Skocz do zawartości
ThimGrim

Komputer + monitor [3000]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem spytać jak ocenilibyście poniższy zestaw. Zaznaczam, że mój ostatni komputer pochodzi sprzed epoki kamienia łupanego (ale już chyba z XXI wieku;-)), dlatego nie za dobrze orientuję się w tym co jest teraz w miarę okej na rynku.

 

Używał tego sprzętu będę do pracy (bardziej) i gier (mniej). Do pracy to nie mam większych wymagań (praca z tekstem), poza w miarę dobrym monitorem (i ten Dell podobno jest ok). Co do gier, również nie oczekuję potwora wydajnościowego, ale miło by było gdyby Wiesiek 3 (+ elite dangerous, + star citizen i w ogóle :P) ruszył - niekoniecznie na full detalach.

 

Mój budżet na całość (komputer + monitor) to 3000 zł.

 

P.s. Nie mam żadnych elementów, które mógłbym wymontować ze starego komputera, bo chyba nawet złącze od DVD mam jakieś przestarzałe... :P

 

zestaw

Gigabyte GA-B85M-HD3 Intel B85 LGA1150 BOX

Intel Core i5 4460 LGA1150 BOX

MSI ATI Radeon R7 265 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP (ver.OC)

Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Ballistix Sport CL9

Chieftec GPA-500S8 500W OEM

Liteon nagrywarka DVD iHAS122 czarny OE

SilentiumPC Brutus S20 Pure Black BT-S20

+

Crucial SSD M500 120GB SATA3

 

Monitor - Dell 23" P2314H

 

 

I jeszcze co do dysku. 120 GB to trochę mało, ale nie chcę odpuszczać wydajności jaką daje ssd. 

 

Wszystko co tu wymieniłem nie przekracza 3000 (monitor kupię gdzie indziej). I jeszcze pytanko: wiem, że ssd znacznie przyspiesza uruchomienie systemu i jego działanie, ale jak jest z programami/grami - czy ich instalacja na dysku ssd również znacznie przyspiesza ich działanie? Bo jak nie, to starczyłby mi do ~70 dysk ssd (na system) + jakiś nieduży (250-300) zwykły hdd.

 

P.s.s. Komputer muszę kupić do końca tego roku, także nie wchodzi w grę czekanie na cośtam nowego co się ma pojawić... ;)

 

P.s.s.s. Jeżeli macie jakieś rady na czym da się oszczędzić, a do czego lepiej dołożyć, to chętnie poczytam. Z góry dzięki.

 

P.s.s.s.s. Zestaw polecił mi ktoś inny, ja poddaję go tylko weryfikacji... ;) Ale z obiegowych opinii wygląda okej, tylko coś nie jestem pewien tego zasilacza, bo różne opinie o nim czytałem...

Edytowane przez ThimGrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...