Skocz do zawartości
Kjopa

Upgrade komputera do ~1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Planuję upgrade komputera który pozwoli mi jeszcze przez jakiś czas pośmigać w jakieś nowsze gierki. Za 2 lata myślę że kupię coś z górnej półki ale na razie mam budżet tylko na wymianę kilku komponentów.

 

Moja obecna konfiguracja:

 

 
NVIDIA GeForce GTX 260 GAINWARD 896 MB
AMD Phenom II X4 940 Processor, 3013 MHz
4 GB RAM DDRII
Płyta główna: ASROCK N68C-GS FX
 
i zasilacz ( nówka sztuka) Chieftec a80 ctg-650c
 
płyta główna posiada cztery sloty na RAM (2x DDR2 i 2xDDR3) niestety procek AMD w wersji 940 nie posiada natywnej obsługi szybkich pamięci DDR3 więc muszę go wymienić aby dokupić więcej RAMu. Komponenty jakie wybrałem powinny pasować do płyty i śmigać na tym zasilaczu ale pewności nie mam dlatego piszę tutaj aby zapytać się co ewentualnie wybrać/zamienić
 
Co chciałbym kupić:
 

 

Czy moja płyta + zasilacz dadzą radę z tymi komponentami, cena jaka wychodzi to około 1250 zł więc na tyle mogę sobie pozwolić

 

Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc :)

Edytowane przez Kjopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX to tragedia , tramy bierz   Crucial Ballistix Tactical 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL8 za 297 zł .

 

Zamiast GTX660 brał bym R9 270 .

 

Na twoim miejscu brał bym I3 4150 + Asrock H81M i ww. ramy .

 

A kartę to R7 265 lub jak starczy kasy to R9 270 .

 

Chyba że w grę wchodzą używki to za ~550 zł można dostać I5 2400 + płyta na H61 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że ten FX jest prądożerny ale porównywalny do i5. Aż tak nie opłaca się go kupować ? przy zmianie procka wchodzi wtedy jeszcze wymiana płyty głównej ;/

 

a z tych R270 którą najlepiej wybrać ? 

Edytowane przez Kjopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do I5 to mu sporo brakuje , z reguły to ma problem z dotrzymaniem kroku I3 .

 

Nawet FX8xxx bywają nie wiele szybsze od niego .

 

A to że sporo papu ciągnie i jest przy tym gorący to standard dla całej linii .

 

Cała seria FX to porażka , zaczynając od pierwszych Bulldożerów na ostatnich Visherach kończąc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. FX to wydajnościowa padaka. Poczytaj sobie testy chociażby na naszym portalu.  Ledwie dogania i3, a co dopiero i5. Te procki jedynie się nadają do programów co najwyżej. Gdzie wielowątkowość ma znaczenie. W grach jest inaczej, bo często liczy się jeden mocny wątek i moc procka. Czyli jednym słowem 1 mhz Intela to nie to samo co 1 mhz AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...