Skocz do zawartości
Arcziv18

Witam, proszę o pomoc w doborze lub modernizacji sprzętu.

Sprzet, modernizacja, kupno (tanio)  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co wybrac modernizacja czy kupno ?

    • modernizacja
      0
    • kupno


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dawna zastanawiam się co zrobić z moim ukochanym pcetem. Zastanawiam się czy modernizowac mojego pc czy kupic nowego bo z dzisiejszymi tytułami niestety ten pc juz sobie nie radzi 

 

Mój sprzęt, ma swoje lata :P 

Płyta główna: Gigabite GA-P35-S3L

Procesor intel core 2 duo e4300 1.8 GHz

Karta graficzna Geforce 9600 gt

Ram 4 gb Goodram DDR2 

 

Jeżeli ktoś mógł by mi doradzić odnośnie modernizacji sprzetu byłbym wdzieczny, a jesli juz z tym PC nic się nie da zrobic to prosił bym o propozycje nowego sprzetu, taniego by pośmigać w nowe gierki, uwzględniając tylko podstawowe Procesor, płyta głów. karta graf. i ram. Dziekuje i pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzet najlepiej jakby nie przekraczał 1600 zł ten set który mi podałes ma nawet cene mieszczącą sie w moich mozliwosciach, dysk jest na sata, zasilacz magic logic-600atx (600 wat), oczywiscie wiem ze za taką cene komp do gier nie jest jakis super mocny, ale czy za taką cene bedzie wstanie pociągnać nowe tytuły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk narazie musze zostawic na kiedy indziej cena zestawu odpowiada i to bardzo, chyba trzeba bedzie niedługo wybrac sie do sklepu. Dzieki wielkie za szybką pomoc 


jeszcze pytanko czy do tego setu dało by sie wsadzic podobna karte w takim samyn przedziale cenowym z Geforce zamiast Radeona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia nie ma dobrej karty w tym przedziale cenowym .

 

Dopiero GTX660 jest sensowna ale to koszt 650+ zł za kartę .

 

Jakieś 100 zł drożej niż wymieniony w zestawie R7 265 aka HD7850 ( bo to te same karty ) .

 

Edit .

 

Tutaj masz już gotowy cały zestaw , wywalony dysk , lepszy i modularny zasilacz oraz buda SPC Brutus M23 ( ww. Rainteka na razie nie ma w sklepie ) , za całość zapłacisz 1 576 zł .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że na Asrocku H81M za bardzo nie pokręci , zresztą jak już mowa o OC ( bo tam jest G3258 ) to można płytę zmienić na Asus H81M-D / H81M-C .

 

Nie wiem czy na zwykłym Asrocku H81M da się kręcić , z Asrocków H81 na tej liście są tylko 3 płyty - modele HDS , ITX oraz Pro BTC .

 

Ten ostatni osiąga tam 4,5 Ghz na 1,25 V i 4,7 Ghz na 1,35 V , Asus H81M-D dobija do 4,3 Ghz @ 1,15 V a wersja C do 4,6 Ghz @ 1,3 V .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam wprowadzic jakies poprawki do tej listy sprzetu jaką mi wysłał rayden?


a co myslicie o grafice Palit Geforce gtx 750 Ti  i płycie głów.Gigabyte GA-H81M-HD3 procek taki sam ramy tez ? i mam tez chłodzenie zelmana co o tej firmie sądzicie

Edytowane przez Arcziv18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX750Ti to średni pomysł , karta ma bardzo nierówną wydajność - raz jest na poziomie R7 260X a innym razem na poziomie R9 270 .

 

Niestety małej ilości TMU i wąskiej szyny nie da się niczym zastąpić .

 

Co do firmy Zelman - nie znam takiej , masz ma myśli firmę Zalman ?

 

Zależy jakie chłodzenie , choć firma generalnie miała dobre konstrukcje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zalman pomyłka mam własnie taki cooler na swojego poczciwego intela i niewiem czy go wykorzystac czy sprzedac. A i co sadzisz o płycie Gigabite GA-H81M-HD3 


widziałem ze ten intel pentium g3258 podkrecony na 4.5 ghz daje rade nawet w bf 4 i to na 50 fps tylko był tam dany gtx 750 ti tylko czy to jest mozliwe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#1 dla asrocka h81m tez jest non z oc pisza ludzie na forach tu i tam takze myslę, ze z powodzeniem można sie pokusić o zakup tej płyty no chyba, ze autorowi nie przeszkadza taka mala ilosc zlacz na wentylatory.

#2 w jakiej rozdzielczosci ten test?

#3 jak chcesz grac w bf4 na pentiumie to polecam brac radka - odpalasz mantle i masz milion fps :).

#4 co do tej plyty to tez ma tylko 2 zlacza na wentylatory takze osobiscie sklanialbym sie ku asusowi.

#5 pamietaj, ze jezeli bedziesz chcial dokupic chlodzenie (zamontowac obecne) na procesor w przyszłości to wentylator musi byc 4pinowy (PWM) zeby moc kontrolowac jego predkosc obrotowa w biosie czy FanXpert- inaczej wentylator bedzie sie krecil z maksymalna predkoscia taki urok asusa xD.

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...