Skocz do zawartości
Maestro22

Lenovo z710 utopione pieniadze? potrzebna pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie dwa miesiace temu kupilem owo Lenowo z i3/4gb/gt 745m/w8. niby wszystko gralo (pomijajac fakt osemki) ale przy bardziej zaawansownych graficznie grach wywalalo do pulpitu i nie dalo sie jej potem odpalic. odpalalo tylko po restarcie win. wine zwalilem na 8 i zainstalowalem 7 tracac przy tym gwarancje. :/ na 7 jest lepiej ale przy nowosciach wystepuje blad krytyczny zwiazany z plikiem nvlddmkm.sys probowalem wszystkich kombinacji sterownikow/directx i innych. dalej lipa. :( wie ktos cos wiecej na ten temat? czy mozliwa jest wymiana karty graficznej na inna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat gwarancji nie straciłeś , jest ona  na sprzęt na nie soft - to nie telefon czy tablet .

 

Zresztą jak nie wywaliłeś partycji recovery to może da się Win 8 przywrócić .

 

Opis sugeruje uszkodzenie karty - oddaj na gwarancję i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie recovery tez poszło. Musialem zmienić format dysku bo inaczej win7 go nie widział. Laptopa kupiłem w jednym z popularniejszych sieci sklepów i wiem ze oni lubią tam szukać żeby tylko nie wymienić na nowy. Ta karta jest w ogóle wyjmowalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych laptopach to nawet procek nie jest wyjmowalny ;P No ale u Ciebie na szczęście normalne i3 jeszcze siedzi a nie bga. Tak czy owak, grafika nie, lutowana BGA. O naprawach takich usterek (po gwarancji) był na głównej art. Możesz odkopać sobie.

Ale wracając do tematu. Nie ważne gdzie kupiłeś bo nie oddajesz tego do sklepu tylko wysyłasz do lenovo. Po niespełna tygodniu dostaniesz znów sprawny działający sprzęt. Dołącz opis na kartce A4, opisz to co w pierwszym poście, włącznie z info o próbach naprawienia tego reinstalacją oraz formatowaniem. Wyraź prośbę o utworzenie nowych partycji na dysku wraz z recovery. Tak na wszelki wypadek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znany problem , mam tego lapka. co cie boli w 8 jesli pasek start zainstaluj 

StartIsBack lub windows x. ja osobiscie wywaliłem aplikacje win 8, wszystkie jakims skryptem w cmd. uruchamia si

bez eranu poczatkowego. ogólnie chodzi sporo lepiej, ale ok. na win 8 jesli zechcesz powrócic,

trezba wejsc w ustawienia nvidia i tam jest opcja zarzadzanie energia chyba, jest ustawione na adaptacyjny, nalezy dac preferuj maxymalna wydajność. powinno pomóc. ogólnie lapek obleci tylko ta marna klawiatura tez ci sie ugina jak gąbka :), i strasznie nedzny ekran kontrastu to ten ekran chyba nie ma . ja mam go podłaczonego do tv to jest ok, ale pamietam jak ogladałem jakies ciemne zdjecia to tragedia ciemna plama zeroooo szczegółów. jak cos to pisz. a zapomniałem narazie wybij sobie z głowy win 8.1 brak sterowników tzn sa ale niedopracowane, lapek tnie, 3d tnie, ogólnie tnie. taki urok. moze z czasem beda lepsze stery.

Edytowane przez elfuego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych laptopach to nawet procek nie jest wyjmowalny ;P No ale u Ciebie na szczęście normalne i3 jeszcze siedzi a nie bga. Tak czy owak, grafika nie, lutowana BGA. O naprawach takich usterek (po gwarancji) był na głównej art. Możesz odkopać sobie.

Ale wracając do tematu. Nie ważne gdzie kupiłeś bo nie oddajesz tego do sklepu tylko wysyłasz do lenovo. Po niespełna tygodniu dostaniesz znów sprawny działający sprzęt. Dołącz opis na kartce A4, opisz to co w pierwszym poście, włącznie z info o próbach naprawienia tego reinstalacją oraz formatowaniem. Wyraź prośbę o utworzenie nowych partycji na dysku wraz z recovery. Tak na wszelki wypadek.

Dziekuje za pomoc i chwile uwagi. Bede im go tak dlugo wysylal az Shadow of Mordor nie zrobi BSOD. ;)

znany problem , mam tego lapka. co cie boli w 8 jesli pasek start zainstaluj 

StartIsBack lub windows x. ja osobiscie wywaliłem aplikacje win 8, wszystkie jakims skryptem w cmd. uruchamia si

bez eranu poczatkowego. ogólnie chodzi sporo lepiej, ale ok. na win 8 jesli zechcesz powrócic,

trezba wejsc w ustawienia nvidia i tam jest opcja zarzadzanie energia chyba, jest ustawione na adaptacyjny, nalezy dac preferuj maxymalna wydajność. powinno pomóc. ogólnie lapek obleci tylko ta marna klawiatura tez ci sie ugina jak gąbka :), i strasznie nedzny ekran kontrastu to ten ekran chyba nie ma . ja mam go podłaczonego do tv to jest ok, ale pamietam jak ogladałem jakies ciemne zdjecia to tragedia ciemna plama zeroooo szczegółów. jak cos to pisz. a zapomniałem narazie wybij sobie z głowy win 8.1 brak sterowników tzn sa ale niedopracowane, lapek tnie, 3d tnie, ogólnie tnie. taki urok. moze z czasem beda lepsze stery.

a no gabka gabka. pomysl z podswietlaniem spoko. ale wykonanie kiepskie.

co dalej to F4 i wszystkie inne F.. naparzasz w jakis survival a tu CYK! pulpit, naciskac Fn+F4 zeby zmienic skill a samo F4 zamyka.

jak dla mnie totalna porazka. laptop sluzy mi glownie do rozrywki, intenet ciagle z fona. ale narazie na 80% sluzy bo co z tego skoro nie umie sobie poradzic z nowosciami. sprobouje z ta wydajnoscia i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podpieta klawa , lapek lezy pod stolem wiekszosc czasu. co do f4(i wszystkich F) jest opcja w bios . cos tam  klawisze funkcyjne dajesz na disable. i działaja normalnie. co do wydajnosci dla mie jest oki wszystko lata jak ta lala, nawet nowy 

cod AW.  lapek lubi łapac wysokie temperaturki, ale na to mam sposób, w riva statistic server ustawiam limit fps na ile mi trzeba i temperaturki sa nizsze i nie ma troothlingu.

 ps. jesli mozna, jakie masz temp w stresie na gpu i cpu.  u mnie na cpu 81 na gpu max 77. po zabiegu z limitem mam., cpu 71 gpu 69. pytam bo mam identyczny config.

 

tez miałem motyw z wywalaniem do pulpitu sterów, u mnie czasem bsod, reset, zwiecha itd, gdzies na forum znalazłem , ze ludki maja te same problemy, i ktos tam ogarnał ze trzeba dac max wydajnosc i od tamtej pory ani jednej zwieszki nie miałem, system to Win 8.

Edytowane przez elfuego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfuego ozloce cie! Zrobiłem max wydajność i Shadow of Mordor śmiga aż miło. Do tego zauważyłemzauważyłem wzrost wydajności co raczej jest logiczne. Mam półtorej miesiąca na testy bo potem zjazd do polski i ewentualnie wysłanie laptopa do Lenovo. Ale myślę że to nie będzie konieczne. Co do temp. To stestuje i.dam Ci znać. Ostatnio coś mało czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...