Skocz do zawartości
anetax9

Lenovo czy Asus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoje przed wyborem laptopa. Nie wiem, który z nich jest mniej awaryjny. Na internecie znajduje różne informacje..

Zastanawiam się nad

- Lenovo y50-70 i7-4710HQ 8GB 1TB GTX860 w8.1

- Asus G550JK-CN380H

 

Ktoś posiada sprzęt wyżej wymieniony ? który jest wart swojej ceny i będzie wytrzymalszy.

Potrzebuje laptopa do prac graficznych jak i gier, ogólnie musi być wytrzymały na długą pracę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia awaryjności to zadanie dla wróżbitów ;) Może się coś posypać w pierwszym tygodniu, a może działać bezawaryjnie kilka lat.

Inna sprawa to serwis, jak w przypadku asusa, który jest jednym z najgorszych. Możesz zobaczyć, jest pełno opinii...

 

Najsensowniej wypada y50 z i7 i GTX860 + SSD + Win

 

E:

Najlepszą matrycę IPS do grafiki oferuje:

Apache Pro z i7 i GTX 860

 

Lecz w tym budżecie nie dostaniesz z nim systemu czy dysku SSD.

Edytowane przez Laptopy \ Netbooki
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grafiki najlepsza opcja to Acer V5-573G z i7ulv, 8GB RAM, kartą GTX850 oraz najlepszą matrycą IPS wśród laptopów konsumenckich w tym przedziale cenowym. Laptop posiada niezła jakość wykonania (aluminium), podświetlaną klawiaturę i waży jedynie 2kg przy grubości 2cm.

 

Z alternatyw Asus N550 z mocniejszym i7 i tą samą kartą. Również dobra jakość wykonania, matryca IPS (już nie tak dobra ale nadająca sie do pracy) i niezłe audio.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem od laptopów nie jestem, ale wydaje mi się, że współcześnie laptopy są na podobnym poziomie, jeśli chodzi o niezawodność i awaryjność... Asus, dell, lenovo... Mialem lenovo, który po roku miał problemy z zasilaniem. Potem mialem też do czynienia z dellem, który od razu miał uszkodzoną kartę wifi... A, no asus miał padniętą baterię. Szczęście mam :p z tych trzech najlepszy serwis ma lenovo i dell i byłem z nich zadowolony. Dlatego według mnie przy wyborze laptopa bardzo ważnym kryterium jest gwarancja i serwis, bo to jednak lubiące się psuć zabawki...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...