Skocz do zawartości
Wygon

Ocena zestawu [2900zł]

Rekomendowane odpowiedzi

JA też bym dołożył coś do pokroju chociaż GA-B85-D3H

 

Tak a czemu Z1 ma nie wystarczyć ?? Można pomyśleć jeszcze nad Raijintek Arcadia czy Brutus M23 czy M25.

Wydawało mi się, że Z1 ma za mało przepływu powietrza.

A po co dołożyć do lepszej płyty głównej? Wiem, że ta podana przeze mnie jest wart do tańszych zestawów np. z procesorem i3, ale może ktoś wyjaśnić czemu się nada do starszych zestawów, a nie nowszych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co dołożyć do lepszej płyty głównej? Wiem, że ta podana przeze mnie jest wart do tańszych zestawów np. z procesorem i3,

Tutaj może być ukryta odpowiedź na twoje pytanie.

 

ale może ktoś wyjaśnić czemu się nada do starszych zestawów, a nie nowszych?

Jakich niby starszych? Chyba tańszych, słabszych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdybym wziął podaną przez ciebie płytę główną, to spokojnie by starczyła i nie byłoby sensu dokładać jeszcze 50zł do b85m-d3h ? Albo zamienić gtx 970 na r9 290 tri-x i coś ulepszyć w tym zestawie?

@Klaus

Dzięki za link, rozjaśniło mi się trochę. Mój błąd, chodzilo mi, że starsze równa się czasami słabsze.

Edytowane przez Wygon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

A kupując Radeona 290 tri-x w stosunku do gtx 970, to większy rachunek za prąd byłby widoczny tylko po dłuższym użytkowaniu? Oraz różnica klatek na sekundę w stosunku do GTX 970 referenta nie byłaby duża? ( Już patrzyłem na testy.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp musiałby chodzić 24/7 pod pełnym obciążeniem, żeby dało się to jakoś odczuć, co do fps - http://www.anandtech.com/bench/product/1068?vs=1355- R9-290 vs gtx970 .

Słyszałem, że na przełomie stycznia i lutego wychodzą nowe karty od AMD. W związku z tym czy słusznie byłoby na nie zaczekać? Wiadomo, że muszą obniżyć wtedy cenę r9 290, ale czy obniżka powinna być spora? Bo z tego co widzę aktualnie AMD organizuje promocję, w której dodawane są 4 gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up to tak samo z 290, bo to podobny pułap wydajnościowy, karty w produkcji http://www.purepc.pl/karty_graficzne/rozpoczyna_sie_produkcja_kart_graficznych_amd_radeon_r9_390, więc jak się nie pali to można poczekać, będzie większy wybór wśród gpu, ceny zapewne też będą atrakcyjniejsze, już w innym temacie pisałem, że nv ma już swój high end, więc oni mogą coś tam jeszcze dać na początku roku, ale niekoniecznie, natomiast amd musi, bo inaczej sporo stracą.

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
proszę o ocenę mojego zestawu:
-Procesor: i5 4460
-Płyta główna: AsRock h81m
-Obudowa: Zalman z1
-Zasilacz:Thermaltake Smart Modular SE 530W 
-Karta graficzna: R9 290 tri-x, lub r9 290 gaming ( która byłaby lepsza?)
-Ram:  DDR3 Play  8 GB (2x4)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...