Skocz do zawartości
NumeroUno

Zestaw do gier [5000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Planuję kupno komputera głównie do gier. Interesuje mnie Wasza opinia co do zestawu, który sobie złożyłem. Co można zmienić, żeby podzespoły były bardziej kompatybilne, bądź wydajniejsze? Z góry dziękuję za uwagi.

 

CPU: Intel i5 4690K = 920zł
Chłodzenie CPU: SilentumPC Fortis 2 XE1226 = 120zł
GPU: MSI GTX 970 = 1590zł
RAM: G.Skill TridentX 2x 4GB = 420zł
MOBO: (?)Gigabyte GA-Z97-HD3 = 370zł
Case: Zalman Z3 Plus = 165zł
PSU: Thermaltake Smart Modular SE = 265zł albo SilentiumPC Deus M1 550W = 210zł
Dysk:
SSD Toshiba Q Series Pro 128GB = 300zł
HDD WD Black 750GB = 250zł / 1Tb = 300zł albo Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB = 210zł
Nagrywarka: Samsung SH-224DB/BEBE = 60zł

+ pasta Zalman STG2 = 22zł

Monitor: LG 22MP65HQ-P = 490zł

 

Pozdrawiam, Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy dość nietypowy ten Twój zestaw i nie specjalnie przypadł mi do gustu:

a) Toshiba Q Series - widziałem testy dysków SSD i wygrywał z Plextorem

b) ASUS GTX również przegrywa z Msi, a także z Gigabyte

c) Case od FD - tutaj kompletnie nie moja bajka stylistycznie, zapewne zapewnia bardzo optymalną wymianę ciepła, ale nie tego tylko szukam

d) brak HDD, a cena zestaw ponad 5k, mój zestaw z dobrym HDD nie przekroczył 5 000zł

 

Może powiem inaczej: procesor, GPU, CASE i RAM chcę taki jak w mojej liście, temat niech dotyczy reszty podzespołów, z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) Plextor jest sprawdzony. Wydajność w SSD, to ostatnia rzecz na którą bym patrzył. Jeżeli nie przerzucasz dużej ilości danych (o wielkości ~ kilkudziesięciu GB), to możesz mieć ją w nosie. 

b) Zegary podniesiesz w kilku sekund do poziomu GB i MSI. W Strixie nie piszczą tak cewki jak u Gamingów MSI i GB. 

c) W tej cenie Enthoo Pro. Zadowoli Cię? Kupowanie Z3 Plus to przestępstwo w tym budżecie :E

 

HD3 to płyta ze słabą sekcją. 

Do wymiany na PRO4 ASRocka. Kartę na pewno wziąłbym od Asusa.

Zasiłka G550M od CM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1 z for zmieniono mój zestaw na:

monitor Monitor AOC i2369Vm

RAM Pamięć Team Group Vulcan Blue 2x4GB 2133MHz DDR3 CL10

SSD Plextor M6S

+ GTX od Asusa i zasilacz, który podałeś.

Czy to dobry wybór, lepszy od mojego? Co do obudowy Zalman mi pasuje stylistycznie, cenowo i z tego, co czytałem transfer ciepła jest ok, wiatraki ma już zamontowane, więc nie muszę żadnych dokupywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...