Skocz do zawartości
revvers

Jaki RAM mam dokupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Płytę Główną: Gigabyte GA-MA78LMT-US2H
RAM: 2x 2GB: 
Kingston 99U5471-001.A00LF

Chciałbym dokupić 4GB RAM lub 2x2GB (nie wiem jak lepiej bo płyta wspiera prace w parach), komputer bez OC

Proszę o pomoc w wyborze, adekwatność ceny do jakości.

Moje typy:

Pamięć GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)
Pamięć GoodRam DDR3 2048MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/2G)
Pamięć GoodRam DDR3 4 GB /1333MHz PC3-10600 CL.9 DUAL (GR1333D364L9/4GDC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź GR1333D364L9/4G - jeden moduł 4GB też będzie działał w dualu z twoimi 2x2.

 

A nawet możesz wziąć tańsze jednostronne http://www.morele.net/pamiec-goodram-4gb-pc3-10600-cl9-gr1333d364l9s-4g-618353/.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, wyczytałem na forach, że płyty główne GIgabyte miewają problemy z adresowaniem banków pamięci. I w przypadku pamięci różnych producentów może wystąpić taki problem. Wiec się zastanawiam czy nie kupić np Pamięć Kingston DDR3 4GB 1333MHz CL9 KVR13N9S8/4, lub coś innego tego producenta, w pracy proponowali mi to Kingston DDR3 4GB 1333MHz CL9

Edytowane przez revvers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje raczej na obsadzonych wszystkich 4 bankach pamięci. Jeśli się lękasz możesz wziąć te co ci w pracy polecili z morele - różnica w cenie wielka nie jest.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba będzie moje ostatnie pytanie. 

Na morele jest coś takiego "montaż pamięci + test" i czy warto z tego korzystać przy zakupie pamięci ? Ja zestawu nie kupuję wiec nie mają mi gdzie ich zamontować, ale test przed wysyłką jest kuszący, to jednak nie wiem czy wart zachodu, raz że cena prawie 40zł, a dwa że nie słyszałem jeszcze o przypadku wadliwych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wadliwe pamięci zawsze mogą się zdarzyć - rzadko bo rzadko ale bywają.

2. Do morele trzeba przytaskać swój komputer/laptop.

Niektórzy w komentarzach piszą, że morele nie drukuje żadnych wyników tych testów. Do tego bywali klienci. którzy wybierali montaż całego kompa i dostawali niesprawny. Płacisz w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za wszystkie odpowiedzi, ostatecznie zdecydowałem się na Kingstony i zrezygnowałem z zakupu na morele, Ponieważ pamięci kupuję w czyimś imieniu więc w razie jakiś problemów wolałem wybrać lokalny sklep, jak by się okazały wadliwe łatwiej będzie je zwrócić do sklepu niż odsyłać do morele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...