Skocz do zawartości
maniuniu86

problem z dzwiekiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc. Od tygodnia mecze sie z problemem i w koncu postanowilem tutaj prosic o pomoc. Mianowicie, zlozylem sobie komputer, postawilem system, sterowniki w kolejnosci jak trzeba i caly czas brakuje dzwieku. Urzadzenie domyslne na glosniki, w biosie ustawiony AC97 zamiast hd. Sterowniki z plyty nie dzialaja, najnowsze z supportu asusa tez nie dzialaja. Moja plyta glowna to asus m5a97 r2.0, zintegrowana dzwiekowka jest firmy realtek. Dodam, ze na drugim komputerze glosniki dzialaja, wiec sa sprawne. Podlaczanie, odlaczanie frontowego panelu takze nic nie dalo. Nie mam juz bladego pojecia co robic. post-213817-0-41835100-1415031916_thumb.jpgpost-213817-0-15243800-1415031926_thumb.jpg

 

Wrzucam screen z managera i z ustawien audio. Mam nadzieje, ze znajdzie sie jakas madra glowa i zaradzi na moj problem. Z gory dzieki, Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Front panel mam teraz caly czas odlaczony na plycie  glownej bo i tak nie dzialal, a czytalem ze moze sie gryzc z tylem. W biosie mam tylko takie ustawienia. HD AUDIO AZALIA DEVICE -ENABLE/DISABLE, AZALIA FRONT PANEL-  AC97/HD, SPDIF OUT TYPE - SPDIF/HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no probowalem rzezbic i efektow nie ma zadnych. Najlepsze jest to, ze gdy puszczam cos z YT no to pasek glosnosci skacze sobie do gory i na dol a dzwieku nie ma. Tutaj kilka ssow

 

post-213817-0-51752700-1415035568_thumb.jpg

post-213817-0-47105700-1415035587_thumb.jpg

post-213817-0-38422800-1415035596_thumb.jpg

post-213817-0-48949100-1415035605_thumb.jpg

Nie mam juz bladego pojecia czczego jeszcze sprobowac

Edytowane przez maniuniu86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam juz bladego pojecia czczego jeszcze sprobowac

Może włączyć głośniki? ;)

 

A próbowałeś zaznaczyć Speakers i kliknąć konfiguruj i tam pogmerać?

Daj też ss jak to tam wygląda.

Dałeś ss z właściwości, z konfiguracji raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi ss, dolne okno. "Mute the rear..." Usuń zaznaczenie, może jakimś cudem widzi słuchawki i nie wysyła dźwięku na tył.

 

Gdy podłączasz coś pod tył, wyskakuje jakieś okno pop up? Wykrywane są podłączenia? Sprawdzałeś tylko jedno gniazdo czy wszystkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD AUDIO AZALIA DEVICE -ENABLE/DISABLE, AZALIA FRONT PANEL-  AC97/HD

Jeżeli 1 ustawienie to włączenie/wyłączenie dźwiękówki to przestaw to 2 na HD i sprawdź jeżeli tego nie zrobiłeś

Edytowane przez toska78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus no wlasnie nie wyskakuja zadne pop up. Sprawdzalem wszystkie gniazda i nic. Odznaczyc sie nie da, da rade przelaczyc na to dolne tylko. Tak zrobilem, zero reakcji. 

Toska zmienilem na HD i dalej [gluteus maximus]. Zmienilo sie tylko, ze na glosniczku jest digital audio. Ponizej screen

post-213817-0-94391300-1415125961_thumb.jpg

 

Po zmienieniu na HD nad sluchawkami jest napisane, ze sluchawki sa second output. Wiec co jest jako pierwsze??

Edytowane przez maniuniu86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głośniki w systemie 2.1 podłączone do kompa jedną wtyczką w zielonym gnieździe na tylnym panelu. Na asusie p5b jak zmieniałem w biosie "front panel support type" z HD AUDIO na AC97  lub odwrotnie to traciłem dźwięk dlatego o tym napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toska78 no rozumiem, niestety w moim przypadku nie pomoglo. Juz nie wiem co mam robic. Komputer skladalem za posrednictwem tego serwisu, wg najlepszego sprzetu na pazdziernik 2014 dlatego tutaj napisalem. Niestety, podejrzewam, ze fabrycznie plyta jest uwalona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu Realteka karta figuruje jako HDAudio (zakładka Information) a Ty masz ustawione AC97 (Connector Settings). Pogmerałbym też w biosie, skoro panel Realteka podaje HDAudio, to i tak bym bios ustawił (z tego co pisałeś masz tam AC97).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu Realteka karta figuruje jako HDAudio (zakładka Information) a Ty masz ustawione AC97 (Connector Settings). Pogmerałbym też w biosie, skoro panel Realteka podaje HDAudio, to i tak bym bios ustawił (z tego co pisałeś masz tam AC97).

po poscie toska ustawilem na HDaudio no i niestety dalej nic. Wiecej opcji nie ma, albo ja nie umiem znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...