Skocz do zawartości
Bialykucyk

Zawieszający sie PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie wiem czy dobrze umiesciłem swoj temat jak nie to prosze o przeniesienie....

 

Sprawa wyglada tak. Jeden z moim starszych PCtów po uruchomieniu sie zawiesza, nie wyskakuje zaden bluescreen tylko obraz zostaje nieruchomy zadnych sygnalow dzwiekowych poprostu staje zawieszony kursor ani nic nie działa pomaga tylko reset. Sprawdziłem dysk programem pobranym z http://www.ultimatebootcd.com/ktory miał niby naprawic dysk twardy bo jednego razu przy formatowaniu i instalacji systemu na nowo wyskoczyla wiadomosc ze dysk moze byc uszkodzony i przerwało instalacje.... po odpaleniu programu problem nadal nie znikną. pomyslalem wtedy ze to zasilacz lecz po wymianie na tez uzywany problem sie nie zmienił. dodam ze problem poczatkowo wystepował sporadycznie i z czasem jego czestotliwosc wzrastała... Jesli macie jakies pomysł co to moze byc prosze o pomoc

 

edit. moze byc to zły program do naprawy dysku ewentualnie dysk nadaje sie juz do smieci ?? zadnego badsektora mi nie znalazł

Edytowane przez Bialykucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj - niech zajrzę w szklaną kulę i sprawdzę co mu dolega .

 

Nie podałeś żadnych danych na temat sprzętu , więc jak mamy ci pomóc - u nas wróżek brak .

 

Popraw post i podaj jaki masz procesor , płytę główną , pamięć ram , kartę graficzną , zasilacz - marka model i moc !!! oraz podaj ile całość ma lat .

 

Dwa - linkowany program to pakiet narzędzi diagnostycznych w rodzaju Hiren Boot CD .

 

Sam z siebie ten pakiet nie naprawi dysku czy innych elementów kompa , trzeba najpierw wybrać odpowiedni program do testów i je przeprowadzić by potem sprawdzić czy dana część w ogóle nadaje się do naprawy .

 

Uruchom kompa jeszcze raz z płyty UBCD i jak się pakiet wczyta to przejdź do narzędzi dyskowych ( HDD ) i uruchom program MHDD32 4.6 , tutaj masz instrukcje jak obsługiwać MHDD .

 

Przeprowadź test w MHDD i napisz nam ile sektorów o czasie dostępu 150 ms lub większym wykrył program .

 

Możesz też użyć wspomnianego HirenBoot CD , HBCD jest o tyle lepszy że jest tam Mini XP - pozwala na diagnozę kompa z poziomu Windowsa .

 

Po załadowaniu Mini XP klikasz na  HBCD ( ikona z kluczem i śrubokrętem ) , z menu Program wybierasz Hard Disk / Storage a potem Victoria .

 

Po załadowaniu programu na nazwę dysku który chcesz badać , a w oknie SMART klikasz na Get Smart .

 

Potem robisz screena /zdjęcie tego okna i wstawiasz na forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...