionych zasilaczy powinien Ci wystarczyć ze wskazaniem na przyszłość jeśli tak planujesz do obsłużenia asusa R290 / R290X .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...