Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pierwszy raz próbuje zmontować porządny komputer 

będzie on służył do gier, planuje podkręcić procka wiec wybór  z k

wstępnie zebrałem takie części:

 

Procesor                  Intel CORE I5-4690K 3.5GHz                                                   929
Chłodzenie              Thermalright HR-02 Macho Black White                                   189
DVD / BluRay          SH-224DB SATA czarny OEM                                                     65
Dysk twardy            PLEXTOR M6S 128GB                                                               289
Drugi dysk twardy   Seagate Barracuda 1TB SATA3                                                 199
        
Płyta główna            ASRock Z97 Extreme 4                                                                554
Pamięć RAM           Crucial 8192MB 1600MHz Ballistix Sport CL9 (2x4096) BLS2CP4G3D1609DS1S00CE    279
Karta graficzna        Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit         1549
Obudowa               SilentiumPC Gladius GD-X60 Pure Black                                        239
Zasilacz                                                                                                                     ok 250
        4500

 

 

 

Pierwszą grupę części (procek chłodzenie dvd hdd i ssd) jestem pewien  a teraz mam kilka pytań:

 

 

RAMY..

wstępnie wybrałem Crucial 8192MB 1600MHz Ballistix Sport CL9. będą ok? czy są jakieś lepsze do z97 extreme4

1) Lepiej wziąć 2x4gb czy 1x8gb?

2) czy 4x4gb zmieszczą się przy macho black white  w z97 extreme4?

 

PŁYTA

z97 extreme 4  jest ok ? czy za dużo kas na nią przeznaczyłem i jest coś ciekawego alternatywnego ?

 

KARTA GRAFICZNA

wyczytałem ze do ok 1500 takie będzie najlepsza a zarazem dość cicha przy obciążeniu. Jak uważacie? na pewno nie planuje jej szbko wymieniać bo robię porządnego kompa na długo.

 

OBUDOWA:

uważam że x60 bezie raczej ok. zalmany z9 odpadają.. być może coś ciekawego (mniejszego) w tej cenie?

 

Zasilacz:

na zasilacz odłożyłem 250 zł .. bardzo proszę o cichy a zarazem dobry zasilacz, wstępnie myślałem o zasilaczach 550w:

Zasilacz XFX Pro Series Core 550W oraz  Cooler Master 550W RS-550-AMAA-B1 OEM

lecz nie są one dostępne w każdych sklepach dlatego bardzo zależy mi na dobrej alternatywie gdyby w przypadku zamówienie nie było ich na magazynie

Proszę o ciekawe 550 może 600w w zależności od tego czy trzeba więcej mocy

 

bardzo proszę o pomoc ponieważ trochę kasy chcę wyłożyć i chcę aby sprzęt był solidny

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szaleć, to szaleć: http://www.morele.net/inventory/info/vM5fxk/

i5-4690K, do tego Z97 PRO4 - bardzo fajna płyta główna, na której nie będziesz miał problemów z przeprowadzeniem OC i5. Jest także zasilacz z przetwornicą DC-DC, SSD od Plextora, chłodzenie Thermalright i uwaga... Phanteks Enthoo Pro w wersji z oknem. Moim zdaniem, zestaw rewelacyjny, a już sama obudowa jest wisienką na torcie.

 

Dodaj sobie do tak złożonego koszyka usługę montażu i wpisz kod promocyjny: O7SAKMMCBS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem troszkę mój zestaw..

 

Na obecną chwilkę wygląda to tak...

 

Karta graficzna                   ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC    1549,00 zł
Procesory                          i5-4690K 3.50GHz 6MB BOX                                                   929,00 zł
Chłodzenie do procesora     Thermalright HR-02 - Macho - Black White                               189,00 zł
Dysk SSD                          Plextor 128GB 2,5 SATA SSD M6S Series                              289,00 zł
Dysk twardy                       SATA III Seagate 1TB 7200obr. 64MB                                      199,00 zł
Płyty główne                      ASRock Z97 EXTREME 4 (Z97 3xPCI-E DDR3)                         554,00 zł
Obudowa ATX                    SilentiumPC Gladius GD-X60 Pure Black                                  249,00 zł
Zasilacz komputerowy        Antec True Power Classic GOLD 550W                                    299,00 zł
Nagrywarka DVD               Samsung SH-224DB SATA czarny OEM                                      65,00 zł
Pamięć RAM                     Crucial 8192MB DDR3 1600MHz Ballistix Sport CL9                  279,00 zł

                                                                                                                    Suma:     ~4600,00 zł

 

zamieniłem zasilacz na Antec TruePower oraz wziąłem jedną kość 8gb RAM aby za jakiś czas dodać kolejną..

 

Proszę o sugestie do mojego zestawu a nie o tworzenie nowego..

obecnie zastanawiam się nas płytą główną czy jest ok? / może za droga lub jakaś alternatywna do obudowy x60 oraz Anteca....

 

czy wybrane ramy są ok czy warto dołożyć do innych?

Edytowane przez kawola223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest lepiej kupić?

 

dwie kości x4gb 1866mhz cl9

http://www.x-kom.pl/p/176070-pamiec-ddram3-goodram-8192mb-1866mhz-play-cl9-czerwone-2x4096.html

 

czy

 

jedną x8gb  1866mhz cl10

http://www.x-kom.pl/p/176052-pamiec-ddram3-goodram-8192mb-1866mhz-play-cl10-czerwone.html

 

ta sama cena lecz cl różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę jaki dysk ssd około 256gb na obecną chwilkę jest najciekawszy w kwocie 400-450zł?

porównując

 intel  240GB 2,5 SATA SSD seria 520        (520mb/s zapis)
z
 mx100 256GB 2,5 SATA SSD MX100 7mm  (330MB /s zapis)

można zaobserwować znaczną różnice w zapisie  a cena między nimi to tylko około 50-60 zł różnicy..

 

chyba na plus dla Intela
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...