Skocz do zawartości
L0rdm

Stopniowy upgrade pc.

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Cześć, temat upgrade wraca do łask, tym razem w innej formie bo kredyt nie wchodzi w grę. 

Więc, zacznijmy od tego że: 

Obecny mój budżet to ok. 350 złotych. Co miesiąc dostaję 250 zł w tym 200 złotych jestem w stanie poświęcić na zbieranie/upgrade. W tym na święta pewnie zgarnę trochę więcej. UWAGA, WOLAŁBYM ZMIEŚCIĆ SIĘ W JAK NAJMNIEJSZYM BUDŻECIE. 

 

Obecnie mam takie podzespoły:

CPU: i5 3470 3,20 GHz x4 

GPU: Gigabyte GTX 560ti

RAM: Są w dual channel'u i w tym każda kość ma po 1333MHz, bodajże to GoodRamy

MOBO: MSI h61mp20 

PSU: LC Power 550W (tego pewien nie jestem) 

DYSK: Western Digital WD10EZRX

Obudowa: LC POWER - zdjęcie - http://www.notebookm...y/PRO925b/0.jpg

 

Teraz tak, obecnie mam 350 złotych, w okolicach 22 listopada, albo wcześniej będę mieć 550 złotych. (350zł + miesięczne 200) 

Upgrade ma być stopniowy, z pominięciem karty graficznej bo ją do kupie już sam w maju 2015. Prawdopodobnie padnie na GTX 970. PS - do kwietnia zdołam uzbierać mniej więcej 1000-1500 złotych!

Mając taki budżet i wiedząc że co miesiąc będę mieć ok. 200 złotych, co upgrade'ować po kolei, żeby móc powoli dołączać to do swojego obecnego zestawu? 

Obstawiam że pierwszy do kupienia będzie zasilacz. 

Teraz tak: 

Co zrobić z RAM'ami? Warto zaopatrzyć się w ramy o wyższym takowaniu czyli 8GB nowego RAMu i wyższe takowanie? Czy lepiej dokupić DODATKOWE 2 kości RAM'u 1333 MHz i mieć 16GB? Czy może najlepszym rozwiązaniem by było kupić 16GB RAMu o wyższym takowaniu? (to ostatnie akurat zależy od tego jak zagospodarujecie mój budżet)

Od siebie dodam, że potrzebuje sporo pamięci operacyjnej. Często gram w wymagające gry i do tego uruchamiam sporo programów, nawet ADOBE PS CS5 także, co by było dla mnie najlepsze? Od razu chciałbym z przykładami.

Druga sprawa to MOBO i dysk. Czy warto je wymieniać? MOBO nie jest zbyt przyszłościowe, to wiem, ale czy pod zestaw który dobierzecie warto je wymieniać? Chciałbym do tego dobry dysk SSD. No i nie wiem, czy mój HDD jest dobry. 

Trzecia sprawa to obudowa, na tą modernizacje warto ją wymieniać, czy spokojnie pomieści wszystko? Zależy mi na dobrej wentylacji. 

Czwarta sprawa - odnośnie wentylacji, na procesorze mam tylko jakiś nędzny wiatraczek, z rameczką i nic więcej, warto dokupować jakieś chłodzenie? 

 

To tyle, możecie dodawać coś od siebie, procesora nie wymieniam. Z góry dzięki! 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie ma sensu wymieniac płyty głównej jak procek bez K.  Ten Photoshop to amatorsko czy masz zamiar na tym pracować profesjonalnie? Bo do gier 8GB starczy i nie ma sensu nic zmieniać. Szybsze taktowanie nic Ci nie da.  Tak jak Klaus napisał kup dysk SSD teraz, a poczujesz większy komfort pracy. Potem uzbieraj na nową kartę graficzną. Zasilacz też do wymiany.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amatorsko aczkolwiek coraz bardziej próbuje się przy tym rozwijać. Nie koniecznie photoshop, ale też odpalam np. Aiona + Hearthstone, albo coś + CS:GO więc trochę zasobów to zżera. 

