Skocz do zawartości
azspider

Blue screen podczas przeglądania internetu 4690K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, iż czasem (nie ma jakiejś regularności) podczas typowych zadań tj. przeglądania internetu, pracy na pulpicie wywala mi bluescreen, restartuje kompa i uruchamia się UEFI.

 

Mój sprzęt to:

procesor - 4690K podkręcony na 4.5Ghz w trybie Adaptive Mode (offset na + 0.15V) - podczas obciążenia OCCT CPU-Z pokazuje max. 1.254V (niestety nie mam miernika).

płyta główna - Asus Maximus VII Hero

 

Próbowałem zwiększać offset ale nic to nie daje - w końcu to zwiększa napięcie tylko podczas obciążenia prawda? W grach nic nie wywala, wszystko stabilne. Teraz mnie też tak wywaliło, uruchomiło się UEFI. Zwiększenie napięcia na ADAPTIVE oraz ustawienie trybu MANUAL z powiedzmy 1.25 nie dawało rezultatu, komp się restartował i znowu wchodził do UEFI i tak w kółko. W końcu nacisnąłem przycisk power, komputer się wyłączył i włączyłem na nowo i jest znowu ok (ustawienia te same co wcześniej czyli adaptive mode + 0.15V)

 

Cache Core Voltage też ustawione na Adaptive, ale tam dałem tylko 0.001 na +. 

 

Gdzie tkwi błąd? Pragnę podkreślić, że procesor był stabilny w grach już na + 0.13V. Podwyższałem bo myślałem że to coś zmieni, ale jak widać nie. Jakieś propozycje? 

Edytowane przez azspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być magikiem, żeby rozszyfrować to gdzie jest błąd bez większych informacji. Zacznijmy od tego, że ustaw napięcia na sztywno i zobacz czy problem dalej występuje. Po drugie daj screeny z biosu, a po trzecie to zobacz sobie co to za bluescreeny, być może nie chodzi o napięcie, chociaż wydaje się to być najprawdopodobniejsze. Jak nie wiesz jak sprawdzić co to za bluescreeny to w google masz multum poradników i sobie sprawdź co to za błędy tam wyskakują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up gdyby to była wina ramu to przedewszytkim w grach by się to objawiało, gdzie zużycie jest wieksze niż w samym systemie.

 

Dokładnie. Ustaw wyższe napięcie na sztywno tak by w IDLE było odpowiednio większe. Jak to pomóże to móże to być przyczyną. Inna opcja to po prostu zjechać z OC. Nie wszystkie sztuki się kręcą do 4.5 ghz. Spróbuj też zaktualizować BIOS. Nie zaszkodzi.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...