Skocz do zawartości
ogr22

Dobra Frezarka, dobre bloki

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz , jak powiesz ze chcesz wyfrezowac i dasz projekt to sie nie zdziw bo niektorzy wolaja za blok w ksztalcie slimaka kwadratowego 300 zl :] , mozna sie przewrocic :]]]

Hmm napewno nie zaspiewają mi 300 zł :) a dla ich talentu frezarskiego to jest łatwa robota i szybka :) wiec nie będą sie z tym piepszyc długo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm napewno nie zaspiewają mi 300 zł :) a dla ich talentu frezarskiego to jest łatwa robota i szybka :) wiec nie będą sie z tym piepszyc długo :)

talent frezarski talentem a robota robota ... nie wiem czy ty miales kiedykolwiek stycznosc z frezarka i wiesz jak latwo nawet podladane widia frezy palkowe 1 mm lamia sie przy obrabianiu miedzi - przewodnosc cielpna i naprezenia

 

troche pokory co do realnosci wykonania ... zrobic super prokekt ktory wykona ci tylko narzedziownia za 500 zlotych od sztuki to nie sztuka

 

a druga sprawa to to ze przy odrobinie talentu i cierpliwosci calkiem niezle rzeczy mozesz robic czyms takim

Dołączona grafika

i paroma frezami za kilkanasie zlotych za sztuke i zadna fachura z super sprzetem nie jest potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do drewna to sobie mozna robic :lol: , nigdy sie tym nie bawilem ale ktos gadal ze to cos ma 10.000 obr/min co przy frezach za kilkanascie zlotych oznacza ze stracisz freza i moze jakas czesc ciala :]. powodzenia dla tych ktorzy na tym robia bloki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywasz tej rezarki do drewna do frezowania w miedzi ?, bo przy predkosci 10.000obr/min normlany frez za kilkanascie zlotych nie wytrzyma, peknie i przy okazji wyrzuci fajne odlamki. Przy takich predkosciach moglbys sprobowac frezow spiekanych ale to i tak nie daje gwarancji ze frez wyszedlby z tego calo. Wg mnie co do drewna to do drewna a co do metalu to do metalu , w tej frezarce do drewna przeciez nawet stolu krzyzowego niema , wiec jezdzisz pewnie rekami :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam frezarki, na ktora musialbym pracowac z 10 lat

a ta maszynka co podalem to znakomicie radzi sobie z metalami miekkimi i robieniem coodow conajwyzej w blaszce do 3 mm wykonanej z aluminium ...

ale na dzien dobry startuje z poziomu 7000 obrotow a nie 10.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam frezarki, na ktora musialbym pracowac z 10 lat

a ta maszynka co podalem to znakomicie radzi sobie z metalami miekkimi i robieniem coodow conajwyzej w blaszce do 3 mm wykonanej z aluminium ...  

ale na dzien dobry startuje z poziomu 7000 obrotow a nie 10.000

To skoro uzywasz takiego sprzęcicha to zrób kolegom jakies bloki , lub zrób dla siebie i pokaz jakies fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do frezarki do drewna to od 150 zlotych w gore ... ten model co na fotce to jakies 300

 

jesli chodzi o bloki dla kolegow ... no coosh ... zaden z moich kolegow nie uzywa chlodzenia wodnego ... nie znaja sie

a to o co pytasz czyli bloki fotki itd to w swoim czasie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze ta za 479 lepsza , a gdzie to mozna dostac i czy ciezko sie na tym pracuje ?? Czy w miedzi bedzie sie tym dobrze robic ?? Masz moze jakies opisy tego labo jakies zdjecia stronki z takim spzetem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze ta za 479 lepsza , a gdzie to mozna dostac i czy ciezko sie na tym pracuje ?? Czy w miedzi bedzie sie tym dobrze robic ?? Masz moze jakies opisy tego labo jakies zdjecia stronki z takim spzetem ?

to sa frezarki do drewna i aluminum ... moc max to w wybranych modelach 1500 W ... minimalne obroty to chyba 6000 ... bez wprawy we frezowaniu i naprawde dobrych frezow nie ryzykowalbym pracy na tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wprawa i frezy to pikus, gorzej z mocowaniem tego. Bo nie wyobrazam sobie jezdzic ta maszynka po kawalku miedzi. Trzeba by ja zamocowac i skombinowac porzadna, precyzyjna prowadnice do ktorej wczepimy przyszly bloczek. Maxymalne obroty to w koncu jakies 30k, wiec w raczce byloby ciezko z frezem > 2mm :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do szanownych frezerów - ile kosztowałby radiatorek (grzebień) zrobiony z pręta kwadratowego 1cm x 1 cm ?? - taki wiecie długości np 20 cm żeby można odcinać sobie na RAMy i Mosfety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wiadomosc od frezarza, wszystko jest cacy ale liczy sobie 45 zł / h na cyfrowej i 400 zł / h na frezarce ktora rozczepia atomy materialu dzieki czemu mozna zrobic diurke nawet w szpilce :-)

 

No coz, dla mnie to troche za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj jakis maly warsztat mechaniczny gdzie maja frezarki sterowane ŁAP'owo ;-)

ale ceny gosc ma jak przyzwoita narzedziownia swoja droga ... ciekaw jestem co obrabia ... glowice do silnikow F16 ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...