Podacie mi jakieś dobre dyski SSD które podepnę do tej płyty? 128 i 256 mnie interesują, choć 128 bardziej, bo są tańsze.

Z ramami na pewno nic nie kombinować? Zasilacz nic mi nie zjara jak podepnę kartę? Kusi mnie te 16GB przy 1333MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HDD łatwo przenieść dane z dysku (razem z systemem) na SSD? 

 

Jakieś propozycje na zasilacz? Gdyby mi się zachciało dokupić 8GB ramu, dokupiłbym SSD i kartę to jaki by dał rade? 

Edytowane przez L0rdm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz może być ten:

 

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-core-550w-psu-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

 

Nie ma co na nim oszczędzac. Jak masz zamiar podłaczyć lepsża grafikę to potrzeba coś stabilnego. System można przenienść na dysk SSD. Wystarczy sklonować partycję.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty naprawdę chcesz wydawać kasę, która nie przełoży się na wyraźny wzrost wydajności? Wykładanie ok 300 zł na mobo + drugie tyle na ram jest bez sensy przy takich zastosowaniach. Jednak kto bogatemu zabroni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wydawać kasy, ale chciałbym zapoznać się z ewentualnymi możliwościami gdybym faktycznie miał super, mega "zachciankę" żeby dokupić to i to, ale to są dalekie plany i jeszcze zrobię tam swoje jakieś testy ile ja tego wykorzystuje. Tylko chciałem znać propozycje w postaci moreli itd :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiś czas wystarczy , choć jakością wykonania i pojemnością nie grzeszy .

 

Jak chcesz mieć ciszę , możliwość montażu długich kart czy zasilacza na dole to tylko zmiana budy na coś markowego wchodzi w grę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee.. na to nie mam pieniędzy :D ogólnie już teraz były problemy z nagrzewaniem się w środku, potrafiła poparzyć, dlatego zastanawiam się nad jakimś chłodzeniem tego wszystkiego, ale się w ogóle na tym nie znam :l 

 

Na jakiś czas wystarczy , choć jakością wykonania i pojemnością nie grzeszy .

 

Jak chcesz mieć ciszę , możliwość montażu długich kart czy zasilacza na dole to tylko zmiana budy na coś markowego wchodzi w grę .

chętnie, jestem otwarty na propozycje jeżeli chodzi o obudowe. 

Edytowane przez L0rdm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee.. na to nie mam pieniędzy 

Jak to? To po co ten temat?

Pierwsze to dokupiłbym ssd, z drugiej kolejności wymienił tą obudowę. 

O ile wymianę obudowy nazwałbym inwestycją, wymiana płyty + dodatkowy ram to wydawanie kasy na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do budy to nawet SPC BrutuS  M23 za ~160 zł będzie lepszy niż ten LC Power .

 

Ew. Zalman Z3 z tych tańszych .

 

Wyżej to np. Zalman Z9 U3 ale to koszt ~250 zł .

 

Zasilacz to np. Fortron HCN 460W lub Corsair VS 450W z tych budżetówek , koszt ~140 zł .

 

XFX Core 550W lub Cooler Master G550M 550W z tych lepszych PSU , koszt 230 zł lub 270 zł .

 

GTX560Ti to nadal mocna karta więc ją wymienisz w innym czasie jak uzbierasz z 500-600 zł .

 

SSD - Sandisk Ultra Plus 128GB , Transcend SSD340 128GB lub Crucial MX100 za 250-280 zł , nie ma sensu brać wersji 60GB/64GB .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem kartę nie wliczam w koszta bo kupie ją z osobnego budżetu, 560 Ti zostaje przynajmniej na jeszcze pół roku :P

 

Zobaczę, jak z budżetem będzie i zastanowię się pomiędzy Z3 Plus, a Z9 U3. 

Poza tym pójdę w 550W jeżeli chodzi o zasilacz i kupie XFX. 

Dysk SSD skłaniam się ku 128, ale 256 nie odrzucam. 

 

To jak z kolejnością?

 

Dysk - > Obudowa - > Zasilacz - > Chłodzenie procka -> Karta? 

Edytowane przez L0rdm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...