Skocz do zawartości
Dawczer

zakup i5/i7? ram 8/16? i jaka płyta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam zamiar kupić  procesor,płytę i ram dokładnie myślę o 2 procesorach i5-4690K oraz i7-4790K czy jest sens dopłacać do i7? poczuje różnice załóżmy za pół roku może rok? zależy mi na tym by starczył na jak najdłużej przeznaczenie głownie gry. Co do OC mam zamiar je robić (jeśli chodzi o chłodzenie posiadam Mugen 2 Rev. B) co do ceny płyty mniej więcej 800 zł i jak wspominałem ram jest teraz sens kupować 16GB czy lepiej kupić 8GB i za jakiś czas dokupić? również proszę o sugestie jakie kości będą odpowiednie. W następnym roku mam zamiar nabyć  GTX-a 970 obecnie mam Radeona 7850 i zasilacz OCZ ZT 550W 80+ Bronze modular da rade uciągnąć podkręconego i7/i5 + GTX-a 970 lub czy przynajmniej da rade teraz z i5/i7 + HD7850 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dołożyć do I7 4790K , dodatkowe 500 mhz więcej dużo mu daje w grach .

 

Po co ci płyta za 800 zł .

 

Spokojnie starczy konstrukcja za 500 zł lub mniej np. Asrock Z97 Extreme 4 lub MSI Z97 Gaming 5 .

 

Do tego 8GB ramu 2 133 mhz / 2 400 mhz .

 

Czyli coś takiego :

 

I7 4790K - 1 379 zł

 

Asrock Z97 Ex4 - 539 zł / MSI Z97 Gaming 5 - 539 zł .

 

G.Skill Ripjaws X 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 - 355 zł / G.Skill Trident X 2x4GB DDR3 2 400 mhz CL10 - 369 zł

 

Razem : 2 273 zł - 2 287 zł , ceny z morele.net

 

Resztę możesz zainwestować np. w SSD , do gier nie ma sensu brać więcej jak 8GB ramu .

 

Ten zasilacz co masz da radę z I7@OC i HD7850 , z GTX970 też powinien dać radę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP: Przecież napisał, że zamierza podkręcać - w większości gier te 500 PLN będzie oznaczało stratę ogromnej ilości $.

Z drugiej strony... można zrobić taki myk: kupić i7-4790K z płytą chipsetu B85 - podkręcać nie trzeba, a koszt zakupu zestawu spada o ponad 250 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP: Przecież napisał, że zamierza podkręcać - w większości gier te 500 PLN będzie oznaczało stratę ogromnej ilości $.

Z drugiej strony... można zrobić taki myk: kupić i7-4790K z płytą chipsetu B85 - podkręcać nie trzeba, a koszt zakupu zestawu spada o ponad 250 PLN.

dobrze teraz nie trzeba podkręcać i w takiej opcji cena by spadła ale jak to będzie wyglądać za załóżmy 3 lata ? w tedy wydaje mi się że OC może być niezbędne tak samo jak w tedy może być widoczna różnica miedzy i5 a i7 

 

reyden

będe miał SSD z obecnego komputera ;)

co do płyt które podałeś przeszkadza mi że po OC są gorące przeczytałem kilka masowych testów i w moich oczach najlepiej wypada MSI Z97 MPower w cenie 580 zł lub MSI Z97 MPower MAX AC tyle że jej cena to 808 zł . czym różni się MPower MAX AC od  MPower ?

Edytowane przez Dawczer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne gdzie może się nie mieścić to obudowa. Płyta główna nie ma raczej nic do gadania w kwestii montowania coolera na cpu, no chyba, że ma 10cm radiatory na sekcji zasilania albo gniazda RAM przy samym sockecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie masz zamiaru podkręcąć to płyte bierzesz nawet na b85. Po co Ci MSI Z97 Gaming 5.  W ogóle moim zdaniem nie warto brać i7 bo gier co to wykorzysta jest niewiele.   Ja tam Ci radzę byś jednak kupił zestaw pod OC. To nie jest specjalnie trudne. Masz już chłodzenie. Masz gotowe profile w Biosie, wkęc nawet do tych 4.2 ghz jedną opcją w Biosie powinieneś podkręcić. Jak nie ma (bo powinno) to podkręciesz ręcznie za pomoca poradników.  

 

Zestaw na i5 4690K:

 

Procesor:

 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4690k-socket-lga1150-64bit-do-3-9-ghz-88w-cache-6mb-box-bx80646i54690k-647918/

 

Płyta:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-5-intel-z97-4xddr3-1xm2-vga-gblan-atx-z97-gaming-5-640718/?ceneo_spo=true

 

Pamięć:

 

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x4gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-8gtx-478219/?ceneo_spo=true

 

Te pamięci co podałem mają zdaje się demontowalne te grzebienie u góry.

 

p.s Strona z morele coś sie sypie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie by HT było mocno wspierane za 2-3 lata w grach. Na razie chyba tylko Watch Dogs i może Crysis 3 z tego korzysta. Oczywiście jak Cie stać to bierz i7 4790K + ta płyta i pamięci co poleciłem. Podkręć i bedziesz zadowolony. Myślę że nie ma co tu więcej się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...