Skocz do zawartości
dutycalls

Zatwierdzenie zestawu/Propozycje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad kupnem nowego komputera, jednak się rozmyśliłem. Niedawno jednak naszła potrzeba kupna owego sprzętu.

 

Potrzebuję czegoś dobrego do pracy w programach Autodesk Maya/3ds Max/Mudbox przy średnio zaawansowanych modelach i otoczeniach, jak i do renderowania oraz korzystania z Unreal Engine 4.

Jednakowoż nie mam zamiaru brać komputera tylko do tych celów, albowiem interesuje mnie też obsługa nowszych gier w wysokich detalach.

 

Zasięgnąwszy porad z forum i komentarzy postanowiłem nabyć następujące komponenty:

 

CPU: Intel Xeon e3 1230 v3

GPU: GTX 760 WF OC

MOBO: ASRock H87 PRO4

HDD: WD BLUE 1TB

SSD: Crucial M550 256GB

RAM: Hyper X Savage 1600mhz CL9 Non-Ecc 3 x 4GB

PSU: Corsair VS 450

 

Temat oczywiście zakładam aby dowiedzieć się czy komponenty dobrze dobrane, lub czy są lepsze alternatywy (zwłaszcza płyta głowna i SSD)

 

Dla odmiany żadnego Radeona wolałbym nie brać ze względu na to jak mnie wk*****ły problemy ze sterownikami, słyszałem również że technologia CUDA poprawia wydajność w programach które mnie interesują (i nie tylko).

Edytowane przez dutycalls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta może być , ew. płyta na Z97 + ramy 2 133 mhz / 2 400 mhz .

 

Nie bierz zestawu 3x4GB , lepszym wyjściem jest albo zestaw 2x4GB albo dołożenie do zestawu 2x8GB ( tyle że to koszt 550+ zł ) .

 

Zamiast Cruciala M550 proponuję tańszego i nowszego Plextora M6S 256GB za 499 zł , ew. jeszcze tańszy Crucial MX100 256GB za 415 zł .

 

Reszta może być .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć o obudowie. Planowałem kupić Raijintek Arcadia, ale widzę, że część na której montuje się dyski może wadzić o kartę która ma 30cm długości (czyli dokładnie tyle ile u mnie jest od tyłu obudowy do tego elementu).

EDIT: Nieważne, nie zauważyłem że zasilacz montowany jest od dołu więc karta będzie bliżej środka.

A tak w ogóle, czemu mam nie brać trzech kości?

Edytowane przez dutycalls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...