Skocz do zawartości
Hawaiki

Q9300 + MSI P35 neo2-fr POMOC w OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie podam specyfikację komputera:

PROCESOR: Intel Core 2 Quad Q9300 2.50 GHz
PŁYTA GŁOWNA: MSI P35 Neo2 FIR
PAMIĘĆ: 4x1GB PC2-6400 Patriot 800Mhz

KARTA GRAFICZNA: GeForce 8600GT 256MB
ZASILACZ: Corsair 450W

Procesor szedł jak trzeba do FSB: 390, tutaj wyskoczył mi błąd w programie prome95 po 27 minutach na jednym z rdzeni. Temperatura procesora podczas obciążenia to: 60/56/64/59 stopni (przy chłodzeniu SilentiumPC Spartan PRO HE924). Napięcia jaki mam ustawione to:
CPU Voltage: 1.1625V
DRAM Voltage: 1.90
VTT FSB Voltage: AUTO
NB Voltage: 1.250
SB I/O Power 1.5
SB Core Power 1.05

Moje pytanie co dalej ? Podciągnąć napięcie procesora, czy może pamięci bo przy tym FSB powinny mi pracować z tego co pisze w CPU-Z bliżej 2.1-2.2V. Jeżeli chodzi o zasilanie płyty bo nie wiem czy to ważne to mam ATX czyli 4 pinowe + 24 piny. Do FSB: 390 procesor był stabilny i nawet jak go testowałem na automatycznych napięciach to nie było problemu. Chciałbym z tego procka wyciągnąć przynajmniej te 3.2GHz blink.png

Z góry dziękuję za sugestię i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor szedł jak trzeba do FSB: 390, tutaj wyskoczył mi błąd w programie prome95 po 27 minutach na jednym z rdzeni. Temperatura procesora podczas obciążenia to: 60/56/64/59 stopni (przy chłodzeniu SilentiumPC Spartan PRO HE924). Napięcia jaki mam ustawione to:

CPU Voltage: 1.1625V

DRAM Voltage: 1.90

VTT FSB Voltage: AUTO

NB Voltage: 1.250

SB I/O Power 1.5

SB Core Power 1.05

 

Moje pytanie co dalej ? Podciągnąć napięcie procesora, czy może pamięci bo przy tym FSB powinny mi pracować z tego co pisze w CPU-Z bliżej 2.1-2.2V. Jeżeli chodzi o zasilanie płyty bo nie wiem czy to ważne to mam ATX czyli 4 pinowe + 24 piny. Do FSB: 390 procesor był stabilny i nawet jak go testowałem na automatycznych napięciach to nie było problemu. Chciałbym z tego procka wyciągnąć przynajmniej te 3.2GHz blink.png

 

Z góry dziękuję za sugestię i pomoc.

vcore daj na 1,2v, dram voltage fabryczne dla swoich kości (czyli takie jak na naklejce, jak nie ma na naklejce to takie jakie pokazuje cpu-z w zakładce spd dla 400Mhz), vtt fsb voltage ustaw ok. 1,3v. Jak będzie nadal niestabilnie możesz trochę dovoltować nb voltage (1.3v), sb core power (1.1v) i cpu voltage (1,25v). Po ustabilizowaniu kompa w stresie być może będzie można zejść trochę z napięciami np. z cpu voltage.

Edytowane przez toska78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam uprzejme pytanie. Przywiozłem od rodziców po 6 latach kompa stacjonarnego z podpisu. Patrząc na niskie ceny procków na podstawce 775, okresowo niskie temperatury i dużo ochoty na OC sprzed lat, jakiego procka polecilibyście mi kupić, żeby:

1. pobawić się z oc

2. troszkę odmłodzić mojego pieca

 

oraz 3. czy komp z podpisu łyknie win 7? pytam bo jakoś słabo chodzi mi już XP (mimo 2gb ramu) i tak się zastanawiam czy postawienie systemu nowszego coś pomoże.

 

z góry dzięki za podpowiedzi i jeśli ktoś jakimś linkiem z cpu rzuci to rozważę każdy zakup do 50 zł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus, nie no stówkę też łyknę spokojnie. Poczytałem trochę o modzie 771@775 i jestem tym rozwiązaniem mega zaitneresowany. Więc może jakiś procek z tej rodziny? ps. czy to w ogóle jakiś wzrost komfortu pracy będzie czy to raczej sztuka dla sztuki? RAM szedł jak w linku z podpisu.

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus nie chcę grać bo i tak 86gt niewiele pociągnie, a do gier mam konsolę. Chciałbym zauważyć różnicę w codziennym użytkowaniu właśnie neta+filmów+offica. czy do moda 771@775 przyda się na przykład coś takiego: http://allegro.pl/procesor-dell-precision-t5400-e5420-s771-itmarket-i4984243013.htmlw cenie bym się zmieścił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AragornPL , @Klaus ssd na pewno by pomogło ale po przywiezieniu pieca stacjonarnego wzieło mnie na próby OC (+zima cooling), a przyśpieszenie działania ma być tylko skutkiem ubocznym zabaw. O ciepło cpu się nie boję bo mam jakiegoś TT w chłodzeniu, a i tak po zabawie w OC cpu będzie pracować na niższym zegarze. e2140 z podpisu pracuje od 4 lat na 3ghz przy obniżonym napięciu, więc to mnie nie martwi. A takie coś: http://www.gumtree.pl/cp-akcesoria-i-czesci-komputerowe/bialoleka/procesor-intel-xeon-m-in-x5450-kilka-procesorow-600267317Intel® Xeon® Processor E5310 quad core 4 rdzenie (8M Cache, 1.6 GHz, 1066 MHz FSB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...