Skocz do zawartości
Caleb

Cenowarka.pl - alternatywa dla Skapiec i Ceneo

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się dłuższą chwilę czy cokolwiek napisać w tym temacie żeby nie zostać posądzonym o agitowanie, skoro bannerek cenowarka.pl pojawił się na stronie głównej portalu, ale postanowiłem zaryzykować :) Otóż wiele osób narzeka na ceneo i skapca, że lipne to wyszukiwarki, mające mało opcji itp., czemu się nie dziwię, bo również nie przepadam za tymi witrynami. Dla mnie osobiście cenowarka.pl do szukania sprzętu komputerowego jest obecnie najlepsza tzn.: najbardziej szczegółowa. Używam jej chyba z 3-4 latka, głównie ze względu na zaawansowane opcje filtrowania. Jak ktoś wie czego potrzebuje, to będzie usatysfakcjonowany - zobaczcie chociażby karty graficzne, gdzie można segregować sprzęt nawet po ilości procesorów strumieniowych, TDP i długości. Serwis linkuje też nasze artykuły, więc to taka współpraca z korzyścią dla obojga. Warto przynajmniej wypróbować, bo pomimo trochę oldschoolowej szaty graficznej zawartość jest przednia. 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowarkę używam od ponad 2 lat i jest tak jak napisał Sebastian. Przejrzystość, możliwości filtrowania biją na głowę skąpidrona, ceneo. Idealnym przykładem jest sekcja procesorów serwerowych. Jeden wielki burdel i wrzucenie wszystkich modeli z różnych platform do jednego worka. A na cenowarce idealnie. Jeden z wielu przykładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to dzięki temu tekstowi odkryłem cenowarkę :) Znajduje się tam wszystko i mimo starej szaty graficznej wszystko jest pięknie poukładane i w łatwy sposób można znaleźć interesującą nas rzecz. Naprawdę dzięki za polecenie tego serwisu. Jak nigdy nie korzystałem z ceneo itp. tak teraz cenowarka niesamowicie mi podpadła do gustu. Niesamowity plus za sklepu z EU :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Ceneo było świetne, Skąpiec nie przypadł mi do gustu. Cenowarka jakaś mniej transparentna dla mnie była ale to kwestia przyzwyczajenia. Jednak przekonałem się do Cenowarki i już przy niej zostałem z Ceneo rzadko korzystam i już tak zostanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale jest z tym dodatkowa robota, której parę dni temu nie było. Wybierało się kraj ( na samym początku ) i tylko z tego regionu były oferty. Teraz bierzesz "Polska" i masz ze wszystkich. Coś namieszali i trzeba odznaczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale jest z tym dodatkowa robota, której parę dni temu nie było. Wybierało się kraj ( na samym początku ) i tylko z tego regionu były oferty. Teraz bierzesz "Polska" i masz ze wszystkich. Coś namieszali i trzeba odznaczać.

 

Witam wszystkich forumowiczów! Jestem odpowiedzialny za Cenowarkę, więc w razie jakichkolwiek pytań odnośnie serwisu jestem do dyspozycji.

 

Rzeczywiście zmieniliśmy funkcjonalność flag w lewym górnym rogu ekranu. Do tej pory można było przy ich pomocy filtrować regiony z jakich pochodzą sklepy. Teraz wybranie np. polskiej flagi powoduje standardowo wyświetlenie ofert, które mogą zostać wysłane do Polski, natomiast region, z którego pochodzą wyświetlane sklepy wybiera się tam, gdzie napisał Caleb (@Caleb: beznadziejny układ tej opcji to wina cache przeglądarki, ctrl+f5 rozwiąże problem). Ustawienia regionu są zapisywane po każdej ich zmianie, a zaletą takiego rozwiązania jest możliwość dokładniejszej konfiguracji.

 

Do soboty wyświetlaliśmy standardowo oferty wszystkich sklepów, które wysyłają do Polski (również niemieckich, brytyjskich itd.), ponieważ ze statystyk wiemy, że spora część Użytkowników i tak przechodziła na cenowarka.pl/eu. Zmieniliśmy to jednak, żeby nie siać zamętu i teraz wyświetlamy standardowo tylko oferty polskich sklepów. Oferty z innych krajów można dodać przy pomocy checkboxów.

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowane opcje wyszkukiwania, są godne pochwały, jednak ich dokładność zależy od rzetelności wprowadzanych informacji o produktach, jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić przez dłuższy okres, aby mieć większy pogląd. Wcześniej omijałem ten serwis, ponieważ w wynikach wyszukiwania zawsze wrzuciał oferty z całej Europy, co było wkurzające. Jednak teraz póki co jest OK.

 

EDIT.

I jeszcze jedno. Wyszukując podzespoły komputerowe, trafiam na ceny ze sklepów, których aktualność oferty wydaje się mocno podejrzana. Jak poznać takie sklepy? Niektóre podzespoły mają po zaskakująco niskich cenach, np. Core i5-4440 za 640 zł ;) itd. Również sama oferta takich sklepów jest już nieświeża, np. brakuje nowych kart graficznych typu GTX 970, R9 285 itd. Trudno w takim wypadku linkować produkty z cenowarki na forach dyskusyjnych, strach, że ktoś skorzysta z takiej oferty sklepu, gdzie ostatnia aktualizacja była na początku 2014 roku itp.

Edytowane przez RUUJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

I jeszcze jedno. Wyszukując podzespoły komputerowe, trafiam na ceny ze sklepów, których aktualność oferty wydaje się mocno podejrzana. Jak poznać takie sklepy? Niektóre podzespoły mają po zaskakująco niskich cenach, np. Core i5-4440 za 640 zł ;) itd. Również sama oferta takich sklepów jest już nieświeża, np. brakuje nowych kart graficznych typu GTX 970, R9 285 itd. Trudno w takim wypadku linkować produkty z cenowarki na forach dyskusyjnych, strach, że ktoś skorzysta z takiej oferty sklepu, gdzie ostatnia aktualizacja była na początku 2014 roku itp.

 

To od częstotliwości aktualizacji (po stronie sklepów) przekazywanych nam danych zależy, czy oferty są aktualne. My jesteśmy w stanie aktualizować dane w czasie rzeczywistym. Część sklepów (przyzwyczajonych do wymogów stawianych przez inne polskie porównywarki) aktualizuje pliki stosunkowo rzadko. Jeśli rzuci Ci się w oczy nieaktualna oferta -> pod opisem technicznym jest przycisk 'Zgłoś błąd', proszę o skorzystanie ;) Jesteśmy w tej kwestii zdani na użytkowników, ciężko nam kontrolować 131060656 ofert ;)

Edytowane przez ckpt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...