Skocz do zawartości
crux

Monitor BenQ GL2460HM lub alternatywa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do wymiany monitora, obecnie mam 19". Nie jestem specjalnie wymagający pod względem monitora więc i budżet ograniczyłem.

 

Wymagania:

1. Przeznaczenie to Firefox, MS Word, okazjonalnie Gry oraz również okazjonalnie obróbka zdjęć (ACDSee) a więc kadrowanie, obracanie, wyostrzanie itp., ale bez ambicji sprzedażowych, jedynie rodzinnie. Filmów nie oglądam na takich maluchach.

2. 24"

3. FullHD

4. HDMI

5. Czarny :)

6. Do ~500zł

7. Jak najmniejsze zużycie energii (LED).

 

Przeglądając zasoby netu wpadł mi w oko BenQ GL2460HM za 549zł (Euro). Czy alternatywnie jest coś sensownemu czemu miałbym się przyjrzeć?

 

Pozdrawiam

Crux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na jeszcze jeden monitor, który mnie zainteresował AOC E2770SHE. Otóż za 100zł więcej mam 27", warto? Opinii brak o tym monitorze poza jedną na Skapcu.

http://www.redcoon.pl/B533867-AOC-e2770SHE-LED-TN_Monitory-TFT?refId=skapiec

 

Widzicie jakieś przeciwwskazania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 27" odpada, bo jest na TN, a Tobie przeszło przez myśl obrabiać zdjęcia na monitorze.

... ten BenQ GL2460HM też odpada, bo jest na TN. Wybierz coś na IPS (lub PLS , HVA ), ew. coś na xVA.

Dzięki za odpowiedź. Celowo wspomniałem o obróbce zdjęć dla rodziny gdyż oni nie są zbyt wymagający a przy okazji robię to naprawdę rzadko. Nie jest to mój priorytet.

Wpadł mi jednak do głowy jeszcze jeden pomysł. Obecnie stacjonarka stoi w sypialni gdzie nie mam TV i nie planowałem zakupu. Jednak niekiedy TV jaki mam w salonie jest zajęty a niekiedy chciałbym np. zagrać na konsoli lub też obejrzeć coś w TV (rzadko gdyż prawie nie oglądam TV). I tutaj pojawia się propozycja monitora z tunerem TV, co o nim myślisz?

http://www.redcoon.pl/B491090-Samsung-Monitor-T28C570EW-LED_Monitory-TFT?refId=skapiec

Trochę przeraża mnie wielkość przy rozdzielczości tylko FullHD. Obecnie monitor ma plamkę jedynie 11% mniejszą, więc nie jest to wielka różnica, ale jednak 28" to dużo. Podejrzewam, że odpalenie gry w rozdzielczości poniżej FullHD kompletnie mija się z celem chyba, że wymienię cały komputer gdyż obecny nic w FullHD nie pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ten TV też omijałbym szerokim łukiem (TN). Wiesz ... ja wiem, że obrabiać często zdjęć nie będziesz, i dla tego radziłem jakiś tani IPS/xVA. Bo gdybyś zajmował się obróbką na poważnie, to poleciłbym EIZO za kilka razy tyle co chcesz wydać ;)

 

By nie było, że tylko krytykuję, to : http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/6962145

- chyba jest to najtańszy monitor na czymś innym niż TN z HDMI o przekątnej w okolicach 24" ... nie mam pojęcia czy dobry, wiec przed zakupem poczytaj o jego wadach (czy np. ma szeroki zakres regulacji jasności podświetlenia)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po chwili przerwy w temacie udało mi się kupić używany monitor 24" w stanie idealnym bez żadnych badpixeli itp. LG L246WH. Z wszystkich moich wymagań, które umieściłem w pierwszym poście, nie spełnia jedynie ostatniego tj. zużycia energii. Z założonych 30W obecny zużywa 80W, ale trudno, za 250zł wybrzydzać nie będę :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...