Skocz do zawartości
Xamek

Zestaw PC 5000-6000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem. Zebrałem sobie dwa zestawy:
1) http://www.morele.net/inventory/info/fX5ZGN/
2) http://www.morele.net/inventory/info/evJIhO/  +obudowa jak z pierwszego Phanteks Enthoo Pro
Na bazie zestawów z artykułów na stronie. Koniec końców różnica dla mnie jest o 299~zł pomiędzy zestawami.

Co bardziej polecacie i5 4690K + MSI GTX 980 Gaming w konfiguracji nr. 1 (tej droższej o 300 zł), czy i7 4790K + MSI GTX 970 Gaming w konfiguracji nr. 2. Komputer będzie głównie używany, no cóż do gier. Żadnymi edytorami filmów, renderowaniem filmów czy obróbką graficzną się nie zajmuję. Nie znam się praktycznie w ogóle na komputerach, a przeczytałem w internetach, że i7 w grach daje niezauważalne lepsze wyniki i lepiej jest kupić i5 i lepszą karte graficzną. No i jakieś dodatkowe zastrzeżenia do w/w zestawów są także mile widziane.
 

@edit down

ok, zaraz poprawie, wstawie i podpowiecie czy wszystko ok.

Edytowane przez Xamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem branie GTX 980 jest nieopłacalne. Już lepiej dołożyć do drugiej GTX 970 lub wziąć jedną GTX 780Ti.  Dysk wymień na Plextor M6S 256GB lub Crucial M550 256GB no i weż i5, bo do gier i7 też sie przyda, ale różnica też nie jest warta dopłaty.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem branie GTX 980 jest nieopłacalne. Już lepiej dołożyć do drugiej GTX 970 lub wziąć jedną GTX 780Ti.  Dysk wymień na Plextor M6S 256GB lub Crucial M550 256GB no i weż i5, bo do gier i7 też sie przyda, ale różnica też nie jest warta dopłaty.

 

Dobra lekko poprawiony zestaw.

http://www.morele.net/inventory/info/9A9zr/

Zamieniłem dysk na Plextor M6S zmiast GTX 980 dałem GTX 780 Ti. Teraz takie pytanie, jeżeli zechciałbym po jakimś czasie dokupić drugą GTX 780Ti albo zmienić i5 4690K na i7 4790K to czy musiałbym coś jeszcze zmieniać w zestawie (np. zasilacz o większej W czy cuś)

 

 

 

 

No dobra, a jak wezme i5 + GTX 970 i zasialcz 550 W to jak SLI to będę musiał także zmieniać zasialcz na mocniejszy?

 

Sorry, że zadaję takie podstawowe pytania, ale nigdy do tej pory nie miałem do czyniania z kartami w SLI czy CF

Edytowane przez Xamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę bierz od razu i7 4790K bardziej przyszłościowy zakup. Oczywiście GTX 970, 780ti jest o wiele droższa, a może 5 % wydajniejsza. W przyszłości druga 970 pod SLI i mocniejszy zasilacz i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co brać i7 4790K  jak w grach nie ma żadnej różnicy. i5 to tak samo przyszłościowy zakup i mocny procesor.

 

No dobra, a jak wezme i5 + GTX 970 i zasialcz 550 W to jak SLI to będę musiał także zmieniać zasialcz na mocniejszy?

 

Sorry, że zadaję takie podstawowe pytania, ale nigdy do tej pory nie miałem do czyniania z kartami w SLI czy CF

 

Tak powinien sobie poradzić, ale szczerze, jakoś nie pchał bym sie w SLI spokojnie starczy sam GTX 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Ci wziąć GTX 970 i potem drugą w SLI jak mocy zabraknie. SLI jest dobre dla osób co graja w wysokich rodzielczościach. Do FullHD starcza jedna karta. Potem można zmienić.

 

Wspomniałem wcześniej o GTX 780Ti, ale zapomniałem dodać by szukać używek z Allegro. Można czasem trafić okazję i wziąć taką kartę za 1700 zł. Różnica w cenie niewielka. Z dugiej strony dostajesz tylko 3GB na pokładzie zamiast 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...