Skocz do zawartości
Dzidaziom

Switch nie widzi komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem.

 

Sprzęt: switch CISCO SG100D-08

Komputery: 11 stacjonarnych komputerów. Wszystkie oparte na płycie DFI P43-T34, która to posiada zintegrowaną gigabitową kartę sieciową JMICRON 250 zwaną w skrócie JMC250.

 

Sytuacja wygląda następująco: po podpięciu do switcha routera, lub mojego laptopa, lub laptopa kolegi albo koleżanki - zapalają sie na switchu zielone lampeczki, połączenie działa po 3 sekundach wszystko jest pięknie i cudownie :)

 

Po podłączeniu któregokolwiek z 11 kompów nie dzieje się nic - komputer wywala informacje, że kabel sieciowy jest odłączony, router nie zapala żadnej lampeczki przy tym porcie - tak jakbym go w ogóle nie podpiął.

 

Tak, mam najaktualniejsze sterowniki karty sieciowej. Wygląda na to, że ta konkretna karta sieciowa nie chce się zsynchronizować ze switchem.

 

Pytanie brzmi - co zrobić, żeby zaczęła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższy switchowi komputer podpięty jest patchordem 5e z pudełka, na laptopie działa, na komputerze nie... Domyślam, się, że to może nie być takie proste, ale czy można to jakkolwiek próbować diagnozować? :)

W każym razie super - dziękuję za pomoc, to duży sukces po 10 godzinach grzebania w kablach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...