Skocz do zawartości
mcbs

Metro Redux - gra wyłącza się i wychodzi do pulpitu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z grą Metro Redux. Podczas grania, gra zwyczajnie się zamyka i wychodzi na pulpit - bez żadnych oznak, bez wyskakujących okien czy innych errorów, tak zwyczajnie. Temat dotyczy zarówno Metro 2033 Redux jak i Last Light Redux. Gra jest oryginalna - wersja pudełkowa aczkolwiek ściągałem też poprzez Steam. 

Komputer, na którym gram:

Procesor: i7 4790k

Karta graficzna: GTX 970 (gigabyte)

Ram: Kingston 8GB 1600Mhz

Płyta główna: Asus Z97-A

System: Win 7 64bit

 

Ustawienia gry:

Rozdzielczość: 2560x1440 (nvidia DSR)

AA: wył

Jakość: very high

Teselacja: very high

Motion blur: wł.

Physx: wł.

 

Wyłączenie HT, przeinstalowanie sterowników, przeinstalowanie gry, nie przynoszą efektów. 

Co ciekawe na starym sprzęcie, jeszcze kilka tygodni temu gra hulała bez żadnych probemów 0_o

Inne gry działają bez zarzutu. 

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zegary to w przypadku każdego podzespołu jadę na tym co zaoferowała fabryka. 

Zasilacz? 0_o - tu akurat nie ogarniam sensu...

Warto też dodać, że gra poza wylatywaniem do pulpitu potrafi też zwiesić się przy uruchamianiu lub ładowaniu poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Physx nie próbowałem wyłączyć - sprawdzę to, dzięki.

Faktycznie nie podałem marki i modelu zasilacza (sorry nie ogarnąłem po Twoim pierwszym poście) - Chieftec CFT-650-14CS - szit raczej to nie jest...

Sprawdzę to, chociaż gniecie mnie fakt, że tylko ta gra ma problemy, thx.

Najbardziej jednak w<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ia to, że nie wyskakują żadne błędy - nie ma do czego się odnieść, diagnostyka DX nic nie wykazuje podobnie jak inne testy =/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj wszystko co masz na płycie jak to wersje pudełkowa. Wszystkie łatki DX'y vcredist etc. Jakiś program do mierzenia klatek inny niż fraps włączony w tle ?. Lub co innego w tle do blokady odświeżnia np ? Warto sprawdzić takie rzeczy, bo czasem to powoduje wysypywanie się niektórych gier.

 

Zasilacz szit nie jest, ale jakimś z górnej półki  tez bym go nie nazwał. Odpal jakieś benchmarki. Zwłaszcza 3DMark 11 i napisz czy tam jest ok.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, dziękuję za wszelaką pomoc! Problemem okazały się sterowniki Physx - o dziwo problem znany na nowych maxwellach, zarówno GTX 970 jak i 980, chociaż nie tylko. Trafiłem dzisiaj na artykuł w serwisie Anandtech, w którym benchmarkowali właśnie Metro: Last Light Redux. Piszą tam, że gra sypała im się (w identyczny sposób jak u mnie) po jakimś czasie rozgrywki zarówno na gtx 970 i 780 - z tą różnicą, że dla pocieszenia na 780-tce pograli chwilę dłużej. 

Zrobiłem jak pisał GRZECHOTNIK (dzięki), wyłączyłem Physx i gra chodzi ładnie, ale...no właśnie ale bez Physx. Niestety, przestawienie generowania efektów na CPU nic nie daje, co jeszcze bardziej mnie wk***ia! A efekt potęguje fakt, że to jedna z niewielu gier, gdzie naprawdę widać, że Physx jest obecny... Cóż, spróbuję przeinstalować stery od tego wynalazku i zobaczę co będzie się działo. 

Co do pytania o zasilacz, to ma on 3 lata i póki co nie mam do niego zastrzeżeń. Zresztą poprzedni konfig był bardziej prądożerny i zasilacz ani razu nie dał znać, że coś mu nie "halo".

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zaangażowanie oraz pomoc!

Pozdrawiam serdecznie!

 

Aktualizacja:

 

Teraz info dla ludzi, którzy zetkną się z podobnym problemem w tej grze..

Odinstalowanie najnowszych sterowników - 344.65 lub 344.60 i zainstalowanie starszych - 344.48 powinno pomóc. Ja ten zabieg wykonałem, gram już którąś godzinę i jak dotąd gra się nie wysypała. 

Edytowane przez mcbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